Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Huawei P9/Honor 8 bootloader unlock code

filipsqlfilipsql
Huawei P9

Dobar dan, zanima me da li time sto cu da trazim svoj bootloader kod na zvanicnoj stranici Huawei-ja gubim garanciju na uredjaj ili se garancija gubi tek kada se bootloader otkljuca ili se garancija uopste ne gubi ovim postupkom?
Druga stvar koja me zanima je, kad jednom dobijem unlock kod (i dalje mislim na bootloader :dizzy: ) da li postoji vremensko ogranicenje za koje trebamo kod da iskoristimo pa onda on postaje ne vazeci (pa se generise novi) ili postoji smao jedan kod za svaki Huawei/Honor uredjaj? :smiley:
Treca stvar (nisam jos zavrsio :dizzy: ): ako dobijemo kod pre 22-og jula (jer je huawei rekao da od tog datuma vise nece slati kodove) da li se kod mora upotrebiti pre 22-og jula ili mozemo i nakon tog datuma? :smiley:
I poslednje pitanje :smiley: 'oce li vise taj Oreo za p9/honor 8? :tired_face:
Hvala unapred i srecno sa forumom! :smiley:

1

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene juli 2018.

@filipsql Pozdrav i dobrodošao na forum! :smile:

Kodovi, na koje misliš, Huawei više ne daje od 25. maja, a svakako i da nekako uspeš da nabaviš kod gubiš garanciju. Stoga ti ne preporučujem da na svoju ruku "čeprkaš" po bootloader-u :)

Oreo za P9 nije u planu, a kako su Honor i Huawei sada odvojeni brendovi nemam preciznu informaciju za Honor 8 pa ne bih špekulisao po tom pitanju... ;)

Hvala na lepim željama, trudićemo se da budemo što bolji! o:)

Nadam se da sam uspeo da ti pružim informacije koje ti trebaju. Za bilo kakva dodatna pitanja i nedoumice, piši slobodno - uvek smo tu na raspolaganju.

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei foruma

0
  • filipsqlfilipsql

Proverite svoje izvore, jer na zvanicnom sajtu huawei pise da ne daju kodove za uredjaje koji su izasli POSLE 24-og Maja 2018-te, a ostali uredjaji mogu dobiti kod u narednih 60 dana (do 22. jula). P9 je izasao daleko pre spomenutog datuma, tako da je moguce preuzeti kod sa zvanicnog sajta koji cu ostaviti u prilogu. Zamolio bih nekoga ako ima odgovore na moja pitanja o "trajanju" koda da mi odgovori, ako ne idemo XDA.
    https://emui.huawei.com/en/unlock_detail

0
    unete izmene juni 2018.

@filipsql je rekao:
    Proverite svoje izvore, jer na zvanicnom sajtu huawei pise da ne daju kodove za uredjaje koji su izasli POSLE 24-