Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Mate 20 Pro ažuriranja

2456717

Komentari

• kutijagrehakutijagreha
    Video sam tek kada sam uzeo uredjaj i kada sam krenuo da snimam.

Pogledam na yt svi cute o tom problemu, nijedna recenzija to nije objavila. Toliko o tome koliko su bili placeni da cute, kao sto su cutali oko Hulka.

Druga stvar, potpuno je nezamislivo da telefon ne snima 4k u 60 frejma. Cela proslogodisnja konkurencija je to imala. Da napomenem, da imam tv koji sve to moze hardverski da isprati, mislim na reprodukciju snimaka. Kada sam pisao Marku o problemu, isto nije znao o cemu se radi. Kada je pogledao snimke, uvideo je problem, i rekao da ce sledecom ispravkom to biti reseno. Za tu informaciju mu jedino skidam kapu, jer je rekao nesto sto je zaista bilo tako. Direktno i otvoreno. Sredili su tu distorziju, ali je i dalje ostalo to podrhtavanje nocnih snimaka.

Treca stvar. Na glavnom senzoru kamere, sama kamera poseduje EIS stabilizaciju. Konkurencija uveliko ima na svim uredjajima opticku stabilizaciju koja je daleko bolja, i daleko bolje rezultate daje.

Cetvrta stvar. Znas kako me zanima security update, kao lanjski sneg. Tacno znam sta i kako posecujem, i sta radim na telefonu, tako da mi te sigurnosne zakrpe nisu potrebne. Najvise sto bode oci, su te zakrpe oko kamera koje se ocekuju kroz 173 verziju, koju su iz samo njima znanih razloga preskocili i 187 verziju, koja se ceka da izadje, koja objedinjuje i prethodne ispravke (173) oko kamera.

Peta stvar. Ovaj telefon po pitanju hardvera je top. Hardver u kameri je top, bolji hardver nije vidjen do sada u telefonu, ali sve to pada u vodu, kada je softverska podrska katastrofalna. Pogledaj samo jedan Pixel sa jednim senzorom sta radi oko kamere. Ali ljudi se ne zezaju, imaju odlicnu podrsku, stalno unapredjuju hardwer i njihove kamere su godinama bez premca.
    2
  • Huawei ForumHuawei Forum

@kutijagreha je rekao:
    Kada sam pisao Marku o problemu, isto nije znao o cemu se radi. Kada je pogledao snimke, uvideo je problem, i rekao da ce sledecom ispravkom to biti reseno. Za tu informaciju mu jedino skidam kapu, jer je rekao nesto sto je zaista bilo tako. Direktno i otvoreno. Sredili su tu distorziju, ali je i dalje ostalo to podrhtavanje nocnih snimaka.

Za to mi skidaš kapu, a za ostale informacije ništa? :wink: Tu sam svakako da pomognem svakome za sve što treba i što je u mojoj moći.

BTW sve si lepo rekao, mene isto nervira što nema 60fps u 4K, a i ja se iskreno nadam boljoj software-skoj podršci u narednom periodu... Verujem da će se sve lepo "ispeglati" na kraju. :)

Još jednom hvala ti na svim sugestijama i primedbama!

0
  • ciefkociefko
    > BTW sve si lepo rekao, mene isto nervira što nema 60fps u 4K, a i ja se iskreno nadam boljoj software-skoj podršci u narednom periodu... Verujem da će se sve lepo "ispeglati" na kraju. :)
    >
    > Još jednom hvala ti na svim sugestijama i primedbama!

Nasmejalo me ovo "na kraju"
    Kada je tacno na kraju? :smiley:
    Uz postovanje mislim da ste jako neoziljni. (Mislim na firmu)
    :neutral:
    0
  • dekideki
    Ne znam kakva je kod Vas, ali meni baterija je skroz diskutabilna. Mozda ja imam prevelika očekivanja, ali meni baterija jedva izgura, tipa ujutro je napunim oko 95% do navečer oko 9 maksimalno može izgurati, pride nisam neki intenzivni korisnik, lokacija, blutu sve je to isključeno, jedino podaci i to je to.
    0
  • dr_iggydr_iggy

Nešto tu nije u redu. Kod mene je sve uključeno, posle 1d17h korišćenja i 8h uključenosti ekrana ostalo mi je još 13% baterije.

