Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Uniformnost ekrana, mrlje - dark patches

Drugari,
Imam problema sa ekranom (BOE screen)! Zanima me da li i vi možete isto videti kod tamnih tema/sivih kod više aplikacija i tokom tranzicija iz landscape-a u portret? Najviše je izraženo kod YouTube klipova sa svetlijom pozadinom i trenutak kada prevučete odozgo taskbar ili kad na beloj pozadini tokom videa, kada je ekran u maksimalnom formatu i dodirnete ekran radi dopunskih menija itd. Mislio sam da je softrverski problem i čekao zadnji update, međutim, problem je i dalje tu. Da li je u pitanju CABC (agresivni adaptive brightness) ili šta je već, ali jako je iritantno. Ima i dobar video na YouTube-u, pa testirajte vaše ekrane i vidite da li kod vas ima istih pojava, a najzastupljenije je kod nivoa sivih 10, 20, 30, 50% sivih i kod 100% bele kad se dodirne ekran. Probao sam sve varijante, isključivao Natural tone, eye comfort, automatic brightness, ali i dalje je prisutno... Link je sledeći:
0
«1345

Komentari

• dr_iggydr_iggy

Možeš da probaš i ovu aplikaciju za testiranje, dobra je: https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.namura.fullscreendisplaytester. Kod mene se na BOE ekrani ne vide mrlje. Da li su te mrlje uvek na istim mestima, da nije burn in?

0
  • ConradConrad
    Ta aplikacija je generička i nema opciju promena brightness-a kao kod ovog videa. Nije burn in efekat, mrlje se šetaju i nisu uvek istog inteziteta. Takođe, na vrlo niskom nivou osvetljenja ekrana, na sivkastoj pozadini, donji deo ekrana je ljubičaste boje. Koja je najbolja varijanta za share slika i videa na forumu?
    0
  • Huawei ForumHuawei Forum

@Conrad Pozdrav i dobro došao na Huawei Forum! :smile:

Hvala što si postavio klip za testiranje ekrana, ko što kaže @dr_iggy imaš i ovu aplikaciju gore za test... Najbolje bi bilo da postaviš slike unutar posta ne znam jel vidiš tu opciju, izgleda ovako:

A možeš i postaviti neki link ka slici (koju si prethodno postavio na Google Drive npr.). Video klip najlakše da stavš na YT i šeruješ ili preko GDrive-a...

Ne mogu ti još ništa reći dok ne vidim fotke ili video snimak.

0
  • ConradConrad
    Marko, evo prilažem link mog videa ekrana. Vrlo loše...
    0
  • ConradConrad
    unete izmene mart 3

@Conrad Sad vidim, proveriću sa kolegama pa ti javljam. Nemam kod sebe Mate 20 Pro trenutno, mogu ti reći nisam do sada video nekog sa ovakvim problemom...

0
  • dr_iggydr_iggy
    @Conrad Na mom Mate 20 Pro toga nema ni u naznakama. Ne deluje kao softverski problem, mislim da je ovo za servis.
    0

Definitivno je za servis. @Conrad Javi mi se u privatnoj poruci.

0
  • nice1nice1
    GLUE GATE. Mene je posebno iritiralo na youtube kada se pojavi svetla pozadina a meni obe ivice probijaju zeleno. Reklamiraj sto pre, ako uspes uopste nesto da uradis. Procitaj moj slucaj, danas sam postavio temu. Ovde neki pisu da BOE displej nema nikakvih problema. Ja tvrdim da itekako ima. Moj telefon je imao BOE displej i počela je da probija zelena boja posle 2 dana po ivicama na beloj pozadini.
    0
  • nice1nice1
    Naravno. Jos uvek imam P10 Plus, odlican je telefon. Ali posle ovog sto se desilo vracam se na Samsung. Pogledaj slike sto je postavio @Conrad pored onih mrlja i zelena boja probija po ivicama. Mozda to ljudima ne smeta, meni je to katastrofa za premium uredjaj.
    0
  • nice1nice1
    Mislim da je trebalo da povuku celu prvu seriju i zamene telefone svima.
    Ovako su pustili sve niz vodu i ostavili korisnike u poziciji da servis odredjuje sta je za zamenu a sta nije.
    0
  • dr_iggydr_iggy

