Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Diskusija o svrsishodnosti ažuriranja na ovom modelu

mikitebrtmikitebrt
unete izmene decembar 2018. Huawei P10 lite

Pozdrav svima, uglavnom-zadovoljan sam vlasnik ovog uređaja već oko godinu dana. Međutim, postoji jedna stvar koja je strahovita na ovom modelu. Svako ažuriranje softvera poremeti trajanje baterije, i njenu kalibraciju, odnosno tačnost prikazanih procenata. Takođe, telefon radi usporeno par dana neposredno nakon ažuriranja. Wipe cache iz recovery-a uglavnom reši problem sa brzinom, ali bateriju samo vraćanje na fabrička podešavnja (i to u određenoj meri, ne bude baš isto kao pre). Što je najgore, znam puno ljudi sa ovim modelom, i svi se žale na isto to. Moj region je C185. Odneo ja lepo na servis, žalio se, međutim ništa. Onda su usledili servisni romovi, zatim HWOTA flešovanje preko non-check recovery-a i ostale metode čijeg postojanja običan korisnik i ne treba da bude svestan. Promenio sam brend na C432 flešovnjem OEMInfo-a sa drugarovog telefona, pa provukao servisni rom. Međutim, posle ažuriranja opet ista pesma, tako da sam vratio svoj OEMInfo backup, i opet sam na C185. Moje pitanje je zašto ovo radite? Ako već šaljete ažuriranja, neka to bude ljudski urađeno, a ne da preko kompjutera flešujemo stare verzije Orea ili se vraćamo na Nougat. Pogledajte malo srpske forume o ovom modelu. Svi zbog toga pričaju nikad više Huawei. Zašto kada je telefon fenomenalan? Zašto ga srozavati na taj način? Takođe, mnogi prijatelji se žale na kamere nakon ažuriranja, ali pošto ne fotografišem puno, lično nisam primetio. Takođe, želeo bih da pitam, ima li nade da će 8.1 ili 9 stići, i kada? Srdačan pozdrav, i nadam se da će te rešiti ovo, pa da se sledeće godine vidimo opet, ali sa nekim novijim modelom ;) .

0

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene decembar 2018.

@mikitebrt Zdravo i hvala ti na svim sugestijama i zamerkama koje si uputio. :)

Prvo ti si svoj telefon flešovao i zato si morao da se "bakćeš" oko kompa.... Ljudi koji su kupili legalno Huawei telefon u Srbiji nemaju tih problema o kojima pričaš :wink:

Druga stvar je što se tiče ažuriranja software-a na Pie - čisto sumnjam da će do toga doći, retko kada telefon "preživi" tri verzije Android-a, to je tako... Jednostavno faktori koji to diktiraju su brojni: tržište, ekonomičnost, isplativost i optimizacija hardvera....

Ukoliko se pak nešto promeni javićemo ovde na Forumu. B)

0