Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Mate 20 Pro ažuriranja

145791017

Komentari

• dr_iggydr_iggy

Ok, onda dosta drugačije gledamo na stvari, ali, da ne dužim bez potrebe. Pretpostavljam da je veliki broj korisnika koji kod M 20 Pro nalaze mnogo više prednosti od mana, ali, nismo svi isti.

0
  • kutijagrehakutijagreha
    unete izmene maj 1

Ja sam samo naveo gde je neki mid range uredjaj bolje i jednostavnije softverski uradjen.

Da se razumemo, ovaj uredjaj ima odredjene prednosti ali nikako ne sme da kosta koliko kosta. Njihov softver, njihov procesor, njihov ekran, cemu tolika cena?

Kapiram ja da je njih ponela slava i sve to, ali treba se malo spustiti i sagledati gde skripi. Nisam ja jedini korisnik koji se zali na njihov softver, pregrst tema, kako na xda, tako i na drugim poznatim forumima.

Sredi softver, sto je sama srz u jednom telefonu, pa onda etiketiraj cenu kao konkurencija.

Sa druge strane, oslusni malo sta korisnici traze, pa i ako nisi u pocetku sredio sve, sredi to, ali u razumnom vremenu. Nemoj korisnici da cekaju po pola godine i vise od toga.

Nije samo daj top hardver i reklame koje iskacu iz frizidera i guraj prodaju, a softver koji ne iskoriscava ni 35% snage hardvera. Ne ide to tako. Mozda to samo trenutne pije vodu, apropo ovih silnih reklama, ali korisnicko iskustvo je nesto sasvim drugo.

1
  • dr_iggydr_iggy
    unete izmene maj 2

Naravno, razumem šta hoćeš da kažeš. Što se cene tiče, mislim da je hardver telefona vrhunski, sada, što sami proizvode procesor - i Google-ova ideja sa Pixel telefonima je da zaokruže proizvodni proces, ekrani nisu njihovi - BOE je samo dobavljač, druga kompanija...u svakom slučaju, cena jeste previsoka, ali to je neki trend koji sledi i njihova glavna konkurencija, tako da je to više stvar prodajne strategije. A strategija im je očigledno dobra, pošto su u prvom tromesečiju ove godine "oduvali" konkurenciju s prodajom. Ne znam koliko dugo koristiš Huawei telefone, ja sam pre Mate 20 Pro imao P10 i Mate 10 Pro, i ne čini mi se da Huawei ne osluškuje potrebe korisnika, samo su generalno dosta inertni, ali, utisak mi je da se i to polako menja. Npr, mislio sam da nikada neće da promene onaj crveni boot-up logo, pa su ga promenili, EMUI 9 je meni dosta bolji od EMUI-ja 10, i vizuelno i funkcionalno. Da se razumemo - meni je čist Google-ov android zakon, i mislim da ni jedan UI proizvođača ne može da mu priđe. Generalno nikada ne koristim bloatware, tj. preinstalirane programe proizvođača, ali sam npr. na EMUI-u počeo da koristim stock email client, koji mi je mnogo bolji od Gmail-a. Phone Clone aplikacija im je zaista dobra, Health takođe itd. Na svim telefonima koji nisu "made by Google" svakako koristim Novu, pošto mi najviše odgovara. Takođe, generalno mi se ne sviđaju Huawei teme i ikonice, pa to uvek "prilagođavam" (stvar ukusa, nekome se njihove teme sviđaju, koliko čujem). Quick settings, system settings, opcije navigacije su mi takođe sasvim ok, intuitivne. Meni najviše nedostaje developer-ska zajednica, koja ne može da bude veća s obzirom na to da je opredeljenje Huawei-ja protiv otključavanja bootloader-a, mada me je već prošla želja za root-ovanjem i flash-ovanjem, ali, svakako bi bilo interesantno :smile: I, naravno, sporost u izbacivanju i rollout-u update-a sa bitnim optimizacijama i novim opcijama, a ne samo sa sigurnosniom zakrpama.
    I na kraju, izvinjavam se na dugačkom postu, ovo je više priča za neki naredni forum meet up :)

1
  • dr_iggydr_iggy

EMUI 9 je bolji od EMUI 8, htedoh reći :)

1
  • BrankoCibicBrankoCibic

Mozda slusaju korisnike ali ni priblizno koliko bi trebalo... Sad su vec drugi proizvodjac telefona na svetu a agresivno pretenduju na prvo mesto... Mozda i uspeju da budu prvi ali bi to znatno brze uradili i zadrzali se na tom mestu da malo vise slusaju korisnike... Sitnice koje mogu ispraviti jedni updateom se vuku GODINAMA kroz softver... Ozbiljno moraju da pogledaju konkurenciju, jabuku i samsung... Softver su utegli samo tako... Dzava vam fenomenalni hardver bez podrske... Npr uzmes najbolje parce mesa koje postoji, ali ako je nedopeceno i nije pripremljeno kako valja dzaba sve...

