Koristimo cookies zbog unapređenja korisničkog iskustva i funkcionalnosti sajta. Nastavkom pregleda naše web stranice slažete se sa upotrebom kolačića. Saznajte više.

Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

EMUI 9.0 beta program

Pitanje vezano za EMUI 9.0 beta program, da li i korisnici iz Srbije mogu da se uključe? Trenutno na Mate 10 Pro imam instaliranu najnoviju zvaničnu verziju software-a BLA-L29 8.0.0.150(C432), ali u Huawei Beta aolikaciji nemam ponuđen EMUI 9.0 bta projekat.

Tagovano:
2
«1345

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum

@dr_iggy Pozdrav i dobro došao na Huawei Forum! :smile:

Kada budem imao neke konkretne informacije javljam. Hvala unapred na strpljenju! :blush:

Ukoliko te zanima još nešto tu smo!

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei foruma! :smiley:

1
  • OliverTwist1970OliverTwist1970
    Ja se izvinjavam. Hteo da idem na opciju clear catch u meniju gde je i reboot i factory data reset međutim sada po prvi put se pojavljuje opcija recovery mode update latest package. Nisam hteo da to obavim dok se ne raspitam kod vas sta to znaci. A kada uđem u settings u update opciju ne postoji update
    0
    Evo ovo izlazi na ekranu.Nije se pojavilo jedno vreme evo opet se pojavilo. Čitao sam o tome na stranim forumima svi se žale jer ne postoji update sam u telefonu u opciji settings nego samo ovaj koji im zaključava telefon.

https://imgur.com/a/dwGVyBQ
    0

@OliverTwist1970 Ovo je tema o beta programu za EMUI 9.0, molim te otvori novu temu u vezi ovoga, ne želim da imamo džumbus po forumu... :neutral:

Nadam se da me razumeš, ok?

Hvala unapred! :smile:

1
    Ok ostavio sam komentar gde treba. Nadam se da i ti mene razumeš jer koliko čitam na stranim forumima da sam kliknuo na update opciju mogao bih da bacim telefon ili da odem u Kinu da mi zamene. A to će se dešavati svima koji koriste Huawei telefon tako da ne daj Bože da neko pritisne update opciju.
    0
    unete izmene septembar 14

@OliverTwist1970 Ok ok polako. Sada vidim da nisi otvorio novu temu ali dobro... :neutral: Prvo kako možeš da tvrdiš da će se svima dešavati kada si ti jedini koji se javio za sada sa ovim problemom?

Svakako ćemu pod temom Update software-a na telefonu (https://huaweiforum.rs/discussion/comment/382#Comment_382) da nastavimo priču o ovome.

0
  • dr_iggydr_iggy
    @Huawei Forum V Vidim da je počeo beta rollout u Italiji,Rumuniji, Nemačkoj..., tako da u Srbiji ovog puta izjeda ništa.
    1

@dr_iggy Samo malo strpljenja, javićemo uskoro!

hvala unapred na razumevanju! :smile:

1
  • dzekidzeki
    Vest o kojoj pisu svi da je Huawei zvanično objavio početak beta programa za EMUI 9.0, baziran na Android 9 Pie, i navode da postoji neka app Beta Tester preko koje odredjeni broj uredjaja moze da preuzme EMUI9. Sta je Beta Tester app?, Gde i kako je preuzeri?
    0
  • dr_iggydr_iggy

Za korisnike iz Srbije do sada nije omogućen beta testing (a, pretpostavljam da neće ni biti).

1
  • dzekidzeki
    Pretpostavljam, ali vidim navode neku Beta Tester app. Ja znam za Friendly User Test (FUT) ali ona uopste nije ova verzija 8.0.2.81.
    0
  • dzekidzeki
    unete izmene oktobar 19
    Ipak su pustili :). Ali ja imam ptoblem kaze YOU HAVE BEEN SIGNED OR JOINED THE OTHER ACTIVITY! Pristupio sam ovo GMS beta i kako da ovo sad otkazem? I sad ce ovih 200 da mi ode za cas :#
    0
  • dr_iggydr_iggy

Drago mi je da si me demantovao i da i korisnici iz Srbije od juče mogu da učestvuju u beta programu :-). Ne znam zašto bi GMS beta aktivnost bila prepreka da testira beta Android 9 beta, probaj da otkažeš pod My Activities u Beta tester aplikaciji.

0
  • KelermanKelerman
    Ni ja ne mogu da se prijavim za beta testiranje zato sto sam se prijavio za neko drugo...i nigde nema opcije da to otkazem! Glupost!
    0
  • KelermanKelerman
    > @Huawei Forum je rekao:
    > @dr_iggy Samo malo strpljenja, javićemo uskoro!
    >
    > hvala unapred na razumevanju! :smile:

Kako da otkazemo prijave na drugim beta projektima kako bi se prijavili za ovaj poslednji, za emui 9?
    0

@Kelerman Još zvanično nije pušten beta test... :smile:

Pošalji nam print screen da vidimo o čemu se radi.

