Koristimo cookies zbog unapređenja korisničkog iskustva i funkcionalnosti sajta. Nastavkom pregleda naše web stranice slažete se sa upotrebom kolačića. Saznajte više.

Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

[Tutorial] Update na 'stable' EMUI 9

aleksaaleksa
unete izmene januar 2 Huawei P20

Garanciju ne gubite, update se povlaci direktno sa Huawei Servera. Ovaj tutorial nije samo za P20 model, vec za sve modele koji su na listi podrzanih.

Pre svega.

Da li su slike, fajlovi i druge informacije sačuvane na uređaju posle korišćenja eRecovery-ija?

Slike, fajlovi i druge informacije na uređaju mogu viti sačuvane posle recovery-ija sistema ako zadovoljavaju sledeće kriterijume:
a) Particija sa podacima je podešena (“mount”-ovana) na “read-only” (samo čitanje, nema upisa). Ako je potrebno brisanje podataka (“mount”-ovanje nije dobro urađeno), na ekranu će se ispisati upozorenje o brisanju
b) Vaš uređaj je zaključan.
c) Vaš uređaj ima dovoljno mesta na internoj ili eksternoj memoriji. Ako nema dovoljno mesta, uređaj će ispisati poruku koja će vam reći da morate da oslobodite internu memoriju ili da ubacite eksternu memorijsku karticu (microSD).

Potrebno vam je:
1. Firmware Finder: Link
2. Promena dns-a koji dodeljuje dhcp na vasem ruteru
3. eRecovery mod

Pa hajde da krenemo.
Raspakujete firmware finder gde god pozelite(D particija?) i pokrenete ga.
Dobicete sledecu sliku: Slika 1

Zatim kliknete na "Common base" i u polje za pretragu upisete vas model telefona zajedno sa regionom(u mom slucaju 'EML-L29C432')

Verovatno ce vam biti ponudjena 2 posebna firmware-a sa istim oznakama kao i meni(vidi sliku). Kako bih znali koji od ta dva firmware je odobren za vas model, potrebno je prvo kliknuti na 'Changelog' box ispod samo Changelog texta(takoreci na prazno). Potom, desnim klikom misa na Changelog text izaberete 'Copy'. Zatim
kliknuti na 'firmware checker' kao na slici ispod.

Prekopirati 'Changelog' link u prvo polje, a u drugo polje upisati imei vaseg telefona(naravno, kliknuti na "Check"). Ovaj korak uraditi za oba firmware-a. Kada budete dobili "Firmware approved for install
blahblah", dalje je lako.

Sledeci korak je registracija update-a na Firmware Finder DNS serveru. To cemo uraditi na sledeci nacin. Kliknuti na 'DNS Update', nalepiti link koji je 'approved' i kliknuti na 'Register'. Nakon toga, stiskom na 'Copy DNS to clipboard' kopiracete dns adresu koju treba da podesite na vasem ruteru u odeljku 'DHCP'.

Idite u podesavanja rutera, promenite dns, i kada to uradite ugasite telefon.
Udjite u eRecovery mod(ugasite telefon, drzite Vol + i ubacite punjac.. drzite Vol + dok telefon ne udje u eRecovery mod ) i odaberite opciju 'Download latest version and recovery'. Konektujte se na vas wifi i update ce sam krenuti(Pisace da je verzija 9.0.0.x, a ako ne pise onda nesto niste dobro uradili).

Zivi bili i veliki porasli. U zdravlje. :smile:

4
«13

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum

@aleksa Hvala na izdašnom tutorijalu! :) Nadam se da će nestrpljivima ovde pomoći da konačno dobiju dugo iščekivani update... ;)

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei Foruma

0
  • stexi96stexi96

@Huawei Forum je rekao:
    @aleksa Hvala na izdašnom tutorijalu! :) Nadam se da će nestrpljivima ovde pomoći da konačno dobiju dugo iščekivani update... ;)

Ja sam vise za ono sam telefon skine (nadam se uskoro) i instalira.. Ne bih da cackam i mozda izgubim garanciju..