0
  • dekideki
    > @dr_iggy je rekao:
    > Nešto tu nije u redu. Kod mene je sve uključeno, posle 1d17h korišćenja i 8h uključenosti ekrana ostalo mi je još 13% baterije.

Ma kakvi ne mogu uopšte dan bez punjenja da ostvarim.

Ne znam sta da radim.
    Jedino kad podesim rozoluciju na najnizu mogu malo bolje rezultate postići, ali opet teško da mogu kao to tvoje :smiley:

Ne znam u čemu je fora..
    0
  • dekideki
    I još jedna stvar, preko noći mi isprazni 6 7%baterije a sve je isključeno..
    0
  • dr_iggydr_iggy
    Obično neka aplikacija zna da napravi problem, da ne da telefonu da ode u deep sleep.možda da probaš da deinstaliraš jednu po jednu aplikaciju koje su instalirao pre nego što je to počelo da se dešava. Ili da proveriš u podešavanja pod optimizacija baterije za koje aplikacije nije dozvoljena, možda neka aplikacija nepotrebno radi u pozadini. U detaljima o korišćenju baterije možeš da vidiš koja aplikacija ti troši struju tokom noći. Ako ništa, resetovanje na fabrička podešavanja bi trebalo da reši problem.
    0
  • kutijagrehakutijagreha
    Marko, prebaci ove postove u neku drugu temu. Taman sam mislio 8 novih postova, reko stigao apdejt, a ono prica o bateriji
    0
  • dr_iggydr_iggy
    Lažna uzbuna :) Ni meni još uvek nije stigao update.
    0
  • kutijagrehakutijagreha
    Ovo se do sada nije desilo,imao sam uredjaja ne zna im se broj. Da na Vip-u ima nedelju dana skoro kako je pusten apdejt, da je mali deo dobilo azuriranje, veci deo ne. Veoma cudno
    0
    unete izmene februar 3

@deki Zamolio bih te da otvoriš novu temu ukoliko imaš problema sa baterijom, ovo je tema o ažuriranju software-a na Mate 20 Pro... :smile:

@kutijagreha Hvala na obaveštenju. Na žalost još nemamo opciju premeštanja postova iz jedne teme u drugu radimo na tome...

0
    unete izmene februar 4

Što se update-a tiče - jedina informacija koju imam je da je puštena nova verzija software-a koja bi trebalo da stiže u narednih nekoliko nedelja svima.

Žao mi je što čekate ljudi ali to je sve što mogu da vam kažem, samo malo strpljenja! :)

Ukoliko vam i tada ne stigne javite mi se u privatnoj poruci.

Tu sam za vas za sve sugestije i probleme. B)

0
  • ciefkociefko
    unete izmene februar 3
    Meni samo nije jasno zasto ios i pixel dobijaju update kada ga objave da je izasao?? Na pixelu security patch i update stize do 5 u mesecu. iOS je posebna prica, kada nesto vide da nije u redu puste i 3 update za mesec dana.
    Ne cekam odgovor
    0
  • AlexAlex

@kutijagreha je rekao:
    Od operatera ne zavisi, proveri informaciju koju si napisao, jer sam ja tu informaciju dobio od celnih ljudi u Huawei-u

Druga stvar. Ne zelim za top uredjaj da budem strpljen spasen kako kazes.

Istu cenu ste nalepili ovom modelu kao i konkurencija. Jabuka, znam, bez konkurencije sto se toga tice, u jednom danu dobije apdejt jedan uredjaj, u roku od pola dana dobiju jos milioni njih.

Samsung kad pusti za jedan region, najvise za par dana ceo region dobija. Oni jos malo pustaju za februar, a vi ste zaglavljeni jos u prethodnoj godini.

Jos kada vidim raznorazne mucenike na xda, da su zaglavljeni na oktobarskom ili novembarskom apdejtu, nije mi dobro.

To se tako ne radi gospodo. Zalepite istu cenu kao Samsung, satro hocete da ih prestignete, a ovamo strpljen spasen. Nisam ja telefon platio 200e pa da cekam. Platio sam 1100e i zelim da ne cekam apdejte. Da sam hteo da cekam, uzeo bih ovo sledece godine, kad mu padne cena, ali nisam.

Dao sam pare kao sto bih dao konkurenciji, zasto onda da budem uskracen podrske? Podrska je ta koja pokazuje koliko cenite korisnike, to veliki igraci znaju, i na tu kartu igraju. A vi ocigledno jos niste dorasli tome

Sledeci put dobro razmislite oko cena aparata i same podrske,inace od mene i mojih bliskih prijatelja imate pozdrav.

