Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Notifikacije na zakljucanom ekranu

Kako mogu da namestim notifikacije na zakljucanom ekranu? Kad stigne neko obavestenje samo mi da znak da imam ali moram prvo da ga otkljucam da bih video. Jel postoji neka opcija da se odmah vidi na zakljucanom ekranu?
1

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum

Kad u podešavanjima odabereš opciju "Notifications" imaš podopciju "Lock screen notifications". Tu treba da ti je odabrana opcija "Show" kao na slici ispod:

1
  • PredragGacicPredragGacic
    Hvala, to sam znao, mislio sam na ovo npr. Stigne vam poruka i ne vidite odmah. Ekran se ugasi posle par sekundi jer je zakljucan i onda sve dok ga ne otkljucate ne znate da li imate obavestenja.

I jos jedno pitanje. Kada namestim auto. Osvetljenje i nekad vam zatreba da to rucno uradite. Spustim gornji zaslon pojacam ili smanjim svetlo, i on se vise ne vraca sam na auto. Osvetljenje sve dok ne odem u podesavanja, ugasim i upalim auto. Osvetljenje. Onda sam promeni a do tada ostaje na onom sto smam namestio. Bilo bi super kada bi ispod osvetljenja bila kratka precica da kad vec promenimo rucno mozemo tako isto brzo da vratomo na auto.
    0

@PredragGacic je rekao:
    Hvala, to sam znao, mislio sam na ovo npr. Stigne vam poruka i ne vidite odmah. Ekran se ugasi posle par sekundi jer je zakljucan i onda sve dok ga ne otkljucate ne znate da li imate obavestenja.

I jos jedno pitanje. Kada namestim auto. Osvetljenje i nekad vam zatreba da to rucno uradite. Spustim gornji zaslon pojacam ili smanjim svetlo, i on se vise ne vraca sam na auto. Osvetljenje sve dok ne odem u podesavanja, ugasim i upalim auto. Osvetljenje. Onda sam promeni a do tada ostaje na onom sto smam namestio. Bilo bi super kada bi ispod osvetljenja bila kratka precica da kad vec promenimo rucno mozemo tako isto brzo da vratomo na auto.

Ja imam tu opciju na Mate-u 10 Pro.... Koja verzija software-a ti je na telefonu? Nadam se da misliš na ovo (slika ispod)? :smile:

0
    Bas na to mislim,ja nemam to desno da oznacim auto. Nego moram u opcije pa ekran pa tek onda tamo.
    Mate 20 pro upd. Najnoviji
    0

Da li si ažurirao tel. na najnoviju verziju? Uradio factory reset?

0
  • BrankoCibicBrankoCibic
    Od kako je azuriran najnoviji softver i ja sam izgubio opciju auto kad se spusti meni odozgo... Mozda je tako zamisljeno...
    1
  • mackarmackar
    Nemam ni ja tu opciju auto
    0
    U tome i jeste problem svaki put moram u opcije da idem. Ne znam jel ima veze sa drzavom u kojoj zivim Nemacka. Ali vidim da jos ljudi nema istu opciju
    0

Moguće da je neki sitniji bug koji će "ispeglati" nov update :smile:

0
  • shone93shone93
    Evo ovako: kao prvo zadovoljan sam fonom. Poslednji huawei fon sam imao jos mate 7 i konacno resio da se vratim na mate 20 pro :)
    E sad ono sto me UZASNO nervira je sto npr.dobijem poruku na viberu dok je otkljucan fon i ostavim je u notifikacionom panelu i kad ga zakljucam ne pokazuje se na lockscreen-u. Na lockscreen mi se jedino pojave notifikacije koje dobijem dok je fon zakljucan 🙄 dajte ispravite to 🙄 build number je .187
    1
    unete izmene februar 18

@shone93 Hvala na pozitivnoj kritici! :smile:

Jel ti se do dešava samo sa Viber-om ili i sa ostalim aplikacijama?

0
  • shone93shone93
    > @Huawei Forum je rekao:
    > @shone93 Hvala na pozitivnoj kritici! :smile:
    >
    > Jel ti se do dešava samo sa Viber-om ili i sa ostalim aplikacijama?

Sve aplikacije znaci bio propusten poziv ili neka 3rd party apl. Show content je ukljucen on lockscreen, svaka apl ima sve ukljuceno u Notification opciji, menjao lockscreen style, menjao od swipe do prepoznavanja lica i nista :(
    0
    unete izmene februar 19

@shone93 Zapravo to nije bug tako funkcioniše :smile: Proverio sam sve je ok, e sada to što tebe to možda živcira, ne znam šta da ti kažem...

Developeri su računali da korisnici gledaju u otključan telefon i vide notifikacije, nema potrebe da notifikaciju koju si video bude opet na zaključanom ekranu... A kada dolaze notifikacije, kada je tel. zaključan tada se logično i vide dolazeće i to je to...

Srdačan pozdrav!

0
  • shone93shone93
    > @Huawei Forum je rekao:
    > @shone93 Zapravo to nije bug tako funkcioniše :smile: Proverio sam sve je ok, e sada to što tebe to možda živcira, ne znam šta da ti kažem...
    >
    > Developeri su računali da korisnici gledaju u otključan telefon i vide notifikacije, nema potrebe da notifikaciju koju si video bude opet na zaključanom ekranu... A kada dolaze notifikacije, kada je tel. zaključan tada se logično i vide dolazeće i to je to...
    >
    > Srdačan pozdrav!

Da, pretpostavljao sam da je tako, ali morao sam da pitam. Hvala 😁
    0
  • LacaracLacarac

@PredragGacic je rekao:

Ne brini ništa, ne moraš da ideš u podešavanja da bi tamo gasio i palio automatsko osvetljenost. Ostavi ga samo neko vreme ugašenog ekrana onosno zadvoriš kover (dovoljno je pola minutec - minut) i sam vraća osvetljenost sledeći put kada ga koristiš.

0
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.