Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Mate 20 Pro ažuriranja

1568101117

Komentari

• stexi95stexi95

Bar ce (nadam se) zakrpe biti redovne uz treble.. Jos samo datume za 9.1 da dobijemo :) bilo bi vrh..

0
  • HudinitedHudinited

@Huawei Forum moje stavove vec znas, ali nemoj reci da je smesno sto je svaki iOS copy/paste kada je i EMUI a developerima jeste teze ako ne koriste "treble" inace u 2019 svodi se na isto. Da se razumemo Apple smatram kao precenjenu ciglu zakljucanu do kraja. A huawei ako nastavi sa zakljucavanjem uredjaja sve vise i vise nece biti neka razlika. Bez uvrede.

1
  • BrankoCibicBrankoCibic

Poredjenje donekle moze da stoji sa apple. Huawei je jedini proizvodjac koji imas sopstveni cipset u telefonu i mnogo mu je lakse ukomponovati softver i hardver od bilo kog drugog android proizvodjaca(ne racunam samsung je oni koriste i sd). Moj utisak je da nije samo problem sto kasne nadogradnje vec i informacija o istim. Ako mi na huawei forumu ne mozemo da dobijemo najdetaljnije informacije gde ?

1
  • stexi95stexi95

Slazem se @BrankoCibic .. Datumi, informacije itd..

0
  • kutijagrehakutijagreha

Prelazim na Mate 10,oni vec imaju aprilsko azuriranje, i samim tim ce pre dobiti majsko, tj Emui 9.1 😂

Kakva lakrdija

2
  • dzonidzoni

Meni je veceras stigao update za april (mts). Procitao sam na Huawei UK forumu da bi 9.1 trebao da stigne za 1 - 3 meseca ili mozda nikad,vec direktno na Q (i dalje niko od njihove podrske nema potvrdjene informacije).

0
  • Bane192Bane192

Meni još nije stigao, a mts sam

0
  • kutijagrehakutijagreha
    unete izmene maj 17

Jos malo pa 2 meseca kako je izasao P30 pro, a 9.1 i dalje ekskluziva samo na jednom uredjaju.

S'obzirom da 9.1 nije jos ni na vidiku, i da ce se cekati minimum 2 meseca na isti, mogu reci samo da je podrska i briga o korisnicima vise nego sramna

2
  • stexi95stexi95

@kutijagreha slazem se.. Tako dobri uredjaji, a tako losa podrska..

0
  • mackarmackar

sad kako ih ukida google tako da taj 9.1 izgleda nece ni da dodje na mate 20 pro

0
  • crushercrusher

Kakve veze ima EMUI sa Google androidom? Pošto EMUI 9.1 već postoji na androidu 9. Trenutni uredjaji će imati update od googlea kao što je Mate 20 Pro.

Huawei Mate 20 Pro

0
  • kutijagrehakutijagreha

Dame i gospodo, sto ste dobijali apdejt, dobijali ste. Ko poslednji ostane, neka ugasi svetlo

0
  • crushercrusher
    unete izmene maj 20

Iz Androida su na Twitter-u takođ potvrdili da će usluge Google Play i Google Play Protekta i dalje funkcionisati za postojeće korisnike.
    @Izvor B92.net

Huawei Mate 20 Pro

0
  • BosanceroBosancero

Nek otkljucaju uredjaje i nek omoguce razvoj opensource OS.

0
  • dr_iggydr_iggy

Ostaće samo najjači, pravi Huaweici, koji se ne boje mraka :D

0
  • nedeljkovicpedja90nedeljkovicpedja90

Nadam se da ce Kina sada da banuje Apple , malo da i Ameri osete koliko su zapravo mali :smile: najtuznije je to sto ovo sve sto se desava Huawei korisnici u Aziji nece ni osetiti :smile: oni svakako nemaju ni pristup Google apks...

