Koristimo cookies zbog unapređenja korisničkog iskustva i funkcionalnosti sajta. Nastavkom pregleda naše web stranice slažete se sa upotrebom kolačića. Saznajte više.

Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Mate 10lite - Mate 20 lite

Koristio sam nekoliko meseci desetku i pre jedno mesec prešao na dvadesetku. Iako je hardverski jači, verujte mi da sam se pokajao. Verovatno zbog softvera, ali ima nekoliko nedostataka na dvadesetci koji me dovode do ludila. Kao prvo to je užas sa notifikacijama, katastrofa i sa SMS i led indikatorom, i obaveštenjima na ekranu a sve je to kod desetke radilo savršeno. Drugo - brzina. Ni počemu dvadesetka nije brža od prethodnika osim po nekom benchmark testu, ne znam iz kojih razloga. Generalno, zvuk je slab na zvučniku kod oba, ali je ipak malo bolji kod desetke. Da bi se osettila razlika boljeg čipseta verovatno treba i više rama. Trajanje veće baterije na dvadesetci nije ni malo duže od one na desetci a isto to važi i za brzo punjenje.
Mislim da su ovo sve problemi koji proizilaze iz softvera, tj. ovaj EMUI 8.2.0 je katastrofalan. Ako se novi softver dobro odradi, a ne ovako kako je rađen za dvadeseticu, tek tad bi telefon mogao doći do izražaja.
Za sada, osim po izgledu, mislim da su sve prednosti na strani Mate 10 lite!

0

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum

@Ćevo Pošto vidim niko ti ne odgovara evo ja da ti kažem moje utiske pošto sam imao oba telefona kod sebe i koristio ih skoro dva i po meseca! :smile: Ja sam oduševljen Mate 20 Lite modelom, a čak sam i pisao o tome pre nekog vremena i naveo poređenja sa Mate 10 Lite-om: https://huaweiforum.rs/discussion/176/huawei-mate-20-lite#latest

Ne znam šta te to konkretno nervira, nisi naveo ništa određeno? Npr. da okačiš neki tvoj screenshot ili snimak brzine rada telefona u radu hm? B)

Baš je brzina adut dvadesetice a probleme sa notifikacijama nikada nisam imao. Kamera "izuva" u odnosu na moj telefon (Mate 10 Pro), a kamoli sa Mate 10 Lite-om... :D

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei Foruma

0
  • ĆevoĆevo

Kao prvo, komentar nisam ostavio da bi mi neko odgovorio već da ukažem ljudima da ne daju nekih 100-150 eura više kad ne moraju.
    Kao drugo, ja sam glavnu zamerku dao na softver ,i koliko vidim, mnogo se njih žalilo na probleme sa notifikacijom.
    Kao treće, nisam rekao da je 20-ka loš telefon, ni spor, samo sam rekao da nije brži od 10-ke.
    Kao četvrto, porediti kameru 20 lite sa 10 pro je, aj da tako kažem, nezamislivo, zašto ste to uradili nemam pojma.
    I kao peto, stvarno ne želim da se raspravljam, sve je subjektivno (osim grešaka koje su vidljive).
    Ugodan dan želim i ja Vama!

0
  • Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene januar 9
    @Ćevo Pa forum služi da ljudi razmenjuju mišljenja, svaka rasprava je dobrododošla :)

Stavlja se post da bi ljudi komentarisali i dali svoje mišljenje, ne znam zašto bi napisao post i očekivao da niko ništa ne odgovori...

I ne slažem se sa tobom - naravno da vredi zbog kamere, ekrana, hardvera koji je noviji, a i osetno je brži. Ne znam tačno na kakve probleme sa notifikacijama misliš, ali ima ovde još korisnika sa Mate 20 Lite pa će napisati sigurno i svoje utiske... ;)

Na kraju krajeva Mate 20 Lite će dobijati sigurno novija ažuriranja i samim tim imati vremenom noviji i ispeglaniji software...

Naravno to ne znači da je 10-ka loša, naravno da je shodno potrebama i mogućnostima nekih korisnika on i dalje ok telefon za te novce i biće sigurno još neko vreme.... 20-ica jeste skuplja za tih 150€ ali zato zaista vredi svaku paru jer donosi pregršt novih features-a koje sam već naveo mnogo puta pa da se ne ponavljam... :) Zato mi tvoje poređenje telefona različite generacije delovalo malo nelogično, nemoj da se ljutiš samo dajem svoje skromno mišljenje... ;)

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei Foruma

0
  • HudinitedHudinited
    @Ćevo Za performanse si u pravu, s tim da mate 20 lite nije sporiji ali su mu animacije duze i tokom igranja zahtevnih igara se primeti da je mate 20 lite nijansu ali nijansu brzi. E sad za kamere ne mogu da se slozim. Ja ne znam sta ti ocenjujes kao bolju fotografiju ali svaka fotografija se drugacije vidi na drugom ekranu. Stavi obe na PC i videces. +AI (zbog cega se kirin 710 najvise razlikuje na procesor mate 10 lite). A ni to za cenu nisi u pravu. POLOVAN mate 10 lite je 150e skuplji od NOVOG mate 20 lite, sto bi opet znacilo uvek preporuka za nov uredjej. Nikada ne znate kako ga je predhodni vlasnik cuvao.
    1
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.