Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

EMUI 9.0

Da li se zna kada ce izaci update za P20 Lite na EMUI 9.0?

0
«1

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum

@Nikola99 Pozdrav i dobro došao na Huawei Forum! :smile:

Za sada se ne zna, ukoliko budem imao neke dodatne informacije javljam!

Ako imaš još neka pitanja i sugestije tu smo za tebe :smile:

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei Foruma!

2
  • gogifilipgogifilip

@Nikola99 beta program je poceo u nekim zemljama kao sto su Nemacka i Italija. P20 lite dobija 9.1 emui. Kod nas cisto sumljam da ce da bude beta omogućena.

0
  • kutijagrehakutijagreha

Gde si procitao da P20 lite dobija 9.1?

Ja se ubi trazeci koji modeli i kada dobijaju 9.1,nisam mogao da nadjem

0
  • gogifilipgogifilip

Na firmware finder mozes videti da ima update na 9.1 za p20 lite.
    Na xda forumu mozes procitati da je pocela beta za nemacku i italiju i da su se vec neki prikljucili programu bete.

0
  • kutijagrehakutijagreha

Pretrazio ceo firmwer finder, ni traga ni glasa od 9.1 za M20 pro

Marko, objasni mi molim te ovu konfuziju oko M20 pro telefona?

P20 lite preko firmwer findera nudi apdejt, za M20 pro nista?

1
  • Nikola99Nikola99

A da li je bezbedno apdejtovati preko firmwer findera?

0
  • kutijagrehakutijagreha

Naravno da jeste bezbedno, ali treba da znas sta radis.

Nije samo da se skine aplikacija sa marketa i da kazes ubacim apdejt

0

@kutijagreha Ne razumem šta hoćeš da ti objasnim? :smile:

0
  • kutijagrehakutijagreha

Za P20 lite se pojavio 9.1,za M20 pro jos uvek nista?
    Malo mi taj odnos nije jasan

0

Aha, kapiram šta hoćeš da kažeš.

Veruj mi ni meni, nemam još konkretnih informacija o 9.1 za M20 Pro ali čim nešto saznam javiću, bez brige!

Iskren da budem nemam uvid u testiranje software-a i koliko se čeka, ali znam da će biti. Nekada se i preskoči neka verzija za Premium modele pa se ide odmah na sledeću noviju.

Sve to zavisi od dosta faktora sa kojima ne bih sada špekulisao. Slažem se skroz da bi trebalo da izbace, navijam i ja da bude što skorije! :smile:

Ostaje nam da čekamo i budemo strpljivi...

0
  • kutijagrehakutijagreha
    unete izmene april 6

Hvala na informaciji.

Kirin 980 na P30 pro, Kirin 980 na M20 pro.

M20 pro stariji 5 meseci, samo, jos nije dobio 9.1

Ps. Brinite malo i o korisnicima koji su kupili vas Mate flagship, ne samo najnoviju P seriju, jer znate kako, uspesna prodaja Mate serije garantuje isto tako uspesnu prodaju P serije, tako da odgovor znate

0
    unete izmene april 6

Slažem se skroz.

Ne zavisi od mene ali svakako hvala na sugestiji, proslediću zahtev i jedino što mogu sigurno da ti obećam je da ćemo se potruditi više - verni korisnici su nam prioritet! :)

1
  • kutijagrehakutijagreha
    unete izmene april 6

Koliko sam upucen u Vasu politiku, Mate serija uvek donosi napredniji chipset nove generacije, tj novi hardver.

Mate serija je vas vodeci flagship, dok P serija kasnije dobije isti chipset, uz manje softverske nadogradnje.

Prema tome koliko je trenutno P serija prioritet, isto tako i treba Mate serija da bude. A videcemo koliko ce kasniti Emui 9.1

Ps. Mate 20 pro je prvi dobio Emui 9
    Mate 30 pro, dobice prvi Emui 10.
    Poruka je jasna

0
  • BosanceroBosancero

Koliko se sjecam slicno je bilo s mate 10 i p20. P20 je dosao s 8.1 dok je mate 10 imao 8.0. Na kraju se izravnalo kad su i jedan i drugi dobili 9.0. Moguce da ce i s ovim modelima biti slicno. T. J. Da ce oba dobiti 10.0

0
  • kutijagrehakutijagreha
    unete izmene april 7

Hoce sigurno. Nego ovde je prica bila ta, gde je Huawei-u kao kompaniji Mate prvi flagship. Mate uvek dolazi sa novom verzijom Emui-a i novijim parcetom hardvera, dok P serija zadrzava isti hardver uz neka sitna softverska poboljsanja.
    Tako su namestili da novi Kirin izlazi najvise mesec dana pre prestavljanja Mate serije.

Ps. Zato bi trebala Mate serija da dobija softversko unapredjenje kad i P serija, a ne da kasne po 3-4 meseca

0
  • dr_iggydr_iggy

Dok ne stigne zvanična informacija, evo jedne iz nezvaničnih izvora:

https://huaweiadvices.com/huawei-p20-lite-aka-nova-3e-android-9-0-pie-emui-9-0-update-release/

0
  • HudinitedHudinited

@kutijagreha gresis za P seriju... P stoji za Photography i svaki P je bolji od mate predhodnika po tom pitanju pa je s toga i sam P30 pro bitniji uredjaj za kompaniju.

0
  • AleksandarAleksandar

Citao sam i ja da ce na tim uredjajima kasniti update zbog testiranja. Bolje da dodje mesec dana kasnije, nego da baguje.

0
  • kutijagrehakutijagreha
    0
  • HudinitedHudinited

Disclaimer: The following list of devices are just assumptions to get EMUI 9.1 update. However, the final confirmed list of Huawei devices will be revealed by the company soon.

0
  • gogifilipgogifilip

Nemacka, Italija, Poljska po 200 testera dobija vec beta verziju. Rumunija i Spanija otvorena registracija beta. Informacije sa xda foruma.

0
  • gogifilipgogifilip
    unete izmene april 11

Evo i slika :smile:

0
  • HudinitedHudinited
  • JosidaJosida

Kada ce 9 pie za mate 20 lite

0
  • dulic993dulic993

Procitao sam komentare, i linkove, malo ste skretali sa teme, ovo je p20 lite serija i nista mi sad nije jasno. Hoceli p20 lite dobiti EMUI 9 ili ne?
    Hvala

0
  • gogifilipgogifilip
    unete izmene april 15

Slika govori vise od reci.

0
  • Nikola99Nikola99

Kad je stigo taj update?

1
  • gogifilipgogifilip

@Nikola99 ovo je beta update koji stize u Nemackoj, Poljskoj, Italiji. Da li ce kod nas biti beta update preko beta aplikacije pitanje je. Pratim svaki dan da li ce izaci projekat bete u aplikaciji. Ali malo je verovatno da ce biti bete za Srbiju. Verovatno ćemo morati sacekati jos mesec dana da se zavrsi beta. Pa da svima onda stigne.

0

Beta neće biti za Srbiju.

0
  • stexi95stexi95

Proverite u HiCare/ Update 😉😉

0
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.