0
  • aleksaaleksa
    unete izmene decembar 2018.

@Huawei Forum Nema na cemu, i drugi put. Bitno je da share-ujemo ljubav. :blush:

@stexi96 Garanciju ne mozes da izgubis zato sto se bootloader ne otkljucava niti se telefon root-uje. Update se povlaci direktno sa Huawei servera. Ovo je samo mali 'hack', u stvari si prevario telefon tako sto je update povukao direktno sa Huawei servera a ne sa servera operatera/regiona.

Kako znam? Zato sto mozes da vidis URL fajlova.

0
  • BogarBogar
    @aleksa hvala druze! Sutra cu probati 😁
    0
  • aleksaaleksa

@Bogar Nista hvala, 100e. lol :smiley: Nema na cemu, javi sta si uradio.

0
  • Huawei ForumHuawei Forum

@aleksa Raspitao sam se još malo i samo da vam kažem da je jedino zvaničan update bezbedan. Huawei ne može da garantuje za software koji nije testiran.

Prema tome ovo sve radite na svoju odgovornost! :)

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei Foruma

1
  • aleksaaleksa
    @Huawei Forum U potpunosti se slazem. Ali software koji se nalazi na adresi http://update.hicloud.com bi itekako trebalo da je testiran. :)
    0
  • FeNiXFeNiX

Ne radi link za firmware finder. Ajde pusti u pm. @aleksa

P.S. Skinuo firmware finder, proradio je link.

0
  • HudinitedHudinited

@aleksa ti si bog!!! probao sam preko mobilne aplikacije vise puta i nista ali preko pc je magija ! Hvala

1
  • DACHDACH

Ja ne znam kako dns da promenim haha

0
  • DACHDACH

Ne, ne radi za mene :(

0
  • aleksaaleksa

@DACH Mozda nisi dobar firmware registrovao u firmware finderu. Obavezno isprati ceo tutorial. A dns mora biti promenjen na samom ruteru u sekciji DHCP server. Takodje, ne sme biti ni jedan sekundarni dns pored onog sto si dobio u Firmware Finder-u.

0
  • HudinitedHudinited
    @DACH kucas 192.168.0.1 ili 192.168.1.1 na pretrazivacu na pc. Tu se logujes na ruter i obicno ti je u sekciji general dns...
    0
  • Milos28Milos28
    > @aleksa je rekao:
    > @DACH Mozda nisi dobar firmware registrovao u firmware finderu. Obavezno isprati ceo tutorial. A dns mora biti promenjen na samom ruteru u sekciji DHCP server. Takodje, ne sme biti ni jedan sekundarni dns pored onog sto si dobio u Firmware Finder-u.

Izvini brate malo sam stupid, gde da nađem dhcp
    0
  • HudinitedHudinited
    @DACH koja ti je marka rutera?
    0
  • DACHDACH
    > @Hudinited je rekao:
    > @DACH koja ti je marka rutera?

U dnevnoj sobi je, mrzi me da ustajem i ne secam se 😅 sad cu probati ono, idk, znam da sam lepo sve odradio, sem dns
    0
  • DACHDACH
    > @Hudinited je rekao:
    > @DACH koja ti je marka rutera?

