Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Uniformnost ekrana, mrlje - dark patches

135

Komentari

• nice1nice1

@nedeljkovicpedja90 o tome ja pricam. Odlicno je sto si se ukljucio. Ja mislim da je 20 Pro promasaj a to ce se videti po padu cene. Vec se vidi... Kad krene lavina na net-u tu je kraj. Steta mogao je biti model koji ce se pamtiti. Isto kao Note 7.

0
  • nice1nice1
    unete izmene mart 8

@dule2303 pre dva dana sam podneo zahtev za raskid ugovora uz opsirno pismo sta se sve desavalo ova dva meseca sa servisima itd. Cak sam odštampao i slike u boji :D mog displeja. Cekam da mi se jave pa da zavrsim sa tim telefonom konacno. Za ova dva meseca telefon je bio kod mene celih 6 prvih dana.

0
  • milosv1784milosv1784

Ej ljudi pa vi ste šou! :D Vrtite istu priču oko ispravnog telefona, barem koliko ja vidim iz postova....

@nice1 Bez ljutnje ali ako ti ne odgovara tel. zameni ga i gotovo, lepo ti @dr_iggy sve objasnio, kao i još neki ljudi ovde da zapravo imaš ispravan tel. :smiley:

Ukoliko ti ne ispunjava očekivanja to je druga priča,...

1
  • nice1nice1
    unete izmene mart 8

Odlicno, dok se god vidi slika na Zimzelenu ispravan je :D
    A to sto je displej treca klasa to nema veze, bitno je da radi.
    Ja tvrdim da premium telefon ne moze da ima tako los displej a ovde svi pisu sve je to ok.
    Mogu da dokumentujem sa 50 postova ali izgleda uzalud.
    Mozes i ti da mi objasnis one drasticne razlike sa klipa na dva ista telefona i napisi mi jel bi ti prihvatio Zimzelena ili bi trazio onaj drugi?

0
  • HudinitedHudinited

Necu se vracati na pricu o ekranu uzalud da pisemo ponovo vec napisano. Ali sto se tice cena evo i note 9 moze za 600-650 da se nadje na istom KP valjda ste vec iskusni da znate kako ce ispasti sa cenama. LG g7 sada 335e pocetna cena 800.S9 400-450 pocetna cena 850-900... Tako da ako hocete telefon koji drzi cenu nije android za vas...

1
  • AlexAlex

potpuno se slazem. To je kao kada kupujes nov auto, racunas da ce cena svakako dosta da padne do trenutka kada budes hteo da kupis novi. Jos samo da nekad kupim nov auto, ne samo nove telefone :smiley:

1
  • nice1nice1

Ja se ne bih slozio. Telefon za koji svi znaju da ima problem sa panelom ce se tesko prodati polovan.

0
  • dr_iggydr_iggy

Ako ti imaš problem s panelom, ne znači da i drugi imaju. Koji svi znaju? Ja ne mislim da imam problem. Zašto misliš da niko neće hteti da kupi moj telefon kada ga budem prodavao?

0
  • nedeljkovicpedja90nedeljkovicpedja90

dr_iggy juce lik nije hteo da ga kupi od mene novog iz celofana jer je se bojao da ima problema sa zelenim ekranom nego trazi vec proverene telefone :) a ja nisam hteo da ga podizem iz Telenora ako nisam siguran da imam 100% kupca tako da... ;) ovo sa Mate 20 Pro je se mnogo odrazilo na prodaju uredjaja...

0
  • nice1nice1

Ako imas BOE i zadovaljan si sa takvim panelom ja nemam nista protiv toga. Taj panel je dve klase ispod LG, da ne pominjem tek Samsung. Ja takav panel ne prihvatam u tom cenovnom rangu ali da se ne ponavljam... Sve sam vec rekao.

0
  • dr_iggydr_iggy

@nice1 Imam BOE i sasvim sam zadovoljan prikazom.
    @nedeljkovicpedja90 Mogao si da otvoriš telefon pred prodavcem, pa ako ima zelenila, da tražiš drugi, mada mislim da su te "zaražene" serije odavno otišle.

