Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Mate 20 Pro Android Q Beta project

Imam instaliranu Friendly User Test aplikaciju (https://consumer.huawei.com/rs/support/fut/) "https://consumer.huawei.com/rs/support/fut/)"), pa pošto znam da uglavnom zaobilaze naše tržište kod beta testiranja, tek reda radi povremeno proverim da li ima nešto novo. Proverio sam malopre, kad ono... :) Ograničeno je na 6.000 testera, pa rekoh da podelim što pre :)

2
«13

Komentari

• dr_iggydr_iggy

Da, ni manje ni više nego Q :) Pa, red je da jednom i Srbija zauzme prva mesta u worldwide aktivnostima :smiley:

0
  • dr_iggydr_iggy
    unete izmene maj 7

E, sad, ne valja kada kasne update-i, ne valja kada dođu prerano... :D Šala, nikakve dodatne informacije nemam, mislim da ovo nigde nije ni objavljeno, bar koliko ja znam, vidiš da smo se prijavili među prvih 15 :)

0
  • dr_iggydr_iggy

Pa, dobro, malo kaskamo za made by Google telefonima, evo njihovog time line-a:

0
  • kutijagrehakutijagreha

Prijavio se. Kako radi ovaj princip?

Moze neke dodatne informacije?

0
  • dr_iggydr_iggy

Čekamo da nas pridruže projektu, pa nakon toga da počne rollout, verovatno po segmentima, videćemo po kojoj logici. Biće sigurno nekih informacija na globalnim Huawei fan sajtovima uskoro.

0
  • kutijagrehakutijagreha

Ja ovu aplikaciju moram da drzim instaliranu ili ne?

Preko te aplikacije ide update?

0
  • dr_iggydr_iggy

Ne znam da li bi dobio update ako bi deinstalirao aplikaciju, ali smisao testiranja je u tome da putem aplikacije pošalješ feedback, odnosno ukažeš na bug-ove i probleme, kako bi ih ispravili.

0
  • HudinitedHudinited

Da znate pre nego se prijavite, mozete ocekivati i male i velike bagove. Ko je spreman na rizik i da pomogne huawei-u srecno!

1
  • kutijagrehakutijagreha

Moze da se napusti projekat, tj da se vrati prethodna verzija EMUI-a ukoliko beta verzija drasticno utice na rad telefona, kroz same sistemske bagove?

0
  • kutijagrehakutijagreha

Pre 20 min huawei central izbacio vest.

Premijerno Mate 20 pro dobija betu, ne i P30 pro... Hahahah, kolo srece se okrece,uz pomoc kog trika tako, nije mi jasno

https://www.huaweicentral.com/huawei-mate-20-pro-will-get-googles-third-android-q-beta/

1
  • dr_iggydr_iggy

Pitanje je da li sa bete može da se vrati na stable. Bilo bi logično da može, ali, to niko za sada ne može da garantuje. S druge strane, više puta sam testirao bete na Nexus telefonima, i nikada se nisam pokajao. Beta je trenutno u fazi 3, pa valjda nije toliko bug-ovita. Svakako postoji mogućnost da nekome zasmeta neka promena u novoj verziji sistema, makar i da nije bug, tako da - treba razmisliti. Ja volim da rizikujem, tako da sam svakako "in" 😄

1
  • dr_iggydr_iggy

Da konačno vidimo leba od tog Trebla :D

1
  • kutijagrehakutijagreha
    unete izmene maj 7

Prva verzija se pusta 11-og maja. Znaci za 4 dana bice testiranje.

Izvor huaweicentral

Detalji o zemljama koje testiraju na linku

https://www.huaweicentral.com/how-to-download-android-q-beta-on-the-huawei-mate-20-pro/

0
  • HudinitedHudinited
    unete izmene maj 7

@dr_iggy @dzeki @kutijagreha Spoiler alert! Znate koliko sam se nervirao oko bete za p20 (bar vi stariji forumasi) isto tako sam se prijavio za android 9. Na kraju se ispostavilo sledece :
    Nisu me ni prihvatili ni odbili jos uvek!
    Ne mogu da izadjem iz iste!
    Samim tim ne mogu da se prijavim na novu?
    Pa na kraju je taj global beta bio slucajno pusten a jos uvek evo 8 meseci nisu resili problem!
    Samo kazem da pazite. Prilozicu screenshot kad budem u prilici da ne bude da blatim kompaniju ali osecam se odgovornim na neki nacin da upozorim korisnike.
    Update koji je izasao par nedelja kasnije je bio za nas region i primali su 200 korisnika.

0
  • HudinitedHudinited

0
  • stexi95stexi95

@Hudinited to na P20?