0
  • HudinitedHudinited

Eto tog moguceg pada vise puta pominjanog, prvenstveno zbog losih odluka kompanije. Imali su petlju da tuze americku vladu! Ako pogledate druge kineske proizvodjace shvaticete da ovo nema veze sa trgovinskim ratom. A vrlo je moguce da ce obe strane sporazumno popustiti. Kao huawei i samsung pre nekih nedelju dana.

0
  • BrankoCibicBrankoCibic

Play store i osnovne google aplikacije ostaju, tu se apsolutno nista ne menja. Glavna promena je sto Huawei sad nece dobijati polu gotovu novu verziju androida vec ce sam morati da razvija sto ne mora da bude smak sveta ako budu ulagali u svoje softversko odeljenje. Sad bi trebalo Huawei forum da se oglasi sta znaci to za nas koji ocekujemo jos 2 velike nadogradnje androida. Da li ce nastaviti Huawei da ga razvija ili ? Mozda ne znaju bas u ovom trenutku ali to mora sto pre da se razjasni, sto zbog nas koji smo dali 1000 eura za telefone sto zbog buducih modela...

2

@BrankoCibic gresis,

Play Store je Google service i samim tim nece biti dostupan svim novim korisnicima Huawei ili Honor brenda. Kao ni Gapps ( Gmaps, Yotube, Gmail.... ). Tako da, poprilicno velika stvar. Ono sto se dalje moze desiti je da Kina uzvrati istom merom, i daleko vise unakazi USA ili ce do sutra ujutru vec pasti neki deal i sve ce biti zaboravljeno....

0
  • BrankoCibicBrankoCibic

Google je vec objavi da svi play store ostaju na postojecim modelima, zvanicno.
    Uostalom ko je koristio kineski telefon sa kineskim softverom zna da ti je potrebno 2 minuta da istaliras sve google aplikacije.
    Ovo moze da bude sansa za Huawei, mogu da ponude svojim korisnicima kao kompezaciju 3 velike nadogradnje androida, podrsku 3 godina. Da bice znatni udarac prvih godinu dana ali meni licno ne bi bio problem ako znam da ce mi telefob biti duze softverski podrzan.

0

@BrankoCibic jeste, ostaje za POSTOJECE korisnike.

0
  • BrankoCibicBrankoCibic

Znam, ali play store nije zvanicno dostupan ni u Kini pa za 2 minuta mozes da instaliras sve sto ti je neophodno, prepreka da ali lako premostiva
    Google navodi sledeće:

"Pridržavamo se zahteva i pratimo dalji razvoj situacije. Za korisnike naših usluga, Google Play i Google Play Protect će nastaviti da funkcionišu na postojećim Huawei uređajima," saopštio je Google.

0
  • BrankoCibicBrankoCibic

Videcemo sta ce biti... Huawei mora brzo da odgovori na ovo ili ce mu prodaja telefona van Kine biti u pada za 95% sigurno... Ako zele da budu jedan od vodecih brendova sad se lome koplja

0
  • kutijagrehakutijagreha

Oni nisu znali ni kada je sve bilo kako treba, kada stizu nadogradnje, tek sada nista nece da znaju

1
  • taratara

Kad stize nadogradnja za ove nase novce sto platismo !!!!!

0
  • Bane192Bane192

Uskoro :smiley:
    Ja danas nisam imao ni jedno ažuriranje na play store

0
  • dr_iggydr_iggy

Evo, meni upravo stigli update-i za Sheets i Keep, dobro je :D

1
  • HudinitedHudinited

Ma ljudi trenutno radi sve i radice. Jedino verzija Android-a moze biti problem, ali bi idealno bilo kada bi huawei u ovim momentima otkljucao bootloader. I to cak ne ni pitanje verzije nego ce huawei moci da je sredjuje nakon sto stable izadje..

0
  • stexi95stexi95

Ma bice sve ok.. Samo da nadju nacin da ispeglaju.. Huawei je gigant i ne moze tek tako da prodje, a i ZTE se sredio gde Huawei nece.. Svakako posle svega i svog stresa korisnici zasluzuju jedan update vise i malo vise podrske, sluha itd.. <3

0
  • Bane192Bane192

Stigao 238

0