Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Telefon kao daljinski upravljač?

Huawei ForumHuawei Forum
unete izmene juni 20 Aplikacije

Poznato je da Huawei telefoni iz P i Mate klase poseduju IR senzor. Lako ćete ga uočiti na gornjoj ivici telefona kao malu okruglu crnu "tačkicu". IR ili "Infra-Red" senzor zapravo koriste većina daljinskih upravljača stoga telefon na ovaj način možete iskoristiti upravo kao univerzalni daljinski upravljač za uređaje koje često koristite u kući. I to nije sve! Često mi se dešavalo da na određenim javnim mestima, poput domova zdravlja ili kafića, iz nekog razloga ljudi ne umeju (ili ne žele) da vam izađu u susret puštanjem određenih uređaja (klima, TV) pa se ovim "feautures"-em i ta neugodnost može izbeći. :wink: Elem kako to izgleda u praksi testirao sam na mom ličnom telefonu Mate 10 Pro, a inače ista "procedura" važi i za ostale Huawei modele telefona koji imaju ovu mogućnost.

Smart Remote

"Pametni daljinac" je odlična aplikacija koja već dolazi preinstalirana sa svim Huawei telefonima koji poseduju u sebi IR blaster. Ulaskom u aplikaciju dobijate jako jednostavna početni ekran gde u donjem delu imate "+" preko kojeg dodajete tip uređaja koji želite da koristite. Imate veliki izbor TV-a, klima, set-top boxe-eva, kamera, mrežnih uređaja, DVD plejera i projektora. Veoma brzo sam našao modele uređaja koje najčešće koristim u kući i sve je proradilo "iz prve"! Čak je prepoznao i Xbox 360 konzolu, a nju sam našao u okviru DVD player sekcije. LG klima stara preko 18 godina je takođe prepoznata što je za svaku pohvalu. Jedinu ozbiljniju zamerku bih dao za prepoznavanje mog Yamaha AV reciver-a, koji čak nisam uspeo da pokrenem i sa opcijom "učenja komandi". Dobro ste pročitali - postoji i varijanta da IR senzor uperite u daljinac sa kojeg želite da "nauči" komande.

Alternative?

Uvek možete posegnuti i za third party aplikacijama na play store-u ukoliko želite da probate "alternative". Za početak bih preporučio ZazaRemote (koristan link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tiqiaa.remote ) sa kojim sam uspeo da nađem iz prve Yamaha AV reciver koji recimo Smart Remote nije mogao. Takođe ZazaRemote nudi i neke naprednije "smart" opcije poput paljenja TV zajedno sa AV pojačalom, gde ćete zvuk pojačavati na pojačalu, a kanale menjati na TV set top box-u. Zapravo, imaćete kombinovani daljinac sa komandama koje vi želite i kako vi želite.

Mi Remote je nešto slično koncipiran kao ZazaRemote ali sa svedenijim okruženjem i nešto jednostavnijim opcijama za pretragu uređaja. Koristan link je: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duokan.phone.remotecontroller MiRemote je super jer iz njega možete napraviti "sobe" i definisati pojedinačno daljince za svaku prostoriju u kojoj želite kontrolu nad uređajima.

One to rule them all. :smile:

Na kraju vam ostaje da se zavalite u fotelju i uživate u svom high tech okruženju koje kontrolišete samo uz pomoć vašeg telefona! Zbogom gomile daljinaca na krevetu i traganje pod jastucima za istim! Uzmeš telefon i onda upališ klimu, TV, odabereš omiljen film na set top boxu i zabava može da počne! A šta je sa svetlom? E i to može preko telefona ali da ne bi ulazili u drugu temu, o tome nekom durgom prilikom...

Da li ste vi isprobali mogućnosti daljinskog upravljača na vašem Huawei telefonu?

1

Komentari

• valdyvaldy

Одличан текст, апликацију користим свакодневно, једоно нисам успео Еон топ бокс од Сбба да повежем.

1
  • Huawei ForumHuawei Forum

@valdy Hvala :) Jel to onaj novi SBB-ov TV set top box? Ako se ne varam on koristi isto Android u sebi?

0
  • valdyvaldy
    unete izmene juni 20

Da,koristi,saznao sam i marku tog uređaja i sve,al neće da se poveže.Jedini uređaj u stanu koji nisam uspeo.

Ne gori kuća zbog toga,samo ako neko uspe,neka javi.

0
    unete izmene juni 20

Pa pazi ako je Android i Eon i tvoj telefon su na istom WiFi-iju onda zar ne? :smile:

Sto ne probaš sa nekom aplikacijom za remote control preko wifi-ja za Android? Imaš ih dosta na Play prodavnici...

Za to ti i ne treba IR blaster :wink:

0

@dzeki Hvala, upravo sam na to mislio.... :) Ja Kodi inače koristim na kompu, ova aplikacija kao remote je za Kodi zakon: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.leetzone.android.yatsewidgetfree&hl=en
    a može i za Android :wink:

1
  • valdyvaldy

Kao što rekoh,nemam ja više vremena da se sa time igram ;)

Mislio sam ako je neko uspeo da namesti,da radi sa Huawei app,neka se javi,a ako ne može tako,neću crći ;)

Znam da može i sve,al zaista nemam nameru da instaliram app zbog toga.

0