Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

P30 pro Dual app

Posle 3 godine druženja sa Xiaomi telefonima, rešio sam da zveknem dosta para za neki top telefon. Odluka je pala na P30 pro. Ali izgleda da sam pogrešio. Ne mogu da verujem da ovaj telefon ne može da ima 2 vibera, iako je dual sim. Imam privatnu i službenu karticu, i na obe ga baš puno koristim. Xiaomi ima duple aplikacije na svim modelima od 90 do 400 Evra. I to bukvalno svaku koju ima u telefonu. Za mene je šok da Huawei ne može. Paralel space ili neka slična aplikacija mi ne igra, jer obaveštenja veoma često ne vidim dok ne uđem u samu aplikaciju. Nema nikakvog signala da je poruka stigla, a veoma mi je bitno da reagujem odmah na nju. Zaista sam razočaran.

0

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum

@Đuro Pozdrav i dobro došao na Huawei Forum! :smile:

Žao mi je što si razočaran, ali verujem da sve što je do software-a se lako da srediti u budućnosti. Imaš vrhunski telefon bez premca i mislim da nema razloga da budeš razočaran!

Da li si možda probao ovu aplikaciju: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lbe.parallel.intl

Ubeđen sam da ćeš preko nje rešiti problem :smile:

0
  • ĐuroĐuro

Telefon je stvarno super, i siguran sam da bi 99 % ljudi bilo oduševljeno da ga ima. Ali kao što sam napisao, meni aplikacija koju si naveo ne znači ništa, jer skoro nikad ne javlja da je stigla poruka. Poruku vidim tek kad uđem u aplikaciju. A zbog službene kartice veoma često moram da odgovorim odmah. Nadam se da će Huawei to rešiti nekim sledećim update-om. I Xiaomi i Samsung u samom softveru podržavaju dual Apps, tako da mislim da to firma kakva je Huawei mora da reši, i može.

0
    unete izmene juni 20

Koliko vidim u App twin sekciji postoji podrška za Facebook, FB Messenger i WhatsApp.

Za Viber će verovatno biti naknadno ubačena. Do tada za Viber, Parallel Space aplikacija koliko toliko odrađuje posao :smile:

A jel si probao sa Private Space opcijom na samom telefonu? (Ideš u Settings/Security & privacy)

0
  • ĐuroĐuro

U App twin aplikaciji mi nudi samo WApp i Messenger, i to sam aktivirao. Ne nudi mi drugi Facebook, ali mi on nije ni bitan. Private space je super opcija kad hoćeš da daš ženi ili deci telefon, pa tu možeš da sakriješ neke fotke i slično, ali ne može da posluži za Viber . Jer da bi išta video, prvo moraš sa lozinkom da uđeš u Priv. Space. Nema veze, za sad je tako kako je, nadam se da će braća Kinezi uspeti nekako da ubace i viber

0
  • valdyvaldy

Jedina mana tog telefona,kao i Huaweia je SW i nekako moraš na to da se navikneš.

Ja se navikavam polako,jer sa druge strane dobijem bateriju koju na silu potrošim do kraja,nakon 2.5 dana korišćenja i igranja igrica,kameru koja pravi najbolje fotografije od svih ostalih,odličan ekran...

HW jednostavno izuva,a nadam se da će popraviti ovaj svoj SW.

0
  • ĐuroĐuro

valdy - evo danas sam još nešto primetio. Nikako ne mogu da prebacim sadržaj sa telefona na TV, iako ga telefon vidi. Povezuje se 10ak sekundi i prijavi neuspešno povezivanje. A još jedna jako krupna stvar mi se ne dopada. Ovaj nedostatak klasičnog zvučnika je definitivno promašaj. Kolko god da utišam i nabijem uho na ekran, onaj ko sedi pored mene jasno i glasno čuje mog sagovornika.

1
  • valdyvaldy
    unete izmene juni 20

To sa TVom kod mene radi kao podmazano.Jel ti je neki stariji tv možda?

Ja imam neki LG od ove godine i sve ide kao podmazano.

Što se tiče zvučnika,veruj mi,ovde je još i tih.Ja sam imao 1+ i svi su čuli moje razgovore,iako sam držao na pola jačine ;) Sve ima svoje prednosti i mane.

Ja sam u njihov HW zaljubljen,al SW je neka sasvim druga priča na kojoj moraju da rade još mnogo.

0
  • ĐuroĐuro

Sony XE 9005, Android 8 na TV-u. Sa ostala 3 telefona u kući nemam taj problem. Problem sa zvukom je to što ti klasični zvučnik možeš da utišaš i nabiješ na uho pa niko ne čuje tvog sagovornika, a ovde ne možeš, jer i na minimumu se čuje zvuk na leđima telefona. To je velik propust. Ne želim da ljudi oko mene čuju mog sagovornika. Inače, ekran, baterija,kamera... sve top

0

@Đuro Što se tiče povezivanja na TV pogledaj ovaj tekst možda ti pomogne: https://www.huaweiforum.rs/discussion/1366/da-li-ste-probali-novi-desktop-mode#latest

P.S. Nećemo više u off, ovo je ipak tema za app twin za P30 Pro...

1
  • crushercrusher

@Đuro trebalo bih da u gornjem levom uglu imaš ikonu miktofona i kada klikneš na nju on sređuje zvuk sa okolinom. Znam da je to ima na Mate 20 Pro.

Huawei Mate 20 Pro

0