Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Problem sa mem. karticom

alenmalenm
unete izmene februar 24 Huawei Mate 20 Lite
Vise puta mi se desilo da kad zelim da slikam izbaci gresku da memori kartica ima problem i da ne moze da se ocita. Menjao sam vise marki kartica sandisk, kingston i samsung ali isto. Ove nedelje mi se desilo da su mi sa kartice nestale oko 200 slika i video zapisa koje su zabelezene kamerom iz dcim foldera dok su slike iz drugih foldera ostale. Odradjen je hard reset i nov firmware ali se problem ponavlja. Drugu se isto desavalo da izbaci gresku i pola slika ima sivu ikonicu sa samsungovom karticom hc. Slike sam uspeo nekako da povratim preko raznih programa ali video zapisi imaju gresku. Imao sam pre ovog modela p20 lite i mate 10 lite i nisam imao problema s karticama. Da li je neko imao slucaj i kako je resio?
2

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum

@alenm Pozdrav i dobro došao na Huawei Forum! :smile:

Meni se dešavalo nešto slično ali sa USB flash diskom. Na kraju se ispostavilo da je memorija na celoj toj seriji fleševa bila falična. Prodavac je uvažio garanciju i zamenio mi za nov flash koji je radio posle savršeno.

Elem pre svega jako je bitna kompatibilnost tj. da li je na sajtu proizvođača memorijske kartice naznačena lista uređaja koji su podržani.

Takođe memorijske kartice su osetljive ako jednu koristiš u više različitih uređaja. Ako si je ubacio telefon (bilo da je nova ili je bila u nekom drugom aparatu) mora odmah da se formatira.

Druga stvar da li si kupio mem. karticu u radnji i dobio overenu garanciju za nju?

Svakako moraš da paziš gde kupuješ memorijske kartice. Ima mnogo "sumnjivih" kopija preko Internet-a koje mogu da prave problema....

I na kraju mi napiši da li si je možda testirao na drugom telefonu? I da li si neku drugu mem. karticu probao na svom telefonu?

1
  • alenmalenm

karticu koristim vise godina unazad, ona mi je kao backup . kako menjam telefon na njoj cuvam par foldera sa slikama posla, imenik itd. jedini problem imam na mate 20 lite da je pocela da izbacuje gresku i da su mi nestale slike i video od pre 10 dana. da napomenem drug je kupio mate 20 lite isto kad i ja i takodje ima problem a kupio je novu karticu, znaci na 2 kom mate 20 lite kupljena istog meseca isti problem. moj je kupljen u vipu ( nemam brendiram firmware) a njegov u privatnoj radnji. da je crkao cip na njoj ne bi radila ni u drugom telefonu ( ubacio na par dana u note 8 ). programima za recovery sam vratio slike iz 2015 godine tako da nije memorijska u kvaru. telefon je kupljen krajem decembra i imam garanciju ali znam da u ovlascenom nece primetiti kvar jer se ne desava svaki dan a desi se kad god sam negde s porodicom van grada. ovde sam nasao da dosta njih ima isti problem ali niko nije resio :
    https://uk.community.huawei.com/mate-20-series-20/mate-20-lite-all-sd-cards-appear-as-damaged-680

0

Ok, reci mi da li si tu karticu formatirao kada si je ubacio u tel.?

0
  • alenmalenm

nisam, jer je koristim kao backup kad menjam telefon.

0
    unete izmene februar 24

Upravo to može da bude problem, kao što rekoh gore moraš da je formatiraš iz telefona u kojem je koristiš. Dešava se da različiti uređaji koriste drugačije file sisteme.

Šta god da imaš na njoj prekopiraj na kompjuter ili fleš, formatiraj je (iz telefona) i nakon toga mi javi šta se zbiva.

1
  • alenmalenm

videcu narednih dana.

0
  • malik_tintilinicmalik_tintilinic
    Joj, nesposbnih odgovora 😂. Recite da je greska do telefona i neka trazi zamjenu za drugi. Nema sanse da je greska do kartice jer je oprobao vise razlicitih od razlicitih proizvodjaca. Zar je tesko dati neki strucniji odgovor? Ili ne znate? Ili ne citate cijeli tekst?
    0
    @malik_tintilinic Zamolio bih te da ukoliko nemaš odgovor na konkretan problem ne pišeš nešto samo da bi napisao.

Da li se tebi desio ovakav problem nekad?
    1
    Dao sam konkretan odgovor, nemate pojma ili niste procitaoi tekst do kraja. Moze se desiti sa jednom karticom ali sa vise njih, nema sanse. Znaci da je greska do telefona, a ne kartice. Ili je zaprljan ili je ostecen utor pa gubi kontakt. Treca opcija je softver, a kako je huawei azuran da popravi greske(bug sa svjetlinom zaslona na huawei i honorima) tako da ispravku mozda nikad ne dobije.
    0
    unete izmene februar 24
    @malik_tintilinic Nema razloga da mi se tako obraćaš niti da vređaš bilo koga, forum je mesto međusobnog razumevanja i razmene ideja. Niti me poznaješ niti znaš koliko je moje iskustvo sa mobilnim tehnologijama...

