Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Kočenje u radu

draganpop52draganpop52
unete izmene avgust 2018. Huawei Mate 9

Postovani, posedujem dva telefona: HUAWEI P9 i HUAWEI MATE 9.
Naime P9 je danas azuriran EMUI 5.0.3 trenutna verzija EVA-L09C432B504. Do sada azuriran nekoliko puta. Koristim ga od juna 2016,god
• Model: EVA-L09
• Očekivani datum isteka: 2019-05-30 ovaj model mradi perfektno.

Medjutim MATE 9 od kada ga koristim mart 2017. nije azuriran EMUI 5.0 trenutna verzija MHA-L29C636B172.
Mate 9 Dual SIM(MHA-L29)
• Model: MHA-L29B
• Očekivani datum isteka: 2018-02-18
• Vaš uređaj može imati podršku: 中國臺灣
Ovaj model u zadnjih nekoliko meseci koci u radu ne prima komande pa se sam resetuje i radi normalno. molim za objasnjenje. Hvala!

0

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene avgust 2018.

@draganpop52 Pozdrav i dobro došao na Huawei Forum! :smile:

Dakle ako sam te dobro razumeo imaš problem sa kočenjem telefona Mate 9 prilikom svakodnevnog korišćenja? Problem je što taj telefon poseduje software koji nije istestiran (verovatno je custom) tj. nije predviđen za naše tržište, a takođe i sam telefon nije pravljen za naše tržište već Tajvansko. Tako da je najbolje da probaš sa factory resetom. Dalje od toga ti ne možemo pomoći...

P.S. Nije ni čudo što ti P9 radi perfektno jer je za naše tržište. :wink:

Ukoliko imaš još neka pitanja i nedoumice - tu smo!

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei foruma!

0
  • draganpop52draganpop52

Šta je to factory reset, kako se to radi u praksi? Hvala!

0
  • Huawei ForumHuawei Forum

@draganpop52 je rekao:
    Šta je to factory reset, kako se to radi u praksi? Hvala!

@draganpop52 To je vraćanje telefona na početna podešavanja, kao kada je "izašao iz fabrike" tj. kada si ga prvi put uključio. :smile: Radi se tako što ideš u podešavanja telefona pa u sistem, pa tu odabreš stavku reset. U njoj imaš opciju Factory data reset. Dakle putanja do te opcije je: settings/system/reset/factory data reset.

OBAVEZNO OBRATI PAŽNJU: Pokretanjem "Factory reset"-a gubiš sve podatke iz telefona pa nije na odmet da uradiš backup: https://huaweiforum.rs/discussion/32/kako-lako-sacuvati-podatke-sa-huawei-telefona-na-cloud#latest

Nadam se da sam ti pomogao i da ćeš rešiti problem....

Svakako se javi ako te još nešto zanima i da li si uspeo da središ telefon! :smile:

Pozdrav!

0