Ubee, radilo je na onaj prvi ip sa nulom ili sta je vec hahaha
    0
  • FeNiXFeNiX
    https://www.dodajsliku.com/images/2018/12/29/Screenshot_20181229_13401131d0571482b8837f.jpg

@aleksa Hvala buraz, radi besprekorno. 👏
    @stexi96 Dojadilo da cekam brt. Uradi ovako, 100% je sigurno, i sve sto si imao u fonu, ostaje. Ja sam isto skeptican oko ovakvih stvari, ali proces je jako lak. Dns deo me malo zezao, jer imam neki CBN modem + tp link ruter. Pokusavao u modemu da promenim, bez uspeha, i onda skontam da u stvari treba na ruteru, jer on salje wifi signal. Posle toga, sve prosto odradjeno.
    1
  • DACHDACH

@aleksa je rekao:
    @DACH Mozda nisi dobar firmware registrovao u firmware finderu. Obavezno isprati ceo tutorial. A dns mora biti promenjen na samom ruteru u sekciji DHCP server. Takodje, ne sme biti ni jedan sekundarni dns pored onog sto si dobio u Firmware Finder-u.

Ok, sve sam tacno uradio, i kada probam da trazim update iz podesavanja (kao za ota) ne pokazuje nista a u onom recovery modu imam samo Reboot i wipe data/cache... ((((( im sucha failure xD
    Nuuu, u svakom slucaju hvala :D

0
  • stexi96stexi96
    > @FeNiX je rekao:
    > https://www.dodajsliku.com/images/2018/12/29/Screenshot_20181229_13401131d0571482b8837f.jpg
    >
    >
    > @aleksa Hvala buraz, radi besprekorno. 👏
    > @stexi96 Dojadilo da cekam brt. Uradi ovako, 100% je sigurno, i sve sto si imao u fonu, ostaje. Ja sam isto skeptican oko ovakvih stvari, ali proces je jako lak. Dns deo me malo zezao, jer imam neki CBN modem + tp link ruter. Pokusavao u modemu da promenim, bez uspeha, i onda skontam da u stvari treba na ruteru, jer on salje wifi signal. Posle toga, sve prosto odradjeno.

Sacekacu jos malkice 😉
    0
  • FeNiXFeNiX

@DACH je rekao:

@aleksa je rekao:

Ok, sve sam tacno uradio, i kada probam da trazim update iz podesavanja (kao za ota) ne pokazuje nista a u onom recovery modu imam samo Reboot i wipe data/cache... ((((( im sucha failure xD

Nemas "update and recovery" opciju u erecovery-u? Veoma cudno, morao bi je imati. Sto se ovog prvog tice, nece ti naci update ako promenis dns i odes u podesavanja, pa azuriranja. Moras bas ovako kako je u upustvu. Kod mene sve funkcionise normalno.

@stexi96 Ok brt, kako zelis. :) Mada, veruj mi, nece ti se nista pokvariti ako uradis po ovom upustvu. Ne radis nista sto nije po propisima i sto moze da naskodi garanciji ili telefonu. Kao sto je rekao aleksa, ovo je samo update povucen direktno sa glavnog servera, a ne sa ovog zaduzenog za nas region.

1
  • DACHDACH

@FeNiX je rekao:

@DACH je rekao:

@aleksa je rekao:

Nemas "update and recovery" opciju u erecovery-u? Veoma cudno, morao bi je imati. Sto se ovog prvog tice, nece ti naci update ako promenis dns i odes u podesavanja, pa azuriranja. Moras bas ovako kako je u upustvu. Kod mene sve funkcionise normalno.

@stexi96 Ok brt, kako zelis. :) Mada, veruj mi, nece ti se nista pokvariti ako uradis po ovom upustvu. Ne radis nista sto nije po propisima i sto moze da naskodi garanciji ili telefonu. Kao sto je rekao aleksa, ovo je samo update povucen direktno sa glavnog servera, a ne sa ovog zaduzenog za nas region.

