Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Softver - ideje, predlozi i pohvale

BrankoCibicBrankoCibic
unete izmene mart 8 Huawei Mate 20 Pro
Palo mi je na pamet da napravimo diskusiju za unapredjenje softvera, ideje, predlozi, pohvale pa mozda se neka i usvoji 😁
Meni smeta kad se namesti fioka za aplikacija, kao svaki android, sto ima ikona za fioku po sredini. Nepotrebno zauzima mesto na ekranu i mnogo je prirodniji potez prstom na gore sa bilo kog dela ekrana...
Isto, mreza ikona bi morala da bude gusca, na ovoliko kvalitenom ekranu, sa 2k rezolucijom je greh imati ovolike ikone
2

Komentari

• lukaluka
    unete izmene decembar 2018.
    Podržavam obe ideje, mislim da su za app tray ostavili dugme jer već postoje tri gesta odozdo na gore (za home screen, assistant i reacent apps)
    0
  • DarcomDarcom
    Trebalo bi popraviti softverski kada dobijem sms o propustenom pozivu ne mogu iz poruka da pozovem taj broj nego moram da ga zapamtim pa u pozivima ukucam broj i pozovem ga. Nadam se da ste me razumeli
    Pozdrav
    0
  • KelermanKelerman
    Trebalo bi uvesti gestures, da se potezom na dole spustaju notifikacije i brza podesavanja i naravno swipe up za app drawer...
    0
  • DarcomDarcom
    Da postavim ponovo pitanje kako svi korisnici ovog telefona mogu da pozovu broj telefona kada dobiju SMS o propustenom pozivu?
    Hvala
    0
  • dr_iggydr_iggy

U tekstu sms-a sa obaveštenjem o propuštenom pozivu "klikneš" na broj telefona sa koga je upućen poziv, pojavi se pop-up prozor sa upitom iz koje aplikacije želiš da pozoveš (Birač, Viber...), otvara se izabrana aplikacija i klikom na ikonicu za pozivanje se upućuje poziv. Bar je kod mene tako.

2
  • lukaluka
    @Darcom @dr_iggy upravo tako je i kod mene, brojevi telefona su podvučeni.
    0
  • DarcomDarcom
    Jesu i kod mene podvučeni kad dobijem poruku da je dostupan onaj koga sam ja zvao a kad dobijem poruku da je mene neko zvao onda mi broj nije podvučen
    0
  • nikozivknikozivk

da dozvole kada je aktivan fioka da samostalno rasporedjujemo raspored ikona i po potrebi kreiramo fioke @Huawei Admin

1
  • BrankoCibicBrankoCibic

I administrator je dobrodosao da nam da neku info ako ima u vezi softverskih unapredjenja ako ima, necemo mu nista 😁

0
  • Huawei ForumHuawei Forum

@BrankoCibic Evo me :smile: Nemam nikakav konkretan info, ali je tema sjajna pišite slobodno sve ideje i predloge, ja ću gledati da prosledim ljudima u Huawei-iju pa ćemo videti ;)

0
  • BrankoCibicBrankoCibic

Meni je i dalje najveci problem prvi komentar koji sam napisao. A i mogla bi da se uvede opcija mreze ikona 6x6 ili cak 7x7... Sramota je da ekran sa ovakvom rezolucijom ne moze da se iskoristi lepo

0
  • stexi96stexi96

@BrankoCibic to treba na svim telefona.. Da biramo sami, steta sto je ograniceno na 6x5... Ja imam p20 i bar bi 6x6 bilo vrh ako ne i vise..

0
  • dr_iggydr_iggy

Moram da idem off-topic, ali preporučujem Nova Launcher, ko nije probao, na kome je moguće menjanje mreže po volji, kao i još mnogo toga. Istina da je 3rd party app, ali se toliko lepo uklapa u sistemski softver da se to i ne primeti. Čisto kao alternativa, dok Huawei ne omogući podešavanja koja vam nedostaju ;)

0
  • BrankoCibicBrankoCibic

Dobar je nova lancer, probao sam ga istvarno je ok, ali ne zelim drugi lancer preko fabrickog. Ne zelim da delim podatke sa svima kad nema potrebe. Huaweijev je dosta dobar, ali postoje dosta sitnih propusta koji kavare dozivljaj koriscenje telefona i zato sam otvorio temu kao neka vrsta povratne informacije. Gledam ovih dana recenziju s10,i vidim koliko je kamera app bolja od nase i pametnije uradjena. Imamo dosta crnog na ekranu gde je kod samsunga to providno i neverovatno koliko je lepse i korisnije. Imamo ogroman lep ekran a pokrivamo 1/3 crnilom, zasto?! To su te sitnice koje EMUI cini dosta losijim od ostalih lancera. Samo treba huawei da cita forume i sa jednim updateom bi softver doveli na prvo mesto...

0
  • dr_iggydr_iggy

Ja se nadam da čitaju. Sa EMUI 9 su, po mom mišljenju napravili korak napred, samo da nastave. Teško da će sve ispraviti jednim update-om, dosta su inertni, nadajmo se da će nešto da se promeni u budućnosti.

0
  • AleksandarAleksandar

Moglo bi da se ubaci da u muzickom plejeru moze u play listu da se uveze ceo folder, a ne da moram svaku pesmu posebno da obelezavam.

0
  • BrankoCibicBrankoCibic

Gestovi su cini mi se da su gori id zadnjeg updatea ili mi se cini?

0
  • dzekidzeki

Ne znam da li su gori, ali jeste dosta lose kada sam u sms, gmail... app koje imaju svoje swipe levo desno, jer mogu nesto bitno izbrisati na taj nacin

0
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.