0
  • dzekidzeki
    Ima printscreen, ja sam poslao u predhodnim porukama.
    @Kelerman Mislim da treba prvo da nas odobre u predhodnom projekatu da bi mogli mi da ga otkazemo, ili...? Mozda se neko javi od ovih sto su pristupili
    0
  • KelermanKelerman
  • KelermanKelerman
    @dzeki verovatno...ali ja sam se jos pre mesec dana prijavio za taj prvi...da su me bar prihvatili ili odbili sad bih mogao da se prijavim
    1
  • alexa021alexa021
    Imam isti problem kao i ostali, pie 9 mi nije dostupan jer sam se pridružio GMS beta projektu (tamo me još nisu prihvatili pa ne mogu da otkažem)
    1

Svi koji imate problem pošaljite mi u privatnoj poruci IMEI i Build brojeve (verzije software-a) kako bih isproveravao sa kolegama da vidimo da li možemo da pustimo pre vremena da proradi kako treba.... :smile:

2

Vidim da ima dosta nedoumica koje se tiču testiranja Androida 9 i Beta aplikacije. Na osnovu informacija koja sam uspeo u međuvremenu da dobijem, pokušaću da dam odgovor na pitanja :smile:

Kao što možda već znate Beta aplikacija je dostupna na Huawei Srbija veb sajtu I moze se preuzeti sa linka: https://consumer.huawei.com/rs/support/fut/

Ukoliko nema aktivnih projekata, ni sama aplikacija vam nije od koristi jer dok nema projekata nema ni testiranja :wink:

Za Srbiju još uvek ne funkcioniše test za Android 9. Nekim korisnicima se prikazuje u dostupnim projektima, ali ne dozvoljava da se priključe projektu. Očekujemo da će biti u narednih 15-ak dana, ali ćemo vas svakako obavestiti o tome. Takođe, čekamo upgrade same aplikacije pa ćemo vam reći da li trebate i kako da se odjavite sa postojećih projekata ili je dovoljno da se jednostavno priključite na novi projekat.

Nadam se da je sada malo jasnija situacija oko testiranja Androida 9 a ako imate jos pitanja, stojimo vam na raspolaganju :smile:

0
  • AlexAlex

@Huawei Forum je rekao:
    Vidim da ima dosta nedoumica koje se tiču testiranja Androida 9 i Beta aplikacije. Na osnovu informacija koja sam uspeo u međuvremenu da dobijem, pokušaću da dam odgovor na pitanja :smile:

Kao što možda već znate Beta aplikacija je dostupna na Huawei Srbija veb sajtu I moze se preuzeti sa linka: https://consumer.huawei.com/rs/support/fut/

Ukoliko nema aktivnih projekata, ni sama aplikacija vam nije od koristi jer dok nema projekata nema ni testiranja :wink:

Za Srbiju još uvek ne funkcioniše test za Android 9. Nekim korisnicima se prikazuje u dostupnim projektima, ali ne dozvoljava da se priključe projektu. Očekujemo da će biti u narednih 15-ak dana, ali ćemo vas svakako obavestiti o tome. Takođe, čekamo upgrade same aplikacije pa ćemo vam reći da li trebate i kako da se odjavite sa postojećih projekata ili je dovoljno da se jednostavno priključite na novi projekat.

Nadam se da je sada malo jasnija situacija oko testiranja Androida 9 a ako imate jos pitanja, stojimo vam na raspolaganju :smile:

Ok, cekamo onda da bude pusteno. Nadam se da ce biti brze od te dve nedelje :smile:

0
  • l8erl8er

Samo da javim da sam jutros odjavljen sa GMS beta projekta, i odmah sam mogao da se prijavim za 9.0 betu :smile:

1
  • alexa021alexa021

U kom ti je statusu prijava? Da li piše da si "joined" ili i dalje piše ono da se čeka neko da odobri prijavu ?

0
  • dzekidzeki
    Uptavo sam i ja odradio prijavu za beta EMUI9. :)
    0
  • alexa021alexa021

isto pitanje :)

0
  • dzekidzeki
    Jos nije JOINED, samo sam se prijavio, sad cekamo.
    0
  • l8erl8er

Da, status je signed, ali to je normalno. Za ovu odjavu sa GMS beta sam cekao tacno 2 dana.
    Nista, sad cekamo da bude odobreno, pa cekamo OTA :smile:

0
  • alexa021alexa021

Stiglo jeeee. Započeo sam download 9.0.0.108

2
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.