Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Huawei p20mate lite

Kako postaviti sat na zakljucanom ekranu da se prikazuje?

0

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum

@DonCorleone Postavio si pitanje u okviru pogrešnog podforuma!

Za početak jel mi možeš samo reći koji tel. imaš? P20 lite ili Mate 20 lite? :smile:

0
  • DonCorleoneDonCorleone

P20mate lite,oprosti prvi put sam ovde.

0
    unete izmene maj 27

Druže opet si napisao isto. :smile:

Dakle ili je P20 lite ili Mate 20 lite? Svakako ako misliš na AOD (always on display), koji prikazuje sat dok je telefonu ekran ugašen, oba modela nemaju tu opciju jer koriste LCD ekran, za razliku od Mate 20 Pro ili P30 Pro koji koriste OLED ekran...

0
  • stexi95stexi95

@Huawei Forum evo i ja da nadjem zamerku, da ne bude da samo hvalim 😂😂 AOD ili na Lumia telefonima Glance Screen je imao i na LCD ekranima.. Zasto na Huaweiu ne moze?

0
  • dr_iggydr_iggy
    unete izmene maj 27

Zato što crna na LCD- u ne može da se poredi sa crnom na OLED-u, a mnogo brže prazni bateriju. Kratko i jasno 😁

0
    unete izmene maj 27

Hej zdravo @stexi96 :smile: Hm dobro pitanje, ja pretpostavljam da je u pitanju sama tehnologija izrada displeja. OLED osvetljava svaki pojedinačni piksel na ekranu dok LCD funkcioniše preko kompletnog pozadinskog osvetljenja (koje je LED), a koje osvetljava sve piksele istovremeno...

Dakle OLED je svakako dosta štedljiviji po pitanju AOD-a, za razliku od LCD-a. Drugo kvalitet sata i onih notifikacija na kompletno crnoj pozadini na LCD-u bi zbog pozadinskog osvetljenja bio diskutabilan. Pretpostavljam da je zbog toga, ukoliko još neke informacije saznam javljam! :smile:

1
  • stexi95stexi95

@Huawei Forum ma znam, ali bilo bi cool da svi imamo, kao i crnu temu :)

1
  • HudinitedHudinited

@stexi96 da realno ne bi skodilo, da bude iskljuceno po default-u ali da se korisnicima da opcija. Na LG LCD je bio AOD koji je bio jako taman ali je bio AOD. A za temu, mozes i sam skinuti ali bi po default-u u 2019 godini bilo lepo da imamo dark mode bez obzira na funkcionalnost jer je to ipak estetika 😁

1
  • stexi95stexi95

@Hudinited znam da ima tema, ali opet neki delovi su izmenjeni, a neki propusteni.. Zato bih vise voleo dark mode.. Slazem se za AOD..

0
  • dr_iggydr_iggy

U Q Beta 3 za Mate 20 Pro postoji opcija "native" dark moda, ali za sada je dosta bug-ovita.

0
  • valdyvaldy
    unete izmene maj 28

Jel neko poredio trajanje baterije sa Always on display i bez?

Ako nije,ja ću da probam,pošto mi je ta opcija ok,al sam se bojao da će dodatno da mi prži bateriju.

Što se dark theme tiče,itekako štedi bateriju. Ja sam čak i chrome i sve stranice na njemu presvukao u crno.Jedino mi je mail aplikacija ostala bela.

https://digitbin.com/dark-mode-chrome-android/

0
  • stexi95stexi95

@dr_iggy pitanje je dal cemo ti da dobijemo 😂😂

0
  • dr_iggydr_iggy

@stexi96 Istina :) @valdy Kod mene je, kada u podešavanjima baterije uključim dark mode, i stock Email aplikacija crna (dobro, ne u potpunosti).

0
  • valdyvaldy

Ne korsitim stock.Zaljubljen sam u "Spark".Koristim je od prvog dana na mac os,pa na iosu i napokon je pre par meseci izašla i na Androidu.Smarao sam ih mesecima da puste :D

0
  • dr_iggydr_iggy

Svaka čast što si izgurao. Sad još samo da ih ubediš da ubace Dark temu :)

0
  • valdyvaldy

Ne brini,u beti sam i svaki put im bacim taj komentar :D

0