Ps. Nismo mi tu zbog Vas gospodo, vec Vi zbog nas.

Pss. Za top uredjaje, bilo je kategorije (auto, sat, telefon, televizor) nema izgovora.
    Lepo znamo sta znaci rec top,i tu je velika tacka.
    Da je neki mid range ili low bugdet segment, pa i da imate izgovor, ovako opravdanja nema

moze da zavisi ukoliko operatori imaju customizovan software. Tj. kada se softver koriguje u skladu sa zahtevima operatora mada je toga ja mislim sve manje i manje jer nisam video skoro takav telefon u Srbiji

1
  • AlexAlex

@dule2303 je rekao:
    Ovo je iskljucivo do Huaweia i ovo je sramota da update jos nije stigao,nismo mi jedini u problemu nego je problem na globalnom nivou,hocu da koristim novu sa normalnim geasture funkcijama a ne da instaliram jos dodatnu aplikaciju da bi to radilo kako treba,ne zanima me securiti patch ali hocu da mi telefon radi kako bi trebalo

a koji telefon koristis? Jesi li pisao adminu da ti proveri kada ce update?

0
  • kutijagrehakutijagreha
    Samsung za koji dan pustaju februar, ovi jos u 2018-oj
    0
  • kutijagrehakutijagreha
    Misle ljudi da si malo platio uredjaj, pa sada da placas i azuriranja
    0
  • kutijagrehakutijagreha
    Da su izbacili savrsen softver pa da im i precutim. Ovako su izbacili uredjaj sa nedovrsenim softverom (zurili su samo tako da ga sto pre izbace i to im se umalo obilo u glavu) i kako vidim nemaju nameru da peglaju nedostatke. Ako sada ovoliko cekamo, sta da radimo kad izadje P30, da se oprostimo tada sa podrskom
    0
  • dr_iggydr_iggy
    Au, vi ste se baš naljutili na Huawei :) Što se mene tiče, bezbednosne zakrpe mi ne znače apsolutno ništa. Funkcionalna poboljšana i ispravljanje grešaka u softveru - apsolutno da. Bilo bi dobro da je to češće, ali s druge strane, više volim da imam telefon kojim sam izuzetno zadovoljan, pa makar malo kasnila ažuriranja, nego telefon kome ni česta ažurirana ne mogu da daju performanse kakve očekujem. Inače, I ja još uvek čekam novi update, nadam se da stiže uskoro.
    3
  • BrankoCibicBrankoCibic
    Uuuuuuu ovo ce biti dobra opcija... Bas sam se cudio zasto je nema za slike... Mnogo mocne slike mogu da se urade sa ovom opcijom...
    0
  • ciefkociefko
    Da moze, taj update stize do leta :smiley:
    0
  • kutijagrehakutijagreha
    Taj apdejt za AI color foto stize tamo kad i P30 hahaha
    1
  • AlexAlex

@dr_iggy je rekao:
    Au, vi ste se baš naljutili na Huawei :) Što se mene tiče, bezbednosne zakrpe mi ne znače apsolutno ništa. Funkcionalna poboljšana i ispravljanje grešaka u softveru - apsolutno da. Bilo bi dobro da je to češće, ali s druge strane, više volim da imam telefon kojim sam izuzetno zadovoljan, pa makar malo kasnila ažuriranja, nego telefon kome ni česta ažurirana ne mogu da daju performanse kakve očekujem. Inače, I ja još uvek čekam novi update, nadam se da stiže uskoro.

mislim da je glavno pitanje sta znaci kasne azuriranja? Kasne u odnosu na sta tj kako neko od nas moze da zna da kasni tj. kada su planirali da izbace? :smile:
    Google security patch-evi ne znace apsolutno nista i nema nikakve promene pa ne razumem sto bi neko to cekao. Nisam bas ni razumeo na sta se tacno zale kada je trenutni softver u pitanju. Naravno da nije savrsen ali ni naredni nece biti, zato i izlazi update jer pegla sve prethodno sto nije bilo najbolje reseno :)

2
  • HudinitedHudinited
    unete izmene februar 5
    @ciefko je rekao:
    > Meni samo nije jasno zasto ios i pixel dobijaju update kada ga objave da je izasao?? Na pixelu security patch i update stize do 5 u mesecu. iOS je posebna prica, kada nesto vide da nije u redu puste i 3 update za mesec dana.
    > Ne cekam odgovor

Druze moj, iOS je sistem samo za Apple kompaniju koja 1) izbacuje 2-3 modela godisnje
    2) sami rade na svom sistemu i dizajnu
    3)jako mala je razlika u kodovima jer je sve slicno sem (kamera,faceid)...

