Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Video Poziv - Ne postoji. Zašto?!

Da li je moguće da na Huawei Mate 20 Pro, telefon u koji se svi "kunu", nema funkciju video poziva?
Telefon star preko 6 godina ima tu funkciju, drugi aktuelni premium telefoni imaju funkciju video pozivanja, a glavni adut Huawei-a nema! ZAŠTO?!

Još ga u pojedinim reklamnim posterima prikazuju kao biznis telefon, a smatram da je funkcija video pozivanja veoma bitna stavka za obavljanje video konferencija sa šefom, klijentom, kim god.
Za šta mi koristi prednja kamera ovako skupog telefona, ako ne za to?
Neće valjda neko da kupi telefon od 1000€ da bi pravio selfije u wc-u?

Kakva su iskustva ostalih? Ima li neko na Huawei Mate 20 Pro telefonu funkciju video pozivanja?

Resetovan mi je telefon na fabrička, nemam novije ažuriranja od ovih trenutnih (9.0.0.187), nisam imao tu funkciju i na prethodno reklamiranom telefonu sa zelenim ekranom.
0

Komentari

• dr_iggydr_iggy

Kako misliš, nema video poziv? Instaliraj npr. Duo aplikaciju, pa probaj, radi.

2
  • milosv1784milosv1784
    unete izmene mart 1

Video poziv u 2019. godini? Jel tebi dobro čoveče? :D :D :D

Ko će da troši mobilni saobraćaj pored Viber-a, Duo-a, Whatsapp-a, Skype-a itd.... Doduše Skype odavno ne koristim, Viber mi je uglavnom za video pozive, savršen je...

1
  • Huawei ForumHuawei Forum

Još jedan predlog je ZOOM Cloud Meetings: https://play.google.com/store/apps/details?id=us.zoom.videomeetings&hl=en :smile:

Vredno je pomenuti da dotična aplikacija takođe postoji i za Windows i odlična je za poslovne video konferencije.

1
  • ceda333ceda333
    > @dr_iggy je rekao:
    > Kako misliš, nema video poziv? Instaliraj npr. Duo aplikaciju, pa probaj, radi.

Pričam o klasičnom video pozivu preko operatera, 3G i 4G mreže, bez upotrebe internet saobraćaja.

@milosv1784 Ako ti ne koristiš, ne znači da niko ne koristi. I ne vidim zašto ne bi koristio kad u paketima kod operatera uglavnom imaš neograničene minute, a internet saobraćaj je uglavnom ograničen.

@Huawei Forum Dobro je što za rešenje svakog problema sa vašim uređajima nudite third party aplikacije, a onda kad nešto ne radi kako treba, krivite te iste aplikacije i onda nas korisnike nazivate frustriranim.
    Bolje pazi šta pričaš, jer da pričaš u svoje ime stani onda imenom i prezimenom kad si toliki frajer i vređaš ovde.
    Ovako pošto se potpisuješ kao Huawei Forum i zastupaš firmu Huawei (valjda), bolje nemoj da iznosiš svoje lične stavove o nekome i ponašaj se maksimalno profesionalno i zvanično.
    0
  • dr_iggydr_iggy
    Mislim da nema potrebe za ljutnjom i svađom. Ukoliko ti je neophodno da imaš native video call, mislim da ćeš morati da menjaš brend. Možda je to pre 6 godina kao napredna opcija bilo interesantno najširem krugu korisnika, ali ne znam koliko je ljudi danas koristi, pa je verovatno zbog toga Huawei izostavlja.
    4

@dr_iggy Hvala, slažem se u potpunosti :smile: Ko što reče @milosv1784 procenat ljudi koji to koristi je verovatno toliki da nema potrebe ubacivati takav feature u telefon poslednje generacije...

@ceda333 Ja ne znam na koji način sam te uvredio, a ako jesam to mi zaista nije bila namera. Stoga nema razloga za takvim svadljivim tonom. Forum je mesto razumevanja i razmene ideja, ukoliko imaš neku primedbu meni ličnu da uputiš imaš privatnu poruku pa mi slobodno napiši šta te muči... :smiley:
    Nema potrebe da idemo u off tema je o 3G video pozivu... :smile:

1
  • ceda333ceda333
    @dr_iggy Hvala puno na prisebnom i razumnom objašnjenju, kako bi trebao da se ponaša neko ko zastupa ovaj forum.

@Huawei Forum Nije ova tema u pitanju, ali svaka druga jeste. Nema potrebe da ti govorim šta je upitanju, jer je toliko očigledno. Svako govori za sebe što se može videti i iz priloženih postova.
    Drskost, bezobrazluk, sarkazam/ciničnost, nepoštovanje, prepotentnost, vređanje, provociranje, neprofesionalizam... ostavi to po strani ko god da si i za ljude koje lično poznaješ. Svaku od navedenih stvari mogu i da potkrepim citatima iz tvojih postova. Nemoj sebe da projektuješ na druge i nazivaš ih frustriranim. Ako ne voliš ili ne želiš da se baviš poslom kojim se baviš, onda nemoj. Ako se već potpisuješ tako kako se potpisuješ, onda se ponašaj maksimalno profesionalno i ne iznosi svoje lične stavove o nekome.
    Niko ovde nije došao zato što voli, nego zato što mora, jer ima neki problem sa Huawei uređajem koji pokušava kroz zdravu diskusiju da reši.
    To što si ovde neki admin, ne znači da treba da likuješ time i da podrazumevaš neke stvari tj. praviš se pametan, nego da argumentovano objasniš.
    Možda imaš, kako kažeš, SKROMNO iskustvo u it-ju od 10 godina... možda imam i ja iskustvo od 15 godina u it-ju, ali ne znači da znam sve. Zato sam i došao ovde.
    P.S. Ne vidim razlog zašto bih ti pisao ovako nešto u privatne poruke, jer nisi ni ti meni, nego si javno izneo svoje lične stavove o drugima. Zar se stidiš onoga što jesi i svog ponašanja?
    0
  • ceda333ceda333
    https://technolojust.com/wp-content/uploads/2019/01/huawei-smooths-out-the-user-interface-with-emui-9-0-for-the-mate-20-series-3.jpg

