Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Mate 10 Lite razočarenje sa ažuriranjima

EnkajEnkaj
unete izmene januar 14 Huawei Mate 10 lite
Kupio sam Mate 10 Lite u 10-om mjesecu 2018 godine. Nije los telefon ali azuriranja su katastrofa. Mislio sam da je Samsung po tome najgori ali Vi ste definitivno broj jedan. Zadnje sigurnosno azuriranje 5.11 prije 2 mjeseca, a o EMUi 8.1 ili 9 da ne pricam. Sramota je da jedan Xiaomi Redmi 6 koji kosta 130€ ima redovnija azuriranja od kompanije koja je druga na svijetu. Fokusirate se samo na top uredjaje ali veci je broj korisnika vasih uredjaja iz srednjog cjenovnog ranga. Definitivno prvi i zadnji Huawei sto sam kupio. Sramota.
2

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene januar 12

@Enkaj Zašto misliš da su češća ažuriranja bolja za telefon? Bitan je kvalitet a ne kvanitet. :) Takođe ne izlaze sva ažuriranja istovremeno za sve zemlje, software treba prvo da se istestira i da bude siguran. Da li si nekad radio na izradi neke verzije nekog operativnog sistema? Veruj mi nije to baš tako jednostavno, zato te molim za malo strpljenja....

Druga stvar - nema potrebe da budeš toliko ogorčen, ipak je to samo software na telefonu, polako, take it easy... :smile: Jeste da se za neke modele duže čeka, za neke kraće ali to su stvari na koje ni ti ni ja nemamo uticaja. Zapravo to zavisi od brojnih promenljivih faktora (tržište, broj uređaja koji se koristi u toj i toj zemlji u tom i takvom trenutku itd... A najvažnije i da li je software dovoljno istestiran....)

Svakako ću proveriti šta se zbiva konkretno za tvoj telefon i javiću ti što pre šta se dešava, a ne bi bilo loše da mi pošalješ serijski broj tvog telefona u privatnoj poruci pa da proverim "iz prve ruke". ;)

0
  • mickmick

@Enkaj je rekao:
    Kupio sam Mate 10 Lite u 10-om mjesecu 2018 godine. Nije los telefon ali azuriranja su katastrofa. Mislio sam da je Samsung po tome najgori ali Vi ste definitivno broj jedan. Zadnje sigurnosno azuriranje 5.11 prije 2 mjeseca, a o EMUi 8.1 ili 9 da ne pricam. Sramota je da jedan Xiaomi Redmi 6 koji kosta 130€ ima redovnija azuriranja od kompanije koja je druga na svijetu. Fokusirate se samo na top uredjaje ali veci je broj korisnika vasih uredjaja iz srednjog cjenovnog ranga. Definitivno prvi i zadnji Huawei sto sam kupio. Sramota.

Ažuriranja nemaju svrhu ako aparat radi kako treba, osim kad se menja nešto u sistemu. Apple 90% svog ažuriranja nakon velikog update-a postavlja na konto peglanja softvera u smislu ispravljanja grešaka i propusta kao i sigurnosnih zakrpa. M10L je sjajan telefon, retko gde ćeš naći srednju kategoriju Android uređaja koji ne moraš s vremena na vreme da restartuješ, koji ne baguje u radu i ima autonomiju od 5+ SOT.

0
  • EnkajEnkaj
    Trenutno ti mogu nabrojati barem 10 modela iz srednjeg cjenovnog ranga koji su jeftiniji, imaju redovna azuriranja i bolji ili isti SOT. Samo par njih, Xiaomi RedMi Note 4X, Note 5, Note 6 Pro, Redmi 6 Pro, Mi A1 i 2, Mi A2 Lite, Nokia 7, 7.1, X6 itd. Hajde na stranu sto nema sistemskih azuriranja, nema ni googleovih sigurnosnih zakrpa redovno. Cak mi od oca RedMi 3 iz 2016 sa Lineage OS ima redovna googleova azuriranja. Sto je previse, previse je.
    0
  • vladomvladom
    Enkaj, rekao bih (neka me neko ispravi, ali moja procena je inspirisana ovim komentarima) da si previse Xiaomijevac za ovaj forum, koji je pre svega namenjen korisnicima Huawei/Honor uredjaja, zatim ljubiteljima brenda, a potom i svim drugima. Zao mi je sto Xiaomi nema svoj forum, gde bi se ti, uveren sam, istakao.
    Mate10lite, koji je sasvim solidan za klasu u kojoj se nalazi, ima sasvim solidan broj azuriranja i vise mu i ne treba. Na stranu to sto je Xiaomijev MIUI pun bloatwarea, pa su im potrebna mesecna azuriranja.
    Za tvoju informaciju, Note 4X uopste nije konkurencija ni u Xiaomi ponudi koju si naveo, a kamoli Huaweiu...
    1
  • vladomvladom
    I, da, Redmi 6 Pro i MiA2 su isti telefoni.. samo namenjeni razlicitim trzistima... cisto da znas..
    Pozdrav :)
    0
  • mickmick