Sto se Pixel-a tice vec ti je verovatno poznato da je Google tvorac i Android-a (zapravo Andy Rubin) i Pixel-a... S tim da:
    1) Google koristi ono sto oni naprave i naprave to prvi.
    2) Google gotovo da nema dodatne sistemske postavke...
    3) Ne pruzaju source dok ne izbace bar betu za Pixel.

E sad kao po onome gore napisanom, sta mislis koliko Shammy-u(Samsungu), Huawei-u, Xiaomi-u,LG-u itd treba da promene ikonice, dodaju second space (i mnoga druga podesavanja bkv mali milion) , implementiraju hardver koji na Pixel-u ne postoji itd itd + na sve to te kompanije izbace mnogo mnogo veci br uredjaja od gore pomenutih... Prema tome ne moze se ocekivati Apple ili Google... Cak i nokia koja koristi android One ne stize.... Ali ja ne mogu da verujem sta ljudi pisu... Kakav shammy brzi od Huawei-a? Pa tek sada njima krece rollout na S9/+ i note 9 s tim da su i oni vratili jedan update zbog greske....
    0
  • dr_iggydr_iggy

Tu ima još jedna stvar, mislim da ljudima smeta "spori", tj. postepeni rollout ažuriranja. Ali, pretpostavljam da je to zbog opreznosti, postoji mogućnost da ažuriranje i pored prethodnog testiranja sadrži neki "bug", pa je na ovaj način lakše oslušnuti feedbavk korisnika, pre nego šro ažuriranje stigne svima.

0
  • AlexAlex

@dule2303 je rekao:
    I ja sam rekao da mene apsolutno ne zanima security patch ali hocu da telefon radi kako treba,probajte da koristite nova launcher videcete sta mislim kada pokusate da se vratite na home screen a drugo kako jedan funky huawei vec duze vreme prodaje 187 verziju softvera a mi zvanicno jos nismo dobili? Inace smatram da je ovi najbolji tel do sada ali podrska je jako losa

druze nova launcher ti je third party aplikacija koja ti utice na rad OS-a. Ne znaci da ce update ista da ti resi jer developeri samog launchera treba da ga prilagode telefonu. Prodaje verziju za koje trziste, koji region, gde je testirana? :smile: verujem da za neka trzista stigne pre nego kod nas ali i kod njih se isto testira pre nego sto puste ali to ne znaci da ce i na tvom telefonu biti ok niti da ce za Srbiju biti ista verzija softvera

0
  • dr_iggydr_iggy

Već sam pomenuo, privremeno rešenje tog problema sa Nova Launcher-om, ukoliko koristite navigaciju pokretima, je korišćenje takođe third party aplikacije Fluid Navigation Gestures (odlična, zaista preporučujem), a , koliko čujem, problem je rešen u verziji softvera 187.

0
  • dr_iggydr_iggy

Pa, ne neki način sigirno utiče, ali, mislim ne negativno :smile: Jedini problem koji sam imao s Novom u kombinaciji sa EMUI sistemom (ne račinajući navigaciju pokretima) je nemogućnost korišćenja stock widget-a za "wether", ali tu je, mislim, lopta na strani Huawei-a, koji bi trebalo to da omogući, a ne Nove (pošto widget ne radi ni na drugim third party launcher-ima).

0
  • kutijagrehakutijagreha
    173 verzija, koju su preskocili iz samo njima znanih razloga, donosi poboljsanja oko kamera. Takodje prednja kamera bolja.

187 verzija, poboljsani pokreti, pozivi. Vracena opcija tapkanjem po ekranu za zoom opciju. Nema vise prevlacenja. Taj koji je na 153 verziji to sklonio, taj da se ja pitam ni minuta ne bi vise radio softver. Izgleda da nije bio pri cistoj svesti.

195 verzija donosi AI foto.

Dakle, 3 apdejta, sve vezano oko kamera. Lepo sam ja pricao, sofver kamera uzasan, treba to mnogo bolje.
    0