2
  • crushercrusher

Ljudi ako niste zadovoljnu niko Vas nije bio po uši da kupite. Kao drugo šta kome znači koja sekunda više - manje(nadamse da znate na šta mislim). Ja sam koristio iPhone X i čekao skoro godinu dana da izbace neki fix za bagove što je imao i to gomila (nisam mogao da se javim, nije hteo da se kači na mob.mrežu). Da li kada upalim kameru treba da pritisnem HDR ili da li treba otključam i prevučem da vidim šta mi je pisano baš me briga i neće svet da stane za tu sekundu. Polako doći će i taj novi 9.1 update i verovatno hoće da ga ispeglaju da radi kako treba. Što se tiče za novi update da li ste imali neki boljitak sa dosadašnjim verzijama update-a( niste koliko vidim) zna Huawei šta radi. Ja ostajem pri Mate 20 Pro i ne menjam.F... iPhone i Samsung za jeftinije telefone svaka čast ako rade savršeno.

Huawei Mate 20 Pro

1
  • BrankoCibicBrankoCibic

Elvir@
    Znaci kad dam 1000eura za telefon treba da cutim o njegovim nedostacima?! Dobra ti logika...
    Telefon je dobar, niko ne spori... Svesni smo svi mi da savrsen telefon ne postoji i nece postojati ali mi na forumu smo tu da damo konstruktivnu kritiku. Ko bolje moze da oceni telefon od nas korisnika? Problem je sto mi navedemo stvari koje vecini korisnika smeta, i koje bi trebalo ispeglati i to se ignorise ili se ispegla neka sitnica... Kad das premijum novac ocekujes premijum uslugu. Problem je sto i 9.1 nece ispeglati veliku vecinu stvari i to je sto mi govorimo

2
  • kutijagrehakutijagreha

Tacno tako, softver nije dorastao ceni jednog flegship aparata. Ponavljam opet dzaba hardver kada softver ne moze da izgura sve to.

Igyy ja tebe u potpunosti razumem, kapiram da je EMUI 9.0 bolji od 8.0,ali toliko koliko je bolji, trebali su i cenu srazmerno da podignu, a ne cenu telefona da podignu kao cenu jedne jabuke. Svi znamo kakav softver oni imaju, i kakav apdejt imaju. Apdejt u toku jednog dana dobijaju tri generacije telefona. To je podrska.

Dakle, ako nisi u stanju da poslusas korisnike, stavi onda srazmernu cenu uredjaja.

2
  • stexi95stexi95

@kutijagreha slazem se! Prvo nije fer da se ceka toliko od Kine do ostalih, drugo neka svi (ili bar jaci) telefoni dobijaju u isto vreme.. Sada dok Mate 20 serija dobija, pa mi sam P20 cemo da cekamo jos mesec preko.. O tome treba da vode racuna..

0
  • BrankoCibicBrankoCibic

Kolko vidim po xda sledeci update nece sigurno biti 9.1 vec 9.0.0.243 tj samo aprliski security pach...

1
  • stexi95stexi95

@dzeki 3D panorama je bila nepotrebna, a AI zoom nisam imao..

0
  • stexi95stexi95

@dzeki verovatno jos jedna stvar koja je ogranicena na P20...

0
  • stexi95stexi95

@dzeki obicnu koristim,a 3d samo jednom da vidim kako izgleda..sto se tice AI zoom-a.. Normalno je da nas osakate, kako drugacije da nas nateraju da kupimo skuplji telefon?

0
  • lukaluka

5
  • kutijagrehakutijagreha
    unete izmene maj 10

Kaze bata da su bas sredili video snimanje na 9.1 u low light-u i da nema vise onog podrhtavanja.

Evo javno i ja jednom Huawei da pohvalim 😎

0
  • stexi95stexi95

@kutijagreha ajde sad neka puste worldwide 😊

0
  • kutijagrehakutijagreha

Tek trebaju aprilski da puste, znaci tamo polovinom juna bi trebalo da stigne 9.1

1
  • kutijagrehakutijagreha

Niko u Evropi jos nije dobio Aprilsko azuriranje?

Ceo jedan kontinent ovoliko kasni, da li je moguce

1
  • dr_iggydr_iggy

A, u Kini je odavno 12. maj :/

0
  • stexi95stexi95

@kutijagreha a preko HiSuite?

0
  • kutijagrehakutijagreha
    unete izmene maj 11

Ma jok, nista, ni da mrdne. Ovakve neprijatnosti nisam imao do sada

Ja se ne mogu zacuditi koliko je ovaj uredjaj softverski zapusten od kompletne Huawei zajednice i podrske. Da nekome pricas rekao bi da lazes

0
  • stexi95stexi95

Boze strasno, jedini razlog da kazes dolazak 9.1.. ali opet April kasni ne samo maj.. A na huaweicentral pisu kako modeli treba da dobiju uodate do 10. u mesecu ili tako nesto..

