Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Mate 20 Pro ažuriranja

1111213141517»

Komentari

• HudinitedHudinited

Ljudi svako ima svoje misljenje ovde i svi smo ga izneli po nekoliko puta. Generalno gledano i pokusavajuci da budem objektivan, donekle se slazem sa @crusher ali ima ljudi koji tu "sminku" koriste jao npr @kutijagreha , decko (covek) je zbog toga presao na S10 i srecan je. Dakle, nije svima dovoljno da imaju ono najbitnije u flagship-u vec i nesto malo sminkeraja. Mene recimo izuzetno nervira sto ne mogu da rootujem uredjaj koji sam platio.. sta recimo kompaniju briga kad meni nestane garancija? Dakle, hardverski telefoni jesu vrh. Naravno nisu zivi ocaj ni softverski ali imaju jedan ceo grad prostora za unapredjenja ako misle da preuzmu trziste. Od kada sam dosao na forum kukam za otkljucan bootloader i root. Ali sta je tu je. Telefon ispunjava moje zahteve u 90 % slucajeva, cekam da izadje M30 Pro pa ako se ne dozovu pameti odoh i ja u sminkeraj verovatno... A sto se Apple-a tice, mislim da godisnji pad prodaje od 20% sve govori, kao i to sto se okrecu softveru i prodaji usluga a ne uredjaja... Za Samsung mi je trenutno zamerka dizajn (potpuno subjektivno), npr kamere kao i polozaj istih mi izgleda kao svercovani kinez.. i manjak inovacija... (Realno ljudi ni jednu novu stvar vec par godina nisu ugradili a da to konkurencija nije pre njih)

0
  • taratara

Prvo ovaj forum sluzi da se izrazi i zadovoljstvo i ne zadovoljstvo ,ne mogu neki prisutni ovde ocekivati samo pohvale za ovaj tel i kamera ,kamera,nije kamera ceo tel. Ako nesto nije dobro onda nije to znate i vi isto. Uzmes pet brendova tel.i uporedi. Na osnovu kritika ce promeniti nesto poboljsati.. I ne ostaju ljudi na Huawei ,ja sam imao Samsung,Sony pa Huawei, menjam da probam nesto novo,reklama je cudo😄. Nemoj da me pogresno razumete tel.nije los ,krs ali ima te sitnice na koje pada a sto drugi proizvodjaci i u jeftinijim modelima imaju i rade ok. Ipak kad platite nesto skupo a ima mane i cekate dugo da to isprave a ne isprave bas kako treba ,nije to ok. Ne treba nama da isprave nesto posle godinu ,dve kad sa 1000 eura padne na 100 eura ako razumes.😉😉😉

1
  • dr_iggydr_iggy

@Hudinited Bilo je opcija za otključavanje bootloader-a u prethodnom periodu na komercijalnim servisima, čak i za 6 USD, ne znam kakva je trenutno situacija. Ja sam se odvikao od toga posle Nexus-a, ne znam koliko je potrebno i korisno. Posebno kod EMUI-a koji je prilično zatvoren, možda kod Hongmeng-a/Ark OS-a ukoliko bude otvoreniji, kao što se priča.

0
  • dr_iggydr_iggy
    unete izmene juni 29

@tara Slažem se, kritika je apsolutno potrebna. Kritikovali smo nefunkcionalni AOD - sada je funkcionalniji. Nije idealan, ali biće valjda bolji u nekom sledećem update-u. Nije sve u kameri, ali to je selling pont P serije, pa je tamo to u fokusu. Ali, npr, dobili smo mnogo ranije odličan navigation gestures, koji sada Google uvodi u andtoid Q. Imamo brzo punjenje od 40W, a neki se žale što ne postoji opcija da se isključi, da bi sačuvali zdravlje baterije - uvek postoje razlišite potrebe i mišljenja. Mate 20 Pro je sa 9.1 dobio dosta na fluidnosti, to je dobro. Biće još promena na bolje, već se dešavaju, meni samo nije jasno kako ljudi to ne vide, i očekuju da sve bude preko noći. I čini mi se, neko nezadovoljstvo je u vazduhu, potpuno nepotrebno.

0
  • HudinitedHudinited

@dr_iggy u principu sam bas o tome pricao, nije mi od zivotne vaznosti ali bi te neke "mane" koje meni licno smetaju, sto ne znaci da smetaju i ostalima, pokrio verovatno xposedom ili bar vecinu...

0
  • valdyvaldy
    unete izmene juni 29

@dr_iggy биће замењен, кад дође ред на то, јер не патим од телефона и имам листу паметнијих ствари од 1000е које имају предност.

Ја не намећем "своју визију", већ гледам остале брендове, и ако већина ради исту ствар, зашто и ти не би? Нико овде не тражи нека лудила, већ нешто што је нормално код свих осталих брендова који се не представљају као топ и не рокају цене од 1000е,а кинези су. Једноставно, Хуавеи се гадно истриповао и успео да ме превари,ал више неће.

Све им је половично урађено, али све,једино им је цена комплетна. Имам проблем са нотификацијама у 2019 години, на телефону чије рекламе излазе из фрижидера. О чему ми причамо?

0
  • dr_iggydr_iggy

@valdy To sa notifikacijama je sigurno neki problem, meni na 9.1 stižu normalno. Da li si probao da reinstaliraš aplikacije s kojima ima problema?

