Koristimo cookies zbog unapređenja korisničkog iskustva i funkcionalnosti sajta. Nastavkom pregleda naše web stranice slažete se sa upotrebom kolačića. Saznajte više.

Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Mate 10 Lite razočarenje sa ažuriranjima

EnkajEnkaj
unete izmene januar 14 Huawei Mate 10 lite
Kupio sam Mate 10 Lite u 10-om mjesecu 2018 godine. Nije los telefon ali azuriranja su katastrofa. Mislio sam da je Samsung po tome najgori ali Vi ste definitivno broj jedan. Zadnje sigurnosno azuriranje 5.11 prije 2 mjeseca, a o EMUi 8.1 ili 9 da ne pricam. Sramota je da jedan Xiaomi Redmi 6 koji kosta 130€ ima redovnija azuriranja od kompanije koja je druga na svijetu. Fokusirate se samo na top uredjaje ali veci je broj korisnika vasih uredjaja iz srednjog cjenovnog ranga. Definitivno prvi i zadnji Huawei sto sam kupio. Sramota.
1

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene januar 12

@Enkaj Zašto misliš da su češća ažuriranja bolja za telefon? Bitan je kvalitet a ne kvanitet. :) Takođe ne izlaze sva ažuriranja istovremeno za sve zemlje, software treba prvo da se istestira i da bude siguran. Da li si nekad radio na izradi neke verzije nekog operativnog sistema? Veruj mi nije to baš tako jednostavno, zato te molim za malo strpljenja....

Druga stvar - nema potrebe da budeš toliko ogorčen, ipak je to samo software na telefonu, polako, take it easy... :smile: Jeste da se za neke modele duže čeka, za neke kraće ali to su stvari na koje ni ti ni ja nemamo uticaja. Zapravo to zavisi od brojnih promenljivih faktora (tržište, broj uređaja koji se koristi u toj i toj zemlji u tom i takvom trenutku itd... A najvažnije i da li je software dovoljno istestiran....)

Svakako ću proveriti šta se zbiva konkretno za tvoj telefon i javiću ti što pre šta se dešava, a ne bi bilo loše da mi pošalješ serijski broj tvog telefona u privatnoj poruci pa da proverim "iz prve ruke". ;)

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei Foruma

0
  • mickmick

@Enkaj je rekao:
    Kupio sam Mate 10 Lite u 10-om mjesecu 2018 godine. Nije los telefon ali azuriranja su katastrofa. Mislio sam da je Samsung po tome najgori ali Vi ste definitivno broj jedan. Zadnje sigurnosno azuriranje 5.11 prije 2 mjeseca, a o EMUi 8.1 ili 9 da ne pricam. Sramota je da jedan Xiaomi Redmi 6 koji kosta 130€ ima redovnija azuriranja od kompanije koja je druga na svijetu. Fokusirate se samo na top uredjaje ali veci je broj korisnika vasih uredjaja iz srednjog cjenovnog ranga. Definitivno prvi i zadnji Huawei sto sam kupio. Sramota.

Ažuriranja nemaju svrhu ako aparat radi kako treba, osim kad se menja nešto u sistemu. Apple 90% svog ažuriranja nakon velikog update-a postavlja na konto peglanja softvera u smislu ispravljanja grešaka i propusta kao i sigurnosnih zakrpa. M10L je sjajan telefon, retko gde ćeš naći srednju kategoriju Android uređaja koji ne moraš s vremena na vreme da restartuješ, koji ne baguje u radu i ima autonomiju od 5+ SOT.

0
  • EnkajEnkaj
    Trenutno ti mogu nabrojati barem 10 modela iz srednjeg cjenovnog ranga koji su jeftiniji, imaju redovna azuriranja i bolji ili isti SOT. Samo par njih, Xiaomi RedMi Note 4X, Note 5, Note 6 Pro, Redmi 6 Pro, Mi A1 i 2, Mi A2 Lite, Nokia 7, 7.1, X6 itd. Hajde na stranu sto nema sistemskih azuriranja, nema ni googleovih sigurnosnih zakrpa redovno. Cak mi od oca RedMi 3 iz 2016 sa Lineage OS ima redovna googleova azuriranja. Sto je previse, previse je.
    0
  • vladomvladom
    Enkaj, rekao bih (neka me neko ispravi, ali moja procena je inspirisana ovim komentarima) da si previse Xiaomijevac za ovaj forum, koji je pre svega namenjen korisnicima Huawei/Honor uredjaja, zatim ljubiteljima brenda, a potom i svim drugima. Zao mi je sto Xiaomi nema svoj forum, gde bi se ti, uveren sam, istakao.
    Mate10lite, koji je sasvim solidan za klasu u kojoj se nalazi, ima sasvim solidan broj azuriranja i vise mu i ne treba. Na stranu to sto je Xiaomijev MIUI pun bloatwarea, pa su im potrebna mesecna azuriranja.
    Za tvoju informaciju, Note 4X uopste nije konkurencija ni u Xiaomi ponudi koju si naveo, a kamoli Huaweiu...
    1
  • vladomvladom
    I, da, Redmi 6 Pro i MiA2 su isti telefoni.. samo namenjeni razlicitim trzistima... cisto da znas..
    Pozdrav :)
    0
  • mickmick

