Koristimo cookies zbog unapređenja korisničkog iskustva i funkcionalnosti sajta. Nastavkom pregleda naše web stranice slažete se sa upotrebom kolačića. Saznajte više.

Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Baterija se brze trosi

dulic993dulic993
unete izmene januar 3 Huawei P20 lite
Pozdrav huawei i svima,
Imam problem, uzeo sam P20 lite pre 2,5 meseci, i radi za sad savrseno, ispunio sva ocekivanja, iako sam ga uzeo prvi put, bio sam skeptican al nemam zamerku. Jedino mi se pre 7 dana baterija pocela malo brze trositi kad ga cackam i to se pre nije desavalo. Pogasio sam pozadinske aplikacije, smanjio svetlinu, obriso sve aplikacije nepotrebne, sve uradio kako nalazete i nista. Oslabila je, primeti se. Drugarica je na moju preporuku uzela isti telefon ali se njoj odma pocela baterija da se brze trosi. E sad, treba mi vase misljenje, sta raditi dalje i da li je to ocekivano? Telefon sam uzeo nov preko mts-a. Hvala
0

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum

@dulic993 Pozdrav i dobro došao na Huawei Forum! :smile:

Pre svega baterija ne može da oslabi tako brzo, stoga mi tu "miriše" na neki problem software-ske prirode. Koju verziju software-a koristiš? Moguće da ti neka aplikacija u pozadini uzima resurse baterije a da toga nisi ni svestan, često bespotrebni antivirusni programi mogu tako nešto da urade npr. Da li si probao sa optimizacijom baterije (u system/battery/optimise)? Brisanje keša?

Na kraju najmanje popularno rešenje - factory reset, ako ništa od gore navedenog ne upali. Ako si update-ovao skoro sistem sa novim software-om možda bi bilo dobro da odradiš factory reset za svaki slučaj....

Javi da li je nešto od ovoga pomoglo...

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei Foruma

0
  • dulic993dulic993
    Postovanje,
    Brisem kes memoriju stalno ali ne pomaze nista. Verzija software je ANE-LX 8.0.0.162(C432) Znm za faktori reset, zadnji apdajte sam radio 1.12.2018. i tad je bilo sve ok. Pokusacu jos jednom sve sa baterijom optimase i na kraju reset pa cu da vam javim. Hvala u svakom slucaju.
    Srdacan pozdrav
    1
  • dulic993dulic993

Postovanje,
    Resetovao sam telefon danas, vratio sve na fabricka podesavanja, i nazalost, baterija se i dalje brze trosi. Nisam uspeo da pronadjem razlog tome, sve sam isprobao i nista. Vraticu telefon u mts, kao krajnu opciju da ga pregledaju na servisu, i sacekati njihovu procenu. Ne bih voleo da ga menjam, odlican je telefon, ali ako ne uspeju da ga rese, precicu na drugu marku. Hvala vam na savetu.
    Srdacan pozdrav

0
    @dulic993 Slažem se da probate sa servisom.

Samo mi recite da li ste koristili stalno originalni Huawei punjač? Nekad punjači koji nisu original mogu da prave problem...

Ugodan dan želi ti

0
  • AleksandarAleksandar
    Moze biti i do mreze, oslabi signal i vise trosi bateriju, ali obicno to prodje posle par dana
    0
  • dulic993dulic993
    Postovanje, resio sam problem, punjac je originalan huawei, sa svim kablom. Instagram je problem, kad izadjem iz njega ili ga zatvorim on i dalje zna da radi. Primetio sam to zato sto kad sam gledao video na inst. i izasao, jos uvek se cuo zvuk u pozadini. Morao sam skroz u settingsu da odem i prinudno iskljucim. Takodje i messenger zna mnogo da trosi, pa predlazem lite verzije i obavezno da se iskljuci auto update. Srdacan pozdrav i hvala!
    2

@dulic993 Bitno je da je problem rešen, hvala što si podelio rešenje sa ostalima na Forumu možda nekome još pomogne. :)

Ugodan dan želi ti

1
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.