0
  • dr_iggydr_iggy
    unete izmene maj 12
  • kutijagrehakutijagreha
    unete izmene maj 12

Tacno kao sto sam i rekao. Nece oni 9.1 za ovaj uredjaj da puste pre avgusta, tj kad android Q izadje

Android Q pustice tek tamo oko nove godine, zivi bili pa videli

1
  • taratara

U prevodu sto bi rekli,ne dorasli svoga posla!!!!

0
  • kutijagrehakutijagreha

Ja sve mogu da razumem, ali evo Android Q kuca na vrata a oni cak ni nemaju informaciju kada ce EMUI 9.1 izaci za njihov trenutni mate flagship. Ej, cak ni informaciju nemaju. To vec vredja zdrav razum.
    Sta tek da rade onda ostali mucenici, kad oni da vide svetlost dana EMUI 9.1 koga toliko hvalite?

Gospodo iz Huawei-a da li stvarno mislite da godisnje treba novca da vam se ostavi za dva flagship-a kako bi vas najnoviji softver koristili? U suprotnom onda da cekamo po pola godine i vise, kao neki mucenici sto cekaju jos EMUI 9.0? E pa, gospodo iz Huawei-a malo ste se zabrojali

0
  • stexi95stexi95
    unete izmene maj 12

Voleo bih samo jedno objasnjenje.. Kako Apple (koji je mnogo klasa ispod) pusti update u isto vreme za razlicite uredjaje npr. za Iphone 5s, SE,6,6s,7,7plus itd.. A Huawei ne moze da pusti update u isto vreme za iste modele npr. za P20 ili za Mate 20 itd.. Takodje, zasto svi telefoni ne mogu da dobiju update odjednom npr. cela Mate serija ili cela P serija.. U cemu je stvar?

0
  • Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene maj 12

@stexi96 Već sam pisao nekoliko puta o tome (Npr. u ovoj temi - druga strana: https://huaweiforum.rs/discussion/comment/3673#Comment_3673) :smile: ... Smatram te za ozbiljnog člana ovog Foruma i naprednog korisnika, pa stoga uvek prvo gledaj u pretrazi ovde na Forumu da se ne bi ponavljali non stop i išli u "off topic"...

Ali hajde po "stoti put" valjda ćete zapamtiti :wink: Što se Huawei-ija tiče, kada se pojavi update koji je samo zakrpa (ili dopuna svejedno) tj. međuverzija npr. update .125 i on izađe u UK ili u Kini prvo se tamo testira na njihovoj mreži sa njihovim operaterima, pa ukoliko bude sve ok pušta se, ali to ne znači da će kod nas proći. Jer ukoliko se primeti neki bag i ponovo krene test moguće da se preskače ta verzija. Stoga je za svaku zemlju tj. region drugačije. Kod nas naši testeri testiraju takođe različite verzije i ne pušta se svaka za naše tržište... Zato vam se čini nekad da se čeka duže a nekad ne...

A kad reče Apple, izvini ali to mi smešno jer kod Apple-a je identičan software na svim uređajima, bukvalno copy/paste samo se na slabijim verzijama uređaja "oduzimaju" neki feature-si, zato i software izlazi istovremeno. Jedan proizvođač Apple pravi i software i telefone i to je mnoooogo lakše nego kod Android-a, Totalno zatvoren ekosistem. Kod Androida imaš mali milion međuverzija na isto toliko različitih uređaja sa potpuno drugačijim hardware-om. Jel shvataš koliko je to veliki izazov i za developere i za proizvođače hardvera?

E sad sve to ima i prednosti i mana ali da ne razglabam mnogo ićiću u off... :no_mouth:

1
  • stexi95stexi95

@Huawei Forum razumem, ali trebalo bi nekako da se ugodi da bez obzira sto se u nasem slucaju prilagodjava razliciticim uredjajima da bar za iste modele izlazi zajedno bez obzira na region.. Da svaki P20 model dobija u isto vreme (dva tri dana gore dole) isto tako i P20 pro, mate itd.. Nekako da se prilagodi sto se tice vecih promena i update.. Sada sa treble projectom zakrpe ce biti lakse.. Ali ovo bi trebalo da se nadje najbolje resenje.. Svakako volim Huawei, ali kompromis je najbitniji..

0
  • Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene maj 12

Različiti software-i za različite regione, plus u okviru istih verzija uređaja imaš npr. dual sim i single sim modele, zatim modele sa različitom količinom RAM-a itd.... Čak i tako male "sitnice" mogu da utiču... Ima mali milion faktora ali o tome drugom prilikom :smile:

0