Ne, glup sam, upravo sam nasao, nuu jos uvek imam problem, nisam siguran kako da promenim daj dns, imam jako retardiran ruter i nisam ni siguran da li moze to, cackao sam nesto par pura i onesposobio ruter?-Nije bilo interneta

0
  • DACHDACH

U podesavanjima rutera, za dhcp imam samo
    DHCP start ip, DHCP end ip i lease time, ovo za dhcp ne moze da se menja

0
  • DACHDACH

Probao sam preko PC-a, kao ovde aliii...
    https://imgur.com/gallery/Wg3he6i

0
  • aleksaaleksa
    Ne moze preko HiSuite-a. Iskljucivo preko eRecovery na samom telefonu.
    0
  • FeNiXFeNiX
    @DACH Probaj u control panelu, nadji adapter options u network and internet. Kad nadjes adaptere, ides desni klik na adapter (Ethernet je ime adaptera), klik na properties. Tu nadji IPv4, klikni na to dvoklikom. U sledecem prozoru oznaci "use the following DNS..." i u prvo polje upisi onaj dns. Cekiraj onaj kvadratic ispod (validate settings), klikni na apply i ok, pa probaj. Msm da tako isto moze. Inace, ja sam bio i tu stavio taj dns, pa me net na kompu zezao aj zdravo, a wifi radio ok. Posle samo vrati tu da automatski trazi dns, i to je to. Kad instalira update naravno.
    1
  • DACHDACH
    > @FeNiX je rekao:
    > @DACH Probaj u control panelu, nadji adapter options u network and internet. Kad nadjes adaptere, ides desni klik na adapter (Ethernet je ime adaptera), klik na properties. Tu nadji IPv4, klikni na to dvoklikom. U sledecem prozoru oznaci "use the following DNS..." i u prvo polje upisi onaj dns. Cekiraj onaj kvadratic ispod (validate settings), klikni na apply i ok, pa probaj. Msm da tako isto moze. Inace, ja sam bio i tu stavio taj dns, pa me net na kompu zezao aj zdravo, a wifi radio ok. Posle samo vrati tu da automatski trazi dns, i to je to. Kad instalira update naravno.

Pa bas sam to i probao, HiSuite kaze da nema interneta a sve radi okej
    0
  • DACHDACH
    > @DACH je rekao:
    > > @FeNiX je rekao:
    > > @DACH Probaj u control panelu, nadji adapter options u network and internet. Kad nadjes adaptere, ides desni klik na adapter (Ethernet je ime adaptera), klik na properties. Tu nadji IPv4, klikni na to dvoklikom. U sledecem prozoru oznaci "use the following DNS..." i u prvo polje upisi onaj dns. Cekiraj onaj kvadratic ispod (validate settings), klikni na apply i ok, pa probaj. Msm da tako isto moze. Inace, ja sam bio i tu stavio taj dns, pa me net na kompu zezao aj zdravo, a wifi radio ok. Posle samo vrati tu da automatski trazi dns, i to je to. Kad instalira update naravno.
    >
    > Pa bas sam to i probao, HiSuite kaze da nema interneta a sve radi okej

Ne, nisam, lazem, samo sam preko wifi povezan na pc-nemam kabl?
    0
  • DACHDACH

@FeNiX je rekao:
    @DACH Probaj u control panelu, nadji adapter options u network and internet. Kad nadjes adaptere, ides desni klik na adapter (Ethernet je ime adaptera), klik na properties. Tu nadji IPv4, klikni na to dvoklikom. U sledecem prozoru oznaci "use the following DNS..." i u prvo polje upisi onaj dns. Cekiraj onaj kvadratic ispod (validate settings), klikni na apply i ok, pa probaj. Msm da tako isto moze. Inace, ja sam bio i tu stavio taj dns, pa me net na kompu zezao aj zdravo, a wifi radio ok. Posle samo vrati tu da automatski trazi dns, i to je to. Kad instalira update naravno.

https://imgur.com/a/54TTNME probao sam dns rutera i evo...
    do duse menjao sam dns u odeljku LAN jer nigde drugde ne moze, ne znam ni sta radim, i imam budjavi ubee ruter

0
  • aleksaaleksa
    @DACH to je normalno.. udjes u erecovery na telefonu i pokrenes update... Radice kao sat
    0
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.