Iskreno izlišno je razglabati...svako ima svoje procene.Meni u kući su M10L, P9Lite Mini, iPhone7 i Mate 20 Pro. Svaki radi sjajno...na svakom je ažuriranje kako treba i to je to. Opet kažem količina ažuriranja nije povezana sa kvalitetom i klasom telefona već sa količinom grešaka koje su napravljene u prethodnim verzijama softvera. Ende...

1
  • Huawei ForumHuawei Forum
    @mick Lepo si to objasnio. 😊

Ova tema može pod lock.

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei Foruma

1
  • EnkajEnkaj
    Koje ste vi njubare 😂. Xiaomijev forum je svemirski brod prema ovome i ljudi tamo POMAZU. MIUI global pun bloatwera? Mozda na Jupiteru ali na Zemlji nikako i na to sve brzi i ljepsi je od EMUI-a definitivno. Ja samo kazem cinjenice jer sam koristio 5 Xiaomijevih telefona i presao na Huawei jer ga svi hvale pa rekoh da oprobam i to cudo. Sta sam dobio? Nista. Redmi 6 Pro je MiUi verzija, a MiA2 je skroz drugi mobitel. Mi a2 Lite je android one verzija RN6Pro. Imate znanje o mobilnoj industriji koliko i moja macka. Ne znam sta pises ako nisi od pomoci i ne mozete podnijeti kritiku. Mate 10 Lite je ok uredjaj, ali to je sve. Samo ok. Ocjena 7 od 10. Podrska od Huawei-a 0. Koliko uredjaja je imalo bug sa svjetlinom zaslona i to nisu nikad napravili, a i ja je imam na Mate 10 Lite. Svjetlina se smanji kad udjem u neku aplikaciju i ako je fiksirana, medjutim ako ukljucim automatsku to se ne desava. Dovoljno je guglati o ovome i stotine i stotine ljudi su iskusili isti problem. Sta je uradio Huawei? NISTA.
    0
  • stexi96stexi96

@Enkaj je rekao:
    Koje ste vi njubare 😂. Xiaomijev forum je svemirski brod prema ovome i ljudi tamo POMAZU. MIUI global pun bloatwera? Mozda na Jupiteru ali na Zemlji nikako i na to sve brzi i ljepsi je od EMUI-a definitivno. Ja samo kazem cinjenice jer sam koristio 5 Xiaomijevih telefona i presao na Huawei jer ga svi hvale pa rekoh da oprobam i to cudo. Sta sam dobio? Nista. Redmi 6 Pro je MiUi verzija, a MiA2 je skroz drugi mobitel. Mi a2 Lite je android one verzija RN6Pro. Imate znanje o mobilnoj industriji koliko i moja macka. Ne znam sta pises ako nisi od pomoci i ne mozete podnijeti kritiku. Mate 10 Lite je ok uredjaj, ali to je sve. Samo ok. Ocjena 7 od 10. Podrska od Huawei-a 0. Koliko uredjaja je imalo bug sa svjetlinom zaslona i to nisu nikad napravili, a i ja je imam na Mate 10 Lite. Svjetlina se smanji kad udjem u neku aplikaciju i ako je fiksirana, medjutim ako ukljucim automatsku to se ne desava. Dovoljno je guglati o ovome i stotine i stotine ljudi su iskusili isti problem. Sta je uradio Huawei? NISTA.

Idi na taj kineski blog i komentarisi.. Svako ima pravo na svoj izbor i da voli sta zeli.. Tebe konkretno niti smo mi, niti je Huawei naterao da kupis M10L ili bilo koji drugi.. Jedno veliko <3 za Huawei i ljude sa bloga koji su od pomoci!

0
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.