Iskreno izlišno je razglabati...svako ima svoje procene.Meni u kući su M10L, P9Lite Mini, iPhone7 i Mate 20 Pro. Svaki radi sjajno...na svakom je ažuriranje kako treba i to je to. Opet kažem količina ažuriranja nije povezana sa kvalitetom i klasom telefona već sa količinom grešaka koje su napravljene u prethodnim verzijama softvera. Ende...

1
    @mick Lepo si to objasnio. 😊

Ova tema može pod lock.
    1
  • EnkajEnkaj
    Koje ste vi njubare 😂. Xiaomijev forum je svemirski brod prema ovome i ljudi tamo POMAZU. MIUI global pun bloatwera? Mozda na Jupiteru ali na Zemlji nikako i na to sve brzi i ljepsi je od EMUI-a definitivno. Ja samo kazem cinjenice jer sam koristio 5 Xiaomijevih telefona i presao na Huawei jer ga svi hvale pa rekoh da oprobam i to cudo. Sta sam dobio? Nista. Redmi 6 Pro je MiUi verzija, a MiA2 je skroz drugi mobitel. Mi a2 Lite je android one verzija RN6Pro. Imate znanje o mobilnoj industriji koliko i moja macka. Ne znam sta pises ako nisi od pomoci i ne mozete podnijeti kritiku. Mate 10 Lite je ok uredjaj, ali to je sve. Samo ok. Ocjena 7 od 10. Podrska od Huawei-a 0. Koliko uredjaja je imalo bug sa svjetlinom zaslona i to nisu nikad napravili, a i ja je imam na Mate 10 Lite. Svjetlina se smanji kad udjem u neku aplikaciju i ako je fiksirana, medjutim ako ukljucim automatsku to se ne desava. Dovoljno je guglati o ovome i stotine i stotine ljudi su iskusili isti problem. Sta je uradio Huawei? NISTA.
    1
  • stexi95stexi95

@Enkaj je rekao:
    Koje ste vi njubare 😂. Xiaomijev forum je svemirski brod prema ovome i ljudi tamo POMAZU. MIUI global pun bloatwera? Mozda na Jupiteru ali na Zemlji nikako i na to sve brzi i ljepsi je od EMUI-a definitivno. Ja samo kazem cinjenice jer sam koristio 5 Xiaomijevih telefona i presao na Huawei jer ga svi hvale pa rekoh da oprobam i to cudo. Sta sam dobio? Nista. Redmi 6 Pro je MiUi verzija, a MiA2 je skroz drugi mobitel. Mi a2 Lite je android one verzija RN6Pro. Imate znanje o mobilnoj industriji koliko i moja macka. Ne znam sta pises ako nisi od pomoci i ne mozete podnijeti kritiku. Mate 10 Lite je ok uredjaj, ali to je sve. Samo ok. Ocjena 7 od 10. Podrska od Huawei-a 0. Koliko uredjaja je imalo bug sa svjetlinom zaslona i to nisu nikad napravili, a i ja je imam na Mate 10 Lite. Svjetlina se smanji kad udjem u neku aplikaciju i ako je fiksirana, medjutim ako ukljucim automatsku to se ne desava. Dovoljno je guglati o ovome i stotine i stotine ljudi su iskusili isti problem. Sta je uradio Huawei? NISTA.

Idi na taj kineski blog i komentarisi.. Svako ima pravo na svoj izbor i da voli sta zeli.. Tebe konkretno niti smo mi, niti je Huawei naterao da kupis M10L ili bilo koji drugi.. Jedno veliko <3 za Huawei i ljude sa bloga koji su od pomoci!

