Koristimo cookies zbog unapređenja korisničkog iskustva i funkcionalnosti sajta. Nastavkom pregleda naše web stranice slažete se sa upotrebom kolačića. Saznajte više.

Problem u brzini rada telefona

MokukaMokuka
Huawei P20 lite
Dobila sam P 20 lite pre desetak dana i cesto se desava da razne aplikacije "seckaju" prilikom otvaranja i koriscenja. Npr prilikom otvaranja novog emaila ili listanja poruka na viberu ili otvaranja linkova u browseru (ovo su samo neki primeri) . Pre sam imala P 9 lite i iako je imao samo 2Gb memorije ovakve stvari se nisu desavale. Da li neko ima slican problem i kako ga resiti?
0

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum

@Mokuka Pozdrav i dobro došla na Huawei Forum! :smile:

Da li si probala za početak da očistiš "keš" telefona? (Ideš u podešavanja - "settings" pa u "storage" i tapneš na "storage cleaner")

Takođe proveri da li imaš neke aplikacije koje ti rade bespotrebno u pozadini i uzimaju "resurse" telefona...

Ukoliko imaš još neka pitanja - tu smo! :wink:

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei foruma!

1
  • MokukaMokuka
    Pozdrav Marko,
    Hvala na brzom odgovoru. Na zalost sve sto ste predlozili sam i sama vec ranije uradila, ali nije dalo rezultate :(
    Cak i kad zatvaram prozore, ne zatvaraju se glatko vec iseckano. Kao da ga nesto ozbiljno koči ali ne mogu da pronadjem sta. Telefon je nov i koristim ga samo desetak dana i nesto definitivno nije ok.
    0
  • Huawei ForumHuawei Forum

@Mokuka Ok ako je tako probaj fabrički reset telefona, pa vidi na "čistom" telefonu da li će ista stvar da se dešava. Samo pazi - ako imaš neke bitne podatke u telefonu pre reseta nemoj da zaboraviš da ih sačuvaš. Ovde je detaljno objašnjeno kako to da uradiš: https://huaweiforum.rs/discussion/32/kako-lako-sacuvati-podatke-sa-huawei-telefona-na-cloud#latest

Fabrički reset telefona radiš tako što odeš u podešavanja, pa u sistem i tu odabereš "reset" opciju u okviru koje imaš "Factory data reset" (putanja je: Settings/System/Reset/Factory data reset)

Probaj tako pa vidi šta se dešava. Ako ti i posle toga bude pravio problem, moraćeš da se obratiš servisu. Svakako se javi ovde...

0
  • MokukaMokuka
    Hvala, probacu kao sto ste rekli pa cu javiti rezultate ;)
    2
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.