Druga stvar, prevashodno je moj cilj ovde da ljudima pomognem i zato i pažljivo isčitam svaki post. Rekao je da je probao više kartica ali ni jednom nije potvrdio da je formatirao bilo koju karticu koju je ubacio u tel.

Svakako nikako nije preporučljivo jednu mem. karticu prebacivati iz jednog u drugi tel. bez formatiranja iz samog tel. Jako dobro to znam jel se slična stvar i meni desila.

Naravno da može da bude i zaprljanost slota za karticu ali to je baš redak slučaj... A da zbog mem kartice menja tel. je suludo ukoliko zaista nije kvar u samom tel. A to može da utvrdi jedino ovlašćeni servis. :smile:
    0
    Opet ti ne citas, ISPROBAO JE VISE MEMORIJSKIH KARTICA U ISTOM TELEFONU. NE VRIJEDJAM NIKOG samo kazem da nisi strucan da covjeku pomognes. Sta je lose u tome? Ne mozes sve znati covjece. Sorry ako mislis da sam te uvrijedio.
    0
    unete izmene februar 24
    @malik_tintilinic Ok a po čemu si ti stručniji da pomogneš? :smiley:

Pa mogao je da isproba i stojednu karticu ako nijednom nijednu nije formatirao (kao što je napisao), džabe sve...

Nema svrhe da se raspravljamo ovako, dakle ima čovek izbor da proba još sa formatiranjem kartice iz telefona, ako i tad ne radi ne gine mu servis. :neutral:

Ne isključujem ni da je software-ski problem ali mi treba više informacija onda (build number recimo)...
    0
  • AlexAlex

@malik_tintilinic je rekao:
    Opet ti ne citas, ISPROBAO JE VISE MEMORIJSKIH KARTICA U ISTOM TELEFONU. NE VRIJEDJAM NIKOG samo kazem da nisi strucan da covjeku pomognes. Sta je lose u tome? Ne mozes sve znati covjece. Sorry ako mislis da sam te uvrijedio.

Mozda i jeste do telefona ali to moze jedino servis da proveri i potvrdi. Tesko da moze admin ili bilo ko od nas da to kaze i da ce na osnovu toga dobiti novi telefon :smile:

1
  • milosv1784milosv1784

@alenm Slažem se sa @Huawei Forum meni nekoliko kartica nije radilo normalno dok nisam uradio formatiranje iz telefona. Takođe možeš da probaš i ovu varijantu: :smile:

2
  • milanmihajlovic1983milanmihajlovic1983
    Kod nas formatiranje nije resilo problem, stalno izbacuje greskuu, definitivno postoji problem!
    0

@milanmihajlovic1983 Nisi mi precizirao, jel isti problem kao i kod @alenm ? Na Mate 20 Lite?

1

Kad snima u memoriji moba slike kamere ok je, kad podesis na sd ili kopiras fajlove tamo izbacuje gresku i gube se fajlovi!

0

Ne odmah vec posle nekoliko dana, resili smo problem tako sto sve uploudujemo na drive i tamo cuvamo podatke a sd ne koristimo, problem postoji a resenje zahteva mnogo odricanja!!!

0

@milanmihajlovic1983 Jel si probao sa drugom SD karticom?

0

Uzeo sam drugu nove generacije ultra... I ok je videcemo nadalje javicu da li je sve okk.

0
  • kizacdkizacd

A cek cek... Mi čekamo 9.0 a 9.1 videcemo... Vidis da se nešto odustalo od update firmware. Softverske ti je prirode problem definitivno. Ne odustaje... Polako...

1
  • PesimistaPesimista

U ponedeljak 3.6.2019. kupljena micro sd kingston memorija od 128Gb klase 10, zasad radi bez ikakvih problema.
    Na njoj su mi brojne mape za navigaciju, video i foto snimci.

0
  • PesimistaPesimista

SNE-LX1 8.2.0.144(C432)

0
  • PesimistaPesimista
    unete izmene juni 7

@Goblini
    Ne znam da li smo se dobro razumeli - ja zasad nemam nikakav problem sa micro sd karticom u Huawei mate 20 lite, EMUI je 8.2.
    Ono što sam uradio po ubacivanju kartice, koju sam gledao da što čvršće ubacim u slot, bez obzira što je bila prazna i formatirana, formatirao sam je u samom uređaju.
    Znači čvrsto postavljanje, ne samo naslanjanje na slot, a potom formatiranje u mobilnom uređaju.
    Možda pomaže i što je kartica klase UHS-I U1 (Brzina čitanja: 80MB/s Brzina pisanja: 10MB/s).
    Kartica je 128GB Kingston Canvas Select SDCS/128GBSP, microSDXC UHS-I.
    Nadam se da sam nekom pomogao.

0