Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Mate 20 Pro ažuriranja

13468917

Komentari

• ciefkociefko

@dzeki
    Taj gesture sam imao na pixel 2.
    Stock android.

0
  • crushercrusher
    unete izmene april 23

@dzeki imam ja tu opciju i koristim je od samog pocetka jer sam se saltao sa iPhone na Mate pa sam hteo da rade isto bez dugmica:

Samo u setings gore u search kucas auto hide.

Huawei Mate 20 Pro

0
  • mackarmackar

Bliži se i taj 26 da vidimo dal ce i update

0
  • kutijagrehakutijagreha

Bice, tamo 26 avgusta

0
  • Huawei ForumHuawei Forum

Ko čeka dočeka! ;)

0
  • Bane192Bane192

Ima li kakvih vesti za nas? 😁

0
  • mackarmackar

I naravno nista od update

0
  • lukaluka

26.04 je datum za beta verziju i to samo za Kinu. Do nas će doći vrv negde nakon što Google izbaci sl verziju Androida.

0
  • Iggy16Iggy16

Kaze admin: "Ko ceka doceka"
    Pa ima konkurencije toliko, zasto bi neko cekao. 😉
    Posle ovog iskustva odes kupis drugo i cao... Docekas.

0
  • mackarmackar

Jbg izgleda da će da menjamo kineza

0
  • stexi95stexi95

Nije jos objavljen zvanican datum, to je nagadjanje.. Mislim da ce maja da bude pusten..

0
  • kutijagrehakutijagreha

April ne donosi nista. Koliko citam na xda i maj, neki su ubacili. Nista pre juna za 9.1,to je najranije, a za najkasnije videcemo

0
  • stexi95stexi95

@kutijagreha na huaweicentral pise da je u Kini izasao stable za Honor V20..

0
  • kutijagrehakutijagreha
    unete izmene april 29

Za Mate 20 pro je jos 24 izasao stable za 9.1 ali za Kinu

Ali kazem ti sta ljudi pisu na xda... April i maj samo sigurnosne zakrpe, bez ikakvih poboljsanja i 9.1

0
  • kutijagrehakutijagreha

Obicno do 10-og u mesecu stigne sigurnosna zakrpa za prethodni mesec.

Dakle aprilsko azuriranje ce stici tamo do 10-og maja

0
  • dr_iggydr_iggy

Svi smo još uvek na 210, znači?

0
  • kutijagrehakutijagreha

210 i dalje. Sutra maj mesec, mi teramo martovsko azuriranje. Fino fino

0
  • dr_iggydr_iggy

Ništa onda, ko prvi dobije nešto novo, javlja.

0
  • kutijagrehakutijagreha

Jos jednom da potvrdim, Maj mesec nista novo ne donosi. Peti mesec za redom oni nista ne ispravljaju, kao da je uredjaj dve godine star. Briga o korisniku dupla nula. S'obizorm da kod nas apdejt kasni po 2 meseca, u najboljem slucaju tamo pre jula meseca nema sanse ocekivati 9.1

Mom strpljenju je dosao kraj. Oglasavam ovaj telefon i uzimam nesto drugo.

Pozdrav i svako dobro

0
  • dr_iggydr_iggy

@kutijagreha Šta najviše zameraš M20 Pro, tj. šta misliš da bi trebalo da se ispravi/poboljša update-ima? Video snimanje, ili još nešto? Koliko vidim, 9.1 bi trebalo da donese bitna unapređenja, brži file system, optimizaciju baterije, nadam se i poboljšanje fingerptint otključavanja, naravno, kada stigne :) Da li si odlučio na šta prelaziš?

0
  • kutijagrehakutijagreha
    unete izmene maj 1
    1. Led lampica je toliko sitna da sitniju nisu mogli da stave. Treba bar 10 sekundi da fokusiram pogled da bi video da li ima obavestenja. Lampica treba da sluzo da ona tebi privuce pogled, a ne da ti trazis pogledom istu.
    2. Nema funkcionalan AOD. Sramota za flegship koji i dalje kosta 1000e u 2019 godini. Konkurencija to ima u aparatima od 200e
    3. Auto dimming. Pisao o tome. Na beloj pozadini, osvetljenje se automatski smanjuje i tako skrnavi ovako lep ekran. Postoji resenje, znam, ali za te pare ne zelim da jurim alternative.
    4. Imam notifikacije na zakljucanom ekranu. Hitno mi treba telefon da otkljucam i pozovem nekog, bez da gledam notifikacije, obavim poziv, zakljucam telefon, nema nijedne notifikacije. Navodno obrazlozenje kompanije da telefon i sistem sam registruje da ti cim otkljucas telefon zelis da vidis notifikacije, zato posle ne prikazuje. Logike bez. Lepo treba ako neku notifikaciju procitas, ta se brise, ostale stoje na zakljucanom ekranu dok se ne procitaju, kao sto ima konkurencija.
    5. Edge ekran koji je totalno neupotrebljiv osim ako padne bas na taj deo, da ti pare izbije iz dzepa. Isto kod konkurencije je to reseno.
    6. Stereo zvuk koji je toliko tih da po jacini nije dorastao mono zvucniku mid range uredjaja konkurencije.
    7. Low light snimanje dok hodas nocu totalno neupotrebljivo
    8. 4k 60 frejma? Nesposoban Kirin 980 u 7nm koliko su ga samo hvalili?
    9. Da li treba spomenuti slow motion video snimak?
    10. Hdr snimak automatika? Uvek treba sam da rucno prepoznam situaciju i da ukljucim hdr.
    11. Vise me mrzi da nabrajam s'obzirom da sam dva uredjaja menjao i da sam 2 meseca bio bez telefona a papreno ga platio.
    12. Cekao sam 6 meseci da se ista od toga ispravi, ali dzaba. Ne zelim vise da cekam i zato menjam
    1
  • dr_iggydr_iggy