0
  • crushercrusher

Uh ljudi svuda placamo HW a ne SW. Ne znam koliko ste macOS svetu ali dobro shvatite stvari kako hocete. Ako kupujete sve zbog reklame onda ćao. Ja gledam testove svega pa onda kupim i zato postoji yt a ne tv.

Huawei Mate 20 Pro

0
  • MarkoTopolaMarkoTopola
    unete izmene juni 30

Pre Huawei Mate 20 Pro bio sam korisnik samo Samsungove S serije, poslednji je bio S9+ (pre njega cela S serija, osim S6 modela).
    Sto se softwera na Mate tice, dosta nedostataka ima.
    Jedino sto me zadrzava je baterija i punjenje od 40W, kamera (mada, procitah da je @kutijagreha dosta pohvalio kameru na S10+), i face unlock koji radi savrseno u svim uslovima i situacijama.
    Neke od stvari sto mi fale sa Samsunga: funkcionalan AOD, odvojeni slajderi za jacinu zvona poziva i obavestenja, opcija "prevuci levo/desno" za poziv/poruku, ikocine i celokupan izgled One UI, "privremena memorija" - moze se kopirati vise brojeva, tekstova koje cuva, pa prilikom opcije "nalepi", izaberes iz privremene memorije sta hoces...itd.
    Ako se nista posebno ne promeni, rado cu se vratiti na Samsung.

1
  • BrankoCibicBrankoCibic

Moje zamerke koje sam ocekivao da ce biti ispeglane sa 9.1
    Aplikacija kamere da bude kao na p30pro, da je ceo ekran providan a ne da ima crne kvadrate iz 2015 godine, to im je sitnica da ispeglaju a mnogo znaci. Ocekivao sam da uvedu slikanje osobe u boji a ostali crno belo, kao sto imamo u video modu, cak je ta opcija najavljivana pre nekoliko meseci i nista. I ljudo kada ce te vise da izgubite onaj TOCAK na sredini kada je namestena fioka sa ikonicama?!?! Totalno prevazidjena opcija jos pre 3 godine, vizuealno mi je rak rana... Isto mreza ikonica treba da se promeni. Imako 5x6 na 2k ekran?!?! To su sve sitnice koje mogu da se ispeglaju vrlo lako, a zasto se to ne radi je veliki minus za kompaniju...

1
  • dr_iggydr_iggy

@BrankoCibic Slikanje osobe u boji, a ostalo crno belo - radi, ali iz video moda. U video modu izabereš filter, pokreneš video snimanje i iz njega fotkaš.

0
  • taratara

Evo jos jedan ne dostatak ,blizanac aplikacija ,viber, nema a xiaomi redmi note 7 ima,radi a meni je bas to potrebno na drugom broju da imam viber..

0
  • kutijagrehakutijagreha

Moze i bez toga @dr_iggy, preko otvora blende, pa da se tu nasteluje crno bela pozadina.

Trebali su takodje da ubace plutajuce dugme koje okida za slikanje. X puta mi se desilo, na ekranu dok potvrdim autofokus, dok palac spustim, izvedem dodatnu akrobatiku, malo se telefon mrdne i fokus se izgubi.

Mogli su takodje da ublaze posterizaciju u fotomodu. Previse ostrenja i vestackih detalja. Od slike time zele da naprave remek delo, da je time ulepsaju, a nama koji volimo da fotografisemo, zna to da smeta

0
  • valdyvaldy

Можемо да набрајамо до сутра, јер је ос бушан са свих страна, ал џабе то радимо. Да им је стало до нас, пеглали би, а пошто није избацују безвезне апдејте на 3 месеца.

Просто је, кад дође на ред куповина новог телефона, Хуавеи заобиђите. Тако ће једино схватити да морају да раде, а не да ти само увале.

1
  • kutijagrehakutijagreha

Softver je kljuc svega. Ovaj hardver sto imaju, dve godine da ga ne menjaju, samo da rade na softveru, i ostale brendove uredjaja nece vise niko da pogleda.

Ziv primer je Samsung, kako su oni samo bili lenji po tom pitanju, evo sada kameru imaju u rangu sa Huawei. Hardver im je na kameri star 4 godine, 4 godine oni imaju isti senzor, ali su zato softverski doveli do savrsenstva. Kada se setim koliko su samo prenaglasene boje imali, puno suma, posterizovane slike, nije mi bilo dobro, a vec sada je druga pesma. Ostaje da srede tu prednju kameru jer je i dalje truba, video zapis je za dve lestvice iznad svih i to je to. Znaci sve se moze kad se hoce.

Ps. Pisemo se i citamo se od sutra na drugom forumu.

Pozdrav i svako dobro forume

1
  • valdyvaldy

Искрен да будем и та Епл политика ми се не свиђа. Продајеш ми исту ствар више пута? Неће да може.

Хуавеи само треба да прати стандард и ништа више.

0
  • crushercrusher
    unete izmene juni 30

Najiskrenije ja nemam zamerku na telefon uopste sem notifikacija na AOD. Mozda su ga zatupeli zbog izrade novog OS. Ajde da vidimo sta ce biti posle izlaska M30 serije.

Huawei Mate 20 Pro

2
  • valdyvaldy

Заборавиће на п30 и м20 и добићемо следећи апдејт кад изађе п40 и м30

0