0
  • nedeljkovicpedja90nedeljkovicpedja90

@dr_iggy pa mogao sam, ali ako ima onda moram da cekam opet 2 nedelje :) a vec cekam vise od 3 nedelje sa zamenskim J5 2016 da mi odobre zamenu... konacno su me danas zvali da im posaljem telefon ( kutiju samo ) i sat nazad.

0
  • lukaluka

Ja sam kao zamenu dobio BOE i slika mi je ok. Postoji prelamanje svetlosti na zakrivljenom delu ali nije izraženo i to mi ne smeta previše, boje su inače ok i ne mislim da posebno zaostaje za konkurencijom.
    Imam problem sa onim tamnijim mrljama na sivoj pozadini i mislim da je u pitanju neki image retention zato što su uvek drugacijeg oblika i raspreda.
    Slažem se sa @nice1 da je toliko propusta sa ovom cenom neprihvatljivo.
    Moj rezon pri kupovini je bio da ću živeti sa lošim softverom da bih imao vrhunski hardver. Razmišljam da li ponovo da menjam na konto mrlja, da li da predjem na Samasakit ili možda čak i na novi Sony (pre Sony zbog Snapdragona i jer mi je njihov softver najprihvatljiviji) ili nešto sasvim treće.
    Čak i da ništa ne uradim, mislim da Huawei više neću kupovati, a sigurno nikada više preorder varijanta.

0
  • nice1nice1

@luka ja sam ovde pisao da i BOE ima problem pa je bilo dosta negodovanja. Vecina je pisala da samo LG ima problem.
    A te mrlje ako mozes slikaj sa drugim telefonom pa postavi da vidimo. Ja bih to reklamirao bez razmisljanja. To su nedopustive stvari.

0
  • HudinitedHudinited

Ja bih ovde skrenuo samo malo sa teme i potsetio na probleme sa pixel 2 telefonima. Prva serija telefona LG ekran. Nenormalno plavilo 😂. Dok s druge strane devojka koja radi u radnji blizu mene je uzela Mate 20 pro, LG ekran, ni traga hulku vec neko vreme... Stogai dalje mislim da se na forumu oglasavaju samo ljudi sa problemima... Mislim i zasto bi se javili ako nema prob, jasno je da je svakako uticao taj problem na celu kompaniju,seriju i poverenje korisnika ali bih rekao da su 1/10 telefona faulty... Naravno ne kazem kao da je to manji problem nego sto jeste.. i 1/1000 je ogromno i ne prihvatljivo ali nije sad bas svaki telefon djubre zbog toga... Nadam se da se Huawei nece igrati sa LG vise... Mada poklanjanje ps4 za P30.... Zvuci kao da tu nesto nije kako treba. Obicno kompanije poklanjaju svoje proizvode do 100evra ali ovo... Ili je najbolji deal ikad ili too good to be true... (Znam da je ta prica sa PS4 zavrsena )... Ne znam, od sada pa nadalje cekacu par meseci od izlaska telefona, cena padne,utisci se steknu,problemi uoce... Win-win situacija za kupca. Procice jeftinije,bice siguran sta kupuje a i dalje ce imati vrhunski uredjaj.

0
  • nice1nice1
    unete izmene mart 13

@Hudinited nije tu kriv ni LG a ni BOE, kriv je Huawei i njihove greske u procesu proizvodnje i lepljenja tih panela. A ovo za poklone, sve se to radi u cilju neke zamisljene trke sa Samsungom. Ne znam ali meni se cini da je to unapred izgubljena bitka. Gear S3 - Watch GT - PS4 Slim itd. Sve je to priblizno u ceni. Steta za Mate 20 Pro mogao je biti model za pamcenje. Greske se javljaju kod svih brendova ali je fabrika duzna da iste otkloni sto pre a ne da ignorise sve. Bar ona fabrika koja misli da postane lider.