1
  • EnkajEnkaj
    Kineski blog? Ti si fakat za psihijatrije 😂. MiUI forum je globalni forum njubaro jedna. Nije me niko natjerao logicno ali zbog toga imam pravo na svoje misljenje ne hvaliti nesto sto nije tacno, i ako nesto nije ok to treba napisati da se drugi ne zeznu i ne bace pare, a mogu dobiti bolje.
    1
  • stexi95stexi95
    > @Enkaj je rekao:
    > Kineski blog? Ti si fakat za psihijatrije 😂. MiUI forum je globalni forum njubaro jedna. Nije me niko natjerao logicno ali zbog toga imam pravo na svoje misljenje ne hvaliti nesto sto nije tacno, i ako nesto nije ok to treba napisati da se drugi ne zeznu i ne bace pare, a mogu dobi> @Enkaj je rekao:
    > Kineski blog? Ti si fakat za psihijatrije 😂. MiUI forum je globalni forum njubaro jedna. Nije me niko natjerao logicno ali zbog toga imam pravo na svoje misljenje ne hvaliti nesto sto nije tacno, i ako nesto nije ok to treba napisati da se drugi ne zeznu i ne bace pare, a mogu dobiti bolje.

E bravo, idi onda na svetski blog i uzivaj..
    0
  • mickmick
    unete izmene januar 18

Što su mi zanimljivi ovi preletači :D Čoveku koji kvalitet uređaja meri količinom zakrpa mesto jeste na kineskom forumu...pusti nas uboge da živimo u iluzijama ;)

1
  • vladomvladom
    Bas naprotiv Enkaje, brate moj, ja imam izvrsno iskustvo.. kako sa uredjajima, tako i sa podrskom.
    Od P8lite (u vise prilika), P9lite (2 sam imao), P9, Honor9, Honor7X, Y7Prime2018, sve sam ih imao, neke imam i dan danas. Uz to posedujem i Huawei ColorBand A1 i Honor Band 3, Huawei powerbank....
    Osim poslednjeg (Y7Prime2018), nemam i nisam imao zamerku ni na jedan Huawei/Honor telefon.
    Nisam "njubara", nego znam sta koristim i koliko to sto pricas nema veze sa zivotom. A ti se ne zalis na konkretan problem kako bi smo ti pomogli, nego kukas kako nisi dobio apdejt, koji ti i nije potreban - samo zato sto si navikao da te Xiaomi filuje azuriranjima...
    Kad budes imao konlretan problem, obrati se i vrlo rado ce ti svi izaci u susret :) pozzz
    0
  • EnkajEnkaj
    CUJ??? Nije mi POTREBNO GOGLEOVO SIGURNOSNO AZURIRANJE/ZAKRPA? To google pravi reda radi je l' da? Nemoj biti smijesan covjece. Ne trazim neke wow apdejte nego nema obicnih sigurnosnih zakrpa za telefon koji je godinu dana star. Od starog Redmi 3 koji radi na Lienage14.1 ima zadnju zakrpu, a moj Huawei od 11 mjeseca. E tomu ide frustracija. Drugo, zalio sam se za probleme sa displejom softverske prirode i niko nije pomogao, ne samo meni vec stotinama drugih na razlicitim huawei/honor telefonima sa istom greskom. Sve u svemu, podrska od Huawei-a je nula.
    1

@Enkaj Dobro čoveče što si tako ljut? :D Uzmi šećer i vodu i reci čika Maretu šta te muči ajde? Pa ćemo da rešimo što se može rešiti ok?

Kada si se žalio na te probleme sa displejom? Ovde na forumu?

0
  • stexi95stexi95

@Enkaj je rekao:
    CUJ??? Nije mi POTREBNO GOGLEOVO SIGURNOSNO AZURIRANJE/ZAKRPA? To google pravi reda radi je l' da? Nemoj biti smijesan covjece. Ne trazim neke wow apdejte nego nema obicnih sigurnosnih zakrpa za telefon koji je godinu dana star. Od starog Redmi 3 koji radi na Lienage14.1 ima zadnju zakrpu, a moj Huawei od 11 mjeseca. E tomu ide frustracija. Drugo, zalio sam se za probleme sa displejom softverske prirode i niko nije pomogao, ne samo meni vec stotinama drugih na razlicitim huawei/honor telefonima sa istom greskom. Sve u svemu, podrska od Huawei-a je nula.

Inace od milijardu korisnika bas ce tebe da hakuju :D :D :D Mozda huawei kada izbaci zakrpu on je izbaci tako da pokriva vise meseci.. Taj "problem" nije problem vec stvar softverske prirode sa osvetljenjem i imaju ga svi telefoni. Na p20 kada je tamna slika i svetlost se zatamni..