@nice1 Pa, nisu sve pustili niz vodu, meni su zamenili telefon, kao i najvećem broju onih koji su imali problem sa zelenim LG ekranima u početku, koliko znam. Meni su tada iz servisa rekli da čekaju mišljenje Huawei-a, tako da nije servis presudio da dobijem zamenu. Ovaj problem koji ima @Conrad je drugačiji, ne liči na "zelenilo" na LG ekranima iz prvih serija, ali je definitivno neki defekt ekrana u pitanju. @nice1 Ovo "zelenilo" koje ti imaš na ekranu takođe ne liči na taj problem na LG ekranima, pa mislim da ne bi trebalo da se brineš da će se širiti. I na mom telefonu se vidi nešto slično (koliko po tvojim fotografijama mogu da vidim) na dnevnom svetlu - zelenkasto-plavo prelamanje svetlosti na zakrivljenim ivicama (kažem da je u pitanju prelamenje svetlosti, pošto nestaje kada se menja ugao gledanja, a na LG ekranu se primećivalo bez obzira na pravac iz koga se gleda, a takođe i na gornjoj i donjoj ivici ekrana). Pri veštačkoj svetlosti se kod mene ovo zelenilo/plavetnilo ne primećuje. E, sada, da li bi to smelo da se vidi na vrhunskom uređaju, to je drugo pitanje.

0
  • nice1nice1
    Tacno. To na vrhunskom uredjaju ne sme da se vidi. Jer sta onda da se ocekuje od nekog jeftinog Huawei telefona. Jos od S1 sam koristio samo top Samsung telefone. Sve do P10 Plus pa posle njega Mate 20 Pro. Mislim da sam dovoljno strucan da procenim da li je displej dobar ili nije.
    0
  • nikozivknikozivk

@nice1 ne bih se bas slozio sa tobom imao sam iskustvo isto sa top end modelima pre mate20pro sam koristio s8
    https://www.samsung.com/rs/support/mobile-devices/zasto-vidim-razlicite-boje-na-bocnim-stranama-mog-ekrana-na-mom-galaxy-s9-s9-plus-uredaju/

0
  • ceda333ceda333
    @nikozivk Kad budemo od Huawei-a videli isto ovako kao za Samsung na zvaničnoj RS stranici o njihovom problemu, onda možemo da podvučemo paralelu.
    Nije u pitanju problem da li i koji ima određeni proizvođač, već kako se ophode prema njemu.
    Fabričke greške se dešavaju u trci da se izbaci nešto novo i to je ok. Kad smo već uzeli za primer... Samsung je bar imao tih situacija, eto i sa displejem, a i sa čuvenom eksplodirajućom baterijom. Ali je priznao grešku i profesionalno uradio svoj posao da povrati poverenje svojih kupaca, što je i uspeo.
    0
  • nice1nice1
    @ceda333 slazem se u potpunosti. Na Note 4 sam imao problem sa zaglavljivanjem fokusa na kameri, reseno. Poenta je da se problem resi a ne da se prica to je normalno ili Huawei ima takav displej.
    0
  • nice1nice1
  • nikozivknikozivk

mislim da nisi bas shvatio poentu linka @ceda333 niko to nije rekao da je problem i kod samsunga samo da je to normalno ponasanje, ovo na sta se @nice1 zali nije problem, pogotovu sa ovim drugim slikama, to je normalno ponasanje za OLED displeje i videce se na bilo kom

0
  • nice1nice1
    Prvi put cujem da OLED probija na zeleno pod uglom. Ako moze objasnjenje zasto neki OLED Mate 20 Pro probija a neki ne? Da nije mozda onaj koji ne probija neki drugi tip displeja? Jel to znaci da i OLED TV probija na zeleno ako gledas skijanje na primer a ne sedis direktno ispred nego sa strane?
    0
  • nice1nice1
    @nikozivk jel mozes da mi objasnis zasto ovaj Mate 20 Pro prikazuje pravilno belu boju a moj ne? Ako je to normalno ponasanje OLED displeja kako kazes.

https://drive.google.com/file/d/1N-73eA_gvLqq5S3q34zOKooE631Pka6E/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1lccrfwEefkG9V4B155jFefz8DN3C8AxQ/view?usp=drivesdk
    0
  • nikozivknikozivk

@nice1 malo karikiras i po meni nema smisla ulaziti u prepisku sa tobom, u svakom slucaju savet je da pokusas da se malo edukujes u vezi fleksibilnih oled ekrana

a sto se tice slika ovih drugih tu vidim plavicastu boju na drugoj slici, ali jos jednom pokusaj da ih testiras u istom okruzenju po ditim uglovima itd...