Nađoh ovu fotku. Nešto slično sam video i na Huawei FB stranici. Ako nađem okačiću i to.
    Ne znam da li je upitanju foto-montaža, neka preuranjena ambicija, koncept ili obećanja. U svakom slučaju, vidi se na EMUI 9 opcija za Video Call, pa čak i Call Record.
    0
  • ceda333ceda333

Hm... moguce. Negde sam cak nasao, doduse ne bas najjasnije, da jeste to u EMUI 9, ali dok je jos bila beta faza. Moguce da su to posle izbacili.

0
  • milosv1784milosv1784

@ceda333 je rekao:
    https://technolojust.com/wp-content/uploads/2019/01/huawei-smooths-out-the-user-interface-with-emui-9-0-for-the-mate-20-series-3.jpg

Nađoh ovu fotku. Nešto slično sam video i na Huawei FB stranici. Ako nađem okačiću i to.
    Ne znam da li je upitanju foto-montaža, neka preuranjena ambicija, koncept ili obećanja. U svakom slučaju, vidi se na EMUI 9 opcija za Video Call, pa čak i Call Record.

Koju fotku? Na linku koji si postavio se ne vidi ništa... :smile:

Ma naravno da su to izbacili, itekako ispituju tržište i u najboljem interesu je i Huawei-iju i biloj kojoj drugoj jakoj kompaniji koja se bavi prodajom da sazna šta većina korisnika želi.... I to znaju sigurno mnogo bolje od mene i tebe, prema tome nisam jedini kome ta ideja nije interesantna.... :wink:

Mnogo je bolje pružiti ljudima mogućnost biranja, da snime ili obrišu od programa šta žele, nego da dobiju sa telefonom gomilu stvari koje im realno ne trebaju...

0
  • milosv1784milosv1784
    unete izmene mart 4

A zašto da ne? Po toj logici trebalo bi da Viber, Facebook i Whatsapp budu integralni deo svakog Android-a?

Znaš neko baš sedi u Huawei-iju u 2019. godini i razmišlja eno ga neki Dule koji spada u 0,00001% naših korisnika i misli da je glupo da naš najmoderniji telefon nema video poziv, ajmo sad zbog njega da potrošimo milione i redizajniramo sve da mu udovoljimo... :smiley:

Mislim "no hard feelings" druže, samo pokušavam da ti objasnim kako funkcioniše kapitalistički svet, barem po nekom mom mišljenju evo ako neko misli da grešim neka me ispravi... :)

Instaliraj nešto od gore navedenog i vozi....

0
  • milosv1784milosv1784

Ja radim za Huawei??? :smiley: :smiley: :smiley: Buahahahahahahaahaaaaaa

Sorry tebra mojne se ljutiš... Ovde čim neko kaže nešto što se ne slaže sa važim mišljenjem vi se odmah durite i optužujete da radi za Huawei... Ne moram da budem u pravu uopšte, pa ovo je Forum pričamo.... Nego ej ljudi bre opustite se malo umesto što trolujete non stop, baš čitam malo postove poslednjih dana aktivnije na forumu i svi su bre nešto "zategnuti" :blush:

0
    @milosv1784 Molim te obrati pažnju na obraćanje, u redu je da se ne slažeš sa nekim ali uvažavanje tuđih mišljenja je srž foruma, svako ismevanje nečijeg mišljenja će biti sankcionisano.

@dule2303 Hvala na konstruktivnim predlozima, razmotrićemo sve. Cilj je da što veći broj korisnika bude zadovoljan. :blush:
    1
  • ceda333ceda333
    @dule2303 Apsolutno se slažem. Dodaj opciju, pa kome treba, treba mu. Pritom, nije to nešto što iziskuje neke milione, jer je ta opcija koliko sam shvatio već postojala ranije, samo je trebalo zadržati. Što se tiče Call Recordera, primetio sam kod kolega da svaki Xiaomi telefon ima, samo je potrebno posebno uključiti u opcijama. Ne verujem da su to neke opcije koje iziskuju milione, a pogotovo ne da opterećuju resurse telefona, jer kao što rekoh, daleko jeftiniji i hardverski slabiji npr. Xiaomi telefoni imaju to (a imaju i drugi).
    Meni je malo krivo što nema nešto što je standard kod operatera, gde su se i sami ljudi iz call centra operatera iznenadili da Video Call opciju nema tako skup telefon.
    Još više me je iznenadilo nakon pronađenog screenshota gde se jasno vidi da je ta opcija mogla biti "uglavljena".

@milosv1784 Kačim screenshot
    0
  • ceda333ceda333
  • milosv1784milosv1784

@Huawei Forum Izvinjavam se, svakakvih ljudi ovde ima pa me "ponelo"... Neće se ponoviti.

@ceda333 Ja i dalje ne vidim sliku koju si postavio na gornjem linku? :smile: Jel je ostali vide?

1
  • ceda333ceda333

Ovaj poslednji link radi gde se reuploadovao fotku.

0
    unete izmene mart 10

@ceda333 Ovo je ono što ja vidim kada kliknem na link koji si postavio: :smile:

Zamolio bih te ako možeš da postaviš screenshotove ovde na forumu preko internog uploader-a za slike ili ih šeruj preko linkova sa Gdrive-a ili Imageshack-a npr. kako ti je lakše... Hvala.

0