Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Mate 20 Pro Android Q Beta project

Imam instaliranu Friendly User Test aplikaciju (https://consumer.huawei.com/rs/support/fut/) "https://consumer.huawei.com/rs/support/fut/)"), pa pošto znam da uglavnom zaobilaze naše tržište kod beta testiranja, tek reda radi povremeno proverim da li ima nešto novo. Proverio sam malopre, kad ono... :) Ograničeno je na 6.000 testera, pa rekoh da podelim što pre :)

2
«134

Komentari

• dzekidzeki

@dr_iggy Bravo 👏, imaš piće 🍺 😀. I ja je imam instalitanu, evo sad uletoh i prijavi se. Danas sam ulzaio nista nije imalo.

1
  • dzekidzeki

Ja sad vidim ovo nije EMUI 9.1 već Android Q

1
  • dr_iggydr_iggy

Da, ni manje ni više nego Q :) Pa, red je da jednom i Srbija zauzme prva mesta u worldwide aktivnostima :smiley:

0
  • dzekidzeki

Pa kada možemo da očekujemo da ce ovo krenuti? Bas čudno da je već krenuo beta na Huawei, jer je Android Q jos u beta fazi razvoja

0
  • dr_iggydr_iggy
    unete izmene maj 7

E, sad, ne valja kada kasne update-i, ne valja kada dođu prerano... :D Šala, nikakve dodatne informacije nemam, mislim da ovo nigde nije ni objavljeno, bar koliko ja znam, vidiš da smo se prijavili među prvih 15 :)

0
  • dzekidzeki
    unete izmene maj 7

Medju prvih 15 u svetu 🌍!!! Ne žalim se nego je baš prerano 😉.
    O ovome ni Google ništa ne zna, ovo su se još par zaposlenih iz huawei beta tima prijavili 😀

1
  • dr_iggydr_iggy

Pa, dobro, malo kaskamo za made by Google telefonima, evo njihovog time line-a:

0
  • kutijagrehakutijagreha

Prijavio se. Kako radi ovaj princip?

Moze neke dodatne informacije?

0
  • dr_iggydr_iggy

Čekamo da nas pridruže projektu, pa nakon toga da počne rollout, verovatno po segmentima, videćemo po kojoj logici. Biće sigurno nekih informacija na globalnim Huawei fan sajtovima uskoro.

0
  • dzekidzeki

Ja sam sa Mate 10pro bio na beta testu za Android Pie 9. Sad cekamo da nas odobre(cekao dan, dva), nakon toga prisrupia se projektu (za dva sata dobio ota apdejt Android 9). Da li će i ovde biti tako videćemo.

0
  • kutijagrehakutijagreha

Ja ovu aplikaciju moram da drzim instaliranu ili ne?

Preko te aplikacije ide update?

0
  • dzekidzeki

Aplikacija nije potrebna za update. Update se dobija klasicno preko OTA. Ali aplikacija je potrebna radi kontrole projekta i slanja izveštaja, ne bih ti preporučio da je brišeš.

0
  • dr_iggydr_iggy

Ne znam da li bi dobio update ako bi deinstalirao aplikaciju, ali smisao testiranja je u tome da putem aplikacije pošalješ feedback, odnosno ukažeš na bug-ove i probleme, kako bi ih ispravili.

0
  • HudinitedHudinited

Da znate pre nego se prijavite, mozete ocekivati i male i velike bagove. Ko je spreman na rizik i da pomogne huawei-u srecno!

1
  • kutijagrehakutijagreha

Moze da se napusti projekat, tj da se vrati prethodna verzija EMUI-a ukoliko beta verzija drasticno utice na rad telefona, kroz same sistemske bagove?

0
  • dzekidzeki

Ja nisam našao nijednu informaciju da kreće beta testiranje za Android Q tj. za Huawei EMUI 10, tako da mislim da smo se zaleteli malo. Ili imamo tu čast da prvi isprobamo čari EMUI 10.
    Projekat može da se napusti kada te odobre, ali ako preuzmes betu kako da se vratiš na trenutnu verziju ne znam, i da li postoji mogućnost. Možda preko FunkyHuawei.

0
  • kutijagrehakutijagreha

Pre 20 min huawei central izbacio vest.

Premijerno Mate 20 pro dobija betu, ne i P30 pro... Hahahah, kolo srece se okrece,uz pomoc kog trika tako, nije mi jasno

https://www.huaweicentral.com/huawei-mate-20-pro-will-get-googles-third-android-q-beta/

1
  • dzekidzeki

Pravda za Mate 20 pro 😎

2
  • dr_iggydr_iggy

Pitanje je da li sa bete može da se vrati na stable. Bilo bi logično da može, ali, to niko za sada ne može da garantuje. S druge strane, više puta sam testirao bete na Nexus telefonima, i nikada se nisam pokajao. Beta je trenutno u fazi 3, pa valjda nije toliko bug-ovita. Svakako postoji mogućnost da nekome zasmeta neka promena u novoj verziji sistema, makar i da nije bug, tako da - treba razmisliti. Ja volim da rizikujem, tako da sam svakako "in" 😄

1
  • dzekidzeki

I ja sam spreman da rizikujem 😀

0
  • dr_iggydr_iggy

Da konačno vidimo leba od tog Trebla :D

1
  • GobliniGoblini

@dr_iggy,
    Šta mu dođe ono prvo što piše na kineskom?

Pozdrav!

0
  • kutijagrehakutijagreha
    unete izmene maj 7

Prva verzija se pusta 11-og maja. Znaci za 4 dana bice testiranje.

Izvor huaweicentral

Detalji o zemljama koje testiraju na linku

https://www.huaweicentral.com/how-to-download-android-q-beta-on-the-huawei-mate-20-pro/

0
  • dzekidzeki

@kutijagreha evo upravo pročitao i vidim da moze da se vrati preko HiSuite na stabilnu verziju.

0
  • HudinitedHudinited
    unete izmene maj 7

@dr_iggy @dzeki @kutijagreha Spoiler alert! Znate koliko sam se nervirao oko bete za p20 (bar vi stariji forumasi) isto tako sam se prijavio za android 9. Na kraju se ispostavilo sledece :
    Nisu me ni prihvatili ni odbili jos uvek!
    Ne mogu da izadjem iz iste!
    Samim tim ne mogu da se prijavim na novu?
    Pa na kraju je taj global beta bio slucajno pusten a jos uvek evo 8 meseci nisu resili problem!
    Samo kazem da pazite. Prilozicu screenshot kad budem u prilici da ne bude da blatim kompaniju ali osecam se odgovornim na neki nacin da upozorim korisnike.
    Update koji je izasao par nedelja kasnije je bio za nas region i primali su 200 korisnika.

0
  • HudinitedHudinited

0
  • stexi96stexi96

@Hudinited to na P20?

0
  • dr_iggydr_iggy

@Goblini To na kineskom je neki projekat koji stalno tu stoji, valjda za testiranje pojedinih aplikacija, ali, to je nešto drugo.
    Što se tiče Q bete, izgleda da se najveći broj nas prerano radovao, pošto je namenjena samo developer-ima koji imaju bar 1 objavljenu aplikaciju na Play Store-u, evo i zvaničnog obaveštenja:

https://consumer.huawei.com/en/community/details/?topicId=6032

1
  • GobliniGoblini

@dr_iggy,

Hvala ti na odgovoru.
    Baš sam pročitao taj deo i videh da je samo za developere.

Pozdrav.

0
  • dzekidzeki
    unete izmene maj 7

Da to sam pročitao i ja, i pretpostavih ( @dr_iggy @kutijagreha ) gde se nadjosmo sve developeri, jer ne bi ni nudili ako vas nece odobriti.
    @Hudinited da, sećam se kada je ovo bilo za betu, i ja sam bio zaglavljen ali sam ovde na forumu slao administratoru IMEI i odmah posle toga su mi dozvolili da se odjavim, da li je nesto uradio admin ne znam, ali bi dobro bilo da se oglasi.

0
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.