0
  • mickmick

@Enkaj je rekao:

Ako hoćeš tog tipa ažuriranja onda pređi lepo na Apple koji ima sedmogodišnju garanciju ažuriranja pre obsolete programa i ćao, ja na MBP iz 2012 još uvek imam redovna ažuriranja sistema...pokreni Win 10 na laptopu iz 2012 godine da ne radi bez laga i problema sa drajverima.
    Ne moraš da kukaš i mirna ti glava...Eto ni meni se ne sviđa što se ne izbacuju zakrpe za starije FS Android telefone koji su i danas dobri po pitanju hardvera pa ćorak, takva je politika Google-a možeš kukati koliko hoćeš.

0
  • HudinitedHudinited
    unete izmene januar 23
    @Enkaj druze... Imao sam Mi3, Mi5 , Mi Mix, Redmi Note 3g, Redmi note 3, Redmi pro. Jednom recju 0 za Huawei. Sve je to bilo super i sluzilo svrsi ali falila im je kamera Svima! Da ne pominjem bedu koja ne pruza Mediatek source kodove... Pa nije bilo moguce ni root a ni stable custom rom.. (root su ubacili sa miui 8 ili 9 kad god ) ali kao neko ko koristi od miui 5, jedna rec. Sramota. Vrede oni datog novca i ne zalim. Ali realno nemoj ih dizati u nebo. Kad izvade te low end kamere ubace nesto vredno pomena, makar u mi seriju kao sto Huawei radi sa mate i p serijom, onda mozda ponovo kupim... A da, i kad obrisu sav moguci bloatware.... I redmi pro je jos uvek u mom vlasnistvu. Ne teraj me da screenshot ujem bloatware koji ne mozes obrisati ... I ne vredjaj ljude po forumu zbog razlicitog misljenja. Zapravo mozes krivicno odgovarati za to sto pises ... Ti si neki doktor (lijecnik) pa znas ko je za psihijatriju?
    0
  • EnkajEnkaj
    Ko ti je kriv sto imas kineski rom u Xiaomiju i to uredjaje stare par godina. 🤣. Uporedi Huwei iz tog perioda i cjenovnog ranga i nisu nista bolji. Mediatek sam od sebe ne pruza kodove, a i mizeran im je broj uredjaja sa mediatekom. To kao prvo. Kao drugo, kamere im nisu bile nesto ali su trenutno dobre i jeftiniji su od Huawei-a. Npr,. Redmi Note 5 koji mozes kupiti za 360 KM pojede Huawei Mate 10 Lie, P Smart, P20 lite. Pojede ih u svemu, od kamera do performansi, 1.9 otvor blende protiv 2.2, bolji senzor, pikseli i bla bla. Krivicno odgovarati? 😂 Okej. Pogledaj samo Redmi Note 7 od 200€ sta nudi, a sta nudi Huawei? Ali to je nebitno sve, diskusiju sam pokrenuo radi AZURIRANJA i PODRSKE KOJA JE OGROMNA 0.
    2
  • HudinitedHudinited
    @Enkaj samo sam rekao da bi mogao... I da nema potrebe za vredjanjem... Koristio sam i redmi note 5 i ista je prica s kamerama.... Nisam ga posedovao ali jesam cackao... Kao i mi A2 .. recimo da su kamere u idealnim uslovima dobre, unutra u dobro osvetljenoj prostoriji OK i u mracnijim prostorijama ta kamera bolje da ne postoji otprilike , a realno gledano tri najvece brige kupaca su dizajn,baterija i kamera ... U 2019 cak i low end procesori rade bez laga... Kamera im fali, dizajn je stvar ukusa i baterija kako gde... Negde je savrsena ali cesto imaju problema sa deep sleep om... (Praznjenje baterije u stanju mirovanja preko noci npr i do 20%)... Za obe stvari krivim miui... Portovana pixel kamera radi bolje od fabricke... A trenutno na updateovima Xiaomi-a u changelog-u vidim samo "system optimisation and bug fixes" bez naznake sta tacno... Pa su s toga i bezvredni po meni... Naravno da koristim kineski rom zbog nedeljnih updateova... Inace sam bio i closed beta tester sad kad su izbacivali miui 10 i lagano mogu da ti potvrdim da je iskustvo bilo ok, ali da u obzir nisu uzimali misljenja i otkrica bagova na samom sistemu... Pa tako miui 10 danas na default temi nema precicu za podesavanja, tako deep-sleep nije popravljen i tome slicno...
    0