0
  • dr_iggydr_iggy

@Goblini To na kineskom je neki projekat koji stalno tu stoji, valjda za testiranje pojedinih aplikacija, ali, to je nešto drugo.
    Što se tiče Q bete, izgleda da se najveći broj nas prerano radovao, pošto je namenjena samo developer-ima koji imaju bar 1 objavljenu aplikaciju na Play Store-u, evo i zvaničnog obaveštenja:

https://consumer.huawei.com/en/community/details/?topicId=6032

1
  • HudinitedHudinited
    unete izmene maj 8

@dzeki Admin ima moj IMEI od tada.... a projekat na koji sam prijavljen vise ni ne postoji. zaista bih voleo da se neko obrati povodom toga, s obzirom da tu servis nema sta da trazi, nije hardverske prirode.
    @stexi96 da to nije Q beta ali je neki levi projekat na koij i dalje ne dozvoljava primenu pa s toga samo savetujem opreznost prilikom izbora projekta za koji se prijavljujete.

0
  • stexi95stexi95

@Hudinited ja sam razmisljao da se prijavim kada (nekada) izadje Q za P20.. video sam da se ovi za Pie nisu zalili.. Ali posle ovog cu da razmislim koliko ja srece imam 😂😂

0
  • HudinitedHudinited

@stexi96 ma nije to bauk toliki da ces ostati bez telefona ali recimo trenutno stanje beta 3 za Q na mate 20 pro,
    Cesto baguje kamera,osvetljenje, notifikacije i jos 100 sitnica... Ljudi generalno olako shvataju betu u zelji da sto pre nesto dobiju a kad bi se opekli blatili bi brend... Naravno svi mi "ludi za apdejtom" znamo sta je beta i kakav rizik nosi ali sam pisao zbog ljudi koji citaju nase ushicene komentare i ne razumeju o cemu je rec... Ja licno nemam problem cak ni sa alfa sistemima. Volim da vidim sta novo donosi ali ako nema znatnih promena sem nekog broja verzije, ne zelim time da se zamaram.

0
  • Huawei ForumHuawei Forum

@dzeki Nemam još nikakvih zvaničnih informacija u vezi ovoga. Koliko znam za redovne korisnike nije odobrena nikakva beta za sada, da jeste prvi bih znao :wink:

Pokušaću da dođem do nekih informacija pa vam javljam.

0
  • dr_iggydr_iggy

Ja sam pisao na onaj info mail iz zvaničnog obaveštenja o projektu, nešto u fazonu "nisam developer, al' mogao bih da pogledam" :D U svakom slučaju, lepo je što su Srbiju uključili u beta testiranje, bez obzira što nije "open beta".

0
  • Huawei ForumHuawei Forum

@dr_iggy Naravno! Zaista sjajne vesti :smile:

0
  • stexi95stexi95

@Hudinited ma ja bih samo za onu predzadnju verziju, ne bih bas za svaku.. ali svakako mogu da cekam..

0
  • dr_iggydr_iggy

Na dole navedenoj web stranici je lista svih telefona za koje je dostupna Q beta u okviru projekta Treble. Huawei je dosta restriktivan sa uslovom da betu mogu da dobiju samo developeri. LG, OnePlus... su uz odgovarajuće disclamer-e dozvolili i ostalim korisnicima da ulestvuju u testiranju.

https://developer.android.com/preview/devices

0
  • dr_iggydr_iggy
    unete izmene maj 8

@Huawei Forum Imam jednu ideju, s obzirom na to da pretpostavljem da u Srbiji nema baš mnogo developera koji ispunjavaju oba uslova, da imaju bar jednu objavljenu aplikaciju na Play Store-u i da poseduju Mate 20 Pro. Znam da je administrator češkog Huawei fan foruma (https://huafan.cz) uputio molbu Huawei timu koji je zadužen za beta projekat da beta bude otvorena i za zainteresovane članove njihovog foruma. S obzirom na to da Huawei tim svakako "ručno" proverava da li su email adrese u prijavama developer-ske, da li postoji mogućnost da mi pokušamo isto za zainteresovane članove našeg foruma? Mislim da smo mi prirodno nadareni za pronalaženje bug-ova :D

1
  • HudinitedHudinited

Ovo je brze mnogo nego P beta.. nadam se da ce huawei ovo pretvoriti u tradiciju. Napokon nesto lepo po pitanju softvera.

0
  • dr_iggydr_iggy

@Hudinited Lako je nama, a šta da kažu oni koji su sa Mate 20 Pro prešli na P 30 seriju u nadi da će brže dobijati update :D Ipak je Mate - Mate!

1
  • HudinitedHudinited
    unete izmene maj 8

@dr_iggy ja i dalje imam p20 brat M20 pro... Mislim da je bitno to da se ukljucuju u softversku nadogradnju u ranoj fazi a iskreno ne vidim razlog da se prelazi na P30 pro sa mate 20 pro (neko sigurno ima) ali razlika nije bas nebo i zemlja.
    Jos da dodam da ne pisem novi komentar bez potrebe, ako me pamcenje dobro sluzi Mate 10 pro je dobio EMUI 9 pre P20 pro... Sto se toga tice preslikana proslogodisnja situacija.

0
  • dr_iggydr_iggy

Apsolutno se slažem, Google se ovog puta malo "otvorio" i omogućio rano učešće u beta testiranju za više brendova, a Huawei je iskoristio priliku i ušao sa svojim flagship-om. Što bolje ispeglaju EMUI i što više budu uvažavali sugestije korisnika, naravno, uz zadržavanje fokusa na inovacijama, imaće više uspeha u prodaji.

0