U pravu si za LED lampicu, sitna je, tek da je ima, na P30 su je sasvim izbacili, valjda je takav trend. To sa AOD je stara boljka Huawei-ja, koji je već neko vreme inertan kada su takve promene u pitanju, mada mi se čini da se i to menja. Videćemo kako taj AOD funkcioniše kada stigne 9.1, ja sam se navikao da notifikacije pratim na GT sat-u. Što se auto dimming-a tiče, to nešto ne primećujem, verovatno zato što koristim auto-osvetljenje. To za notifikacije na zaključanom ekranu bi stvarno moglo da bude intuitivnije. Meni je EDGE ekran lep sam po sebi, bez nekih posebnih funkcija ivica, to je bio jedna od prvih stvari koja me je privukla, subjektivna stvar :).Vezano za zvučni, meni je ok što je stereo, mada bi stvarno mogao da bude jači. Pričitao sam da su na neko od update-a koji još nije stigao pojačali zvuk, videćemo. Video snimanje bi generalno trebalo da se popravi, nadam se da moguće softverski, a što se 4K 60 tiče, gledao sam neki intevju gde Richard Yu kaže da misli da je full HD sasvim dovoljno, zbog optimizacije prostora za skladištenje, pa pretpostavljam da mu neće dodavati 60 fps. U svakom slučaju, nadam se da ćeš pronaći varijantu kojom ćeš biti zadovoljan, meni se čini da svakom modelu fali ovo ili ono, javi kakvi su utisci :)

0
  • kutijagrehakutijagreha

Ovaj proizvod je nedovrsen, a podrska u resavanju istih ravna nuli. Oni 5 meseci nista ne ispravljaju. Ne zelim da mi neko time vredja inteligenciju.
    Pogledaj samo koliko su ekspresno resili na 10+ otisak prsta. Digla se prasina i za 15 dana evo ga apdejt i sada radi kao sat. Tako se to radi. Nekad ako krenu da slusaju korisnike eto mene opet ovde

2
  • BrankoCibicBrankoCibic

Zamerke 2.5.7.8.9 i 10 su potpuno na mestu i potpuno se slazem sa njima a imam i jos jednu

0
  • BrankoCibicBrankoCibic

0
  • BrankoCibicBrankoCibic

Sta ce mi ta velika okrugla tacka izmedju ikona u sredini u 2019godini?! Imas gestove kao navigaciju sistema a ne mogu jednim potezom na gore da otvorim fioku sa ikonama ?!? Lepo receno gore, nedovrsen telefon i softver...

1
  • HudinitedHudinited
    unete izmene maj 1

@kutijagreha slazem se sa tobom ali stavke 1 i 6 je nemoguce softverski resiti. Zvucnik je takav kakav je dizajnerskom greskom a predstavljen je kao inovacija. Nazalost losa pokazalo se. I stvarno, 2019 godina bez "swipe up to open app drawer" je sitnica koju odbijaju da ubace. Inace softver je jedino sto moze da se zameri ali ne kao los neko kao "outdated" kao da koristim uredjaj iz 2016-17 samo sa mnogo vecom snagom. Nije mi jasno da kompanija sa ocigledno najvecim R&D budzetom u mobilnoj industriji ne moze sebi da priusti ispravljanje decijih bolesti.

1
  • taratara

Sve gore navedeno je tacno da ne ponavljam,da sam znao pre nego sam ga kupio ,nikad ga ne bih uzeo. Softver je malo reci ocajan i pun bagova. Konkurencija od 200 eura ima korisniji softver. Promasena investicija skroz😥.

0
  • dr_iggydr_iggy

Na šta konkretno misliš, kada kažeš da je softver očajan i pun bagova, a što je bolje kod konkurencije od 200 EUR?

1
  • kutijagrehakutijagreha
    unete izmene maj 1

Konkurencija od 200e ima funkcionalan AOD.

Kod konkurencije ne moras da instaliras nova launcer kako bi spustao jednostavno notifikacioni panel.

Kod konkurencije, notifikaciju koju procitas, brise se, ostale ne procitane ostaju na zakljucanom ekranu.

Kod konkurencije od 300e mozes da podesis kako ce telefon da se puni. Brzo ili normalno. Vecina ljudi tokom noci puni telefone i totalno im je nebitno dal ce za sat vremena ili za dva ipo sata da se napuni. A slozicete se da ovako brzo punjenje dodatno utice na vek baterije. Trebali su da stave lepo tu opciju.

Hdr u automatskom modu prilikom slikanja.

Kod konkurencije ne moras da podesavas rucno za koju aplikaciju zelis da ti ne kasne obavestenja, zbog njihovog agresivnog ram menadzmenta.

Konkurencija i ako je nesposobna, mozes da kroz raznorazne romove i fix-eve da ispeglas propuste. Da li moze to ovde?

Konkurencija ne naplacuje nadogradnju softvera "unapred"
    Svi znamo kako se placa ovde. Dule to najbolje zna

Konkurencija ima autofokus na prednjoj kameri

1