1
  • nice1nice1
    Ok, jasno mi je o cemu se radi. A sto se tice edukacije, ti kao edukovan mozes malo da se informises o GLUE GATE problemu na Mate 20 Pro, izgleda nisi u toku sa skorijim desavanjima. Ne znas sta je CURVED a sta FLEXIBLE displej.
    Jel normalno ponasanje kako kazes da OLED vuce na zeleno ili plavicasto? Jel treba jos slika da postavim na kojima pod uglom ne probija zeleno?
    Slobodno preskoci ovaj link, ne bih sa tobom vise polemisao.
    https://uk.community.huawei.com/mate-20-series-20/mate-20-pro-green-edges-on-screen-679/index3.html
    0
  • ConradConrad
    Meni lično deluje da je u pitanju efekat zakrivljenja i ništa drugo. Kod tvog ekrana je očigledno u setovanju displeja uključena worm opcija i zato je ta boja, a kod drugog ekrana što si priložio print screen je verovatno kod setovanja opcija displeja cold/cool boje... Moguće je i kod izbora vivid ili normal da dođe do velike razlike u boji. Ja sam kod S7 edge i kod S8+ imao žućkasto/zelenkasto prelamanje svetlosti na mestima zakrivljenja ekrana i mislim da je samo to u pitanju. Poigraj se sa podešavanjem opc7ja za dispej, pa javi. Moj problem je evidentan u uniformnosti i to mi se čini da je tema ovih prepiski... Pozdrav.
    1
  • dr_iggydr_iggy
    unete izmene mart 5

@nice1 Druže, kako ne možeš da shvatiš, pet puta ti kažem da to nije glue gate problem, imao sam taj problem pa znam kako izgleda, ni nalik ovome. Da je u pitanju glue gate, imao bi zelenilo i na gornjoj i na donjoj ivici ekrana, a nemaš. Nemaš zato što tu nije zakrivljen ekran. A sa leve i desne strane imaš prelamanje svetlosti na zakrivljenom staklu. To prelamanje zavisi od ambijentalnog svetla, nije isto napolju i unutra, pod npr. fluorescentnim svetlom (kao u prodavnicama operatera, koje pominješ. Naravno, imaš pravo da budeš nezadovoljan zbog tog prelamanja, ali to nije stvar za reklamaciju. Ako ti smeta, prodaš telefon i kupiš drugi, bez zakrivljenog ekrana.

1
  • nice1nice1
    @Conrad uopste nisam menjao cold/warm itd. Primetio sam da displej vuce na zeleno i tu je za mene taj telefon zavrsio. Prvo je probila desna ivica pa posle i leva. Na beloj pozadini ceo okran cakni pod malim uglom krece na zelenu boju itd.
    0
  • nice1nice1
    @dr_iggy ako je to normalno kao sto tvrdis zasto je kod mene desna ivica vise zelena od leve?
    0
  • dr_iggydr_iggy

@Conrad Da se vratimo na temu ovog posta, tj. na problem koji imaš. Dokle si stigao, da li si odneo telefon na servis?

0
  • dr_iggydr_iggy
    unete izmene mart 5

@nice1 Ne kažem da je normalno, ne mogu da steknem pravi utisak sa fotki o intenzitetu "zelenila" na tvom telefonu, samo kažem da nije glue gate/Hulk. Na mom telefonu ta zelenkasta boja na levoj i desnoj ivici zavisi od ugla gledanja, ako se malo promeni ugao, smanji se ili nestane sa jedne ili druge strane. I ne deluje kao prosijavanje, da neko zelenilo izlazi ispod belog, već kao da se ta bela svetlost tako prelama da se vidi zelenkasto/plavi tint.

1