0
  • HudinitedHudinited

@nice1 postujem svacije misljenje ali mislim da trka postoji... I dobro je dok guraju jedni druge... Samsung je izbacio S10e kao odgovor na XR... Pokusaj Huawei-a da prestigne Note seriju bi bio uspesan da nema ovih tema tj problema...

0
  • nice1nice1

Ne moze da prestigne Note jer nema S Pen, nema takav panel itd.
    Secas se Samsung DEX-a kao poklona uz S8 itd.

0
  • dr_iggydr_iggy

Trka sa Samsungom nije zamišljena, čitao sam skoro da je, mislim, CEO Huawei-a rekao da je plan Huawei-a da prestigne Samsung po udelu tržišta ove, najkasnije sledeće godine. A to nije neverovatno, s obzirom na to da je Samsung u poslednjem kvartalu 2018. imao veliki pad u odnosu na prethodnu godinu. Izvinjavam se za off-topic.

1
  • nice1nice1

@dr_iggy tacno je da Huawei ima ogroman skok u 2018 ali bez pristupa US trzistu ta trka i dalje moze da bude samo zamisljena.

0
  • BrankoCibicBrankoCibic

Moj Boe ekran je extra i garantujem da lg-jev sigurno nije bolji... Ovde se javljaju ljudi samo sa problemom a takvih nas je malo... Mate 20 serija je prodata u 10mil primeraka do sad... Cepidlake treba da shvate da savrsen telefon ne postoji! I umesto da pojedini ljudi daju konstruktivne kritike u predloge samo citam "nikad vise huawei"...

1
  • nice1nice1

@BrankoCibic ako je za tebe komplet zelen panel pod uglom (a pozadina bela) cepidlacenje onda ok. Kad jednom naviknes na top panele onda je tesko preci na nesto sto je vidno dosta losije a isto kosta. Bar je to za mene dosta lose za premium telefon.
    Ali svako ima svoje misljenje, vec sam jednom napisao da neko na to nece ni obracati paznju.

0
  • NemavezeNemaveze

Pozdrav svima,
    Nakon jucerasnjeg 198 update-a, desava se da prilikom ulaska u dialer i u imenik telefon samovoljno za nijansu koriguje, odnosno smanji osvetljenje. Kada se izadje iz tih aplikacija, osvetljenje se vrati na normalno. Napominjem, ovo se desava samo kada se udje u dialer i u imenik. Da li je neko imao slicnih problema i sta bi mogao biti uzrok istih? Hvala

0
  • AlexAlex

Ja imam 198 vec neko vreme ali za sada nisam primetio problem. Mada ja drzim na dark mode-u jer mi tako vise odgovara za oci a mozda se na njemu ekran ne ponasa isto kao kada je bela pozadina. :smile:

0
  • nice1nice1

@Nemaveze jel pozadina bela?
    Ako jeste proveri jel se isto desava i u drugim varijantama kad je bela pozadina.

0
  • NemavezeNemaveze

Da, ja drzim na beloj pozadini. I samo se desava, odnosno, desavalo se kada se udje u dialer i u imenik. Ali evo sada je prestalo to da se desava. Ispada malo komicno ova moja situacija, ali stvarno je tako. Praticu dalje ponasanje telefona, oa cemo videti. Inace kod mene je upaljen auto brightness. Ima jos korisnika koji su na drugim forumima prijavili ovakve pojave.

Pozdrav svima

0
  • dr_iggydr_iggy

Čestitamo :) Apsolutno se slažem sa svim što si rekao, i drago mi je što si to rekao, kao kontraargument onima koji paušalno i tvrdoglavo tvrde da su Samsung i Huawei nebo i zemlja.

0
  • dr_iggydr_iggy

BOE ili LG? Toplo preporučujem Nova Launcher za bolji user experience :-)

0
  • nice1nice1

Od S9 je verovatno bolji. Ne znam cemu poredjenje telefona koji je izasao na pocetku godine i onog koji je izasao na kraju godine?

0
  • dr_iggydr_iggy

Ja imam Nova pro na belo :-) Mislim da zaista vredi, unapredili su, javi ako treba neka pomoć

1