Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Huawei P smart 2019

Pozdrav!
Zanima me da li na P smart 2019 ima da se promeni stil fonta slova sistema, gledam ali ne mogu da pronadjem. Unapred hvala

0

Komentari

• dr_iggydr_iggy
    unete izmene maj 14

Ukoliko imaš TTF font koji bi želeo da instaliraš, prvo iz Play Store-a instaliraj aplikaciju Themes for Huawei & Honor, pa iz levog menija koristiš opciju Generate Font da TTF fajl konvertuješ u HWT, a zatim iz sistemske aplikacije Themes biraš tu "temu" i na taj način menjaš font. Takođe u aplikaciji Themes for Huawei & Honor imaš i fontove koje možeš direktno da preuzmeš. Malo sam zakomplikovao, nadam se da ćeš se snaći.

2
  • Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene maj 14

@Lazaros007 Pozdrav i dobro došao na Huawei Forum! :smile:

Trebalo bi da imaš već Themes aplikaciju u svom telefonu, tako da iz nje možeš direktno da menjaš... Ukoliko je nema možeš da probaš ono što je rekao @dr_iggy ... :smile:

1
  • dr_iggydr_iggy

Da, nisam siguran kako je na Smartu, kod mene na Mate-u ta opcija ne postoji u Themes aplikaciji out of the box, već mora da se "tweak"-uje. Ovo što sam ja naveo je druga varijanta. U svakom slučaju, u toj aplikaciji s Play Store-a postoji solidna baza fontova.

1

@dr_iggy Ima "text styles", ako se ne varam, odmah na glavnom ekranu... :smile:

0
  • dr_iggydr_iggy

U pravo si, ima. Znam da ranije nije bilo, pa sam morao da aktiviram pomoću neke ADB komande. Moguće da je to bilo na Mate 10, nisam siguran. U svakom slučaju, font mora da bude u HWT formatu, a uz pomoć one aplikacije svaki TTF font može da se konvertuje u HWT ;)

0
  • dzekidzeki

@dr_iggy na Mate 10 pro nije bila omogućena, vec duzim klikom na app Themes je bila vidliva opcija Text Styles, ili kao što ti navede jedan od nacina da se aktivira. A od sutra na Android Q ćeš opetmorati sa nekom third-party app da aktiviraš opciju Text Styles 😀

0
  • Lazaros007Lazaros007

Ok, hvala vam puno na pomoci, probacu. Hvala jos jednom. 😊

0

@dzeki U međuvremenu je update-ovana aplikacija i na M10 Pro sada imaš "text styles" :smile:

0

@Lazaros007 Ništa, ukoliko te još nešto interesuje tu smo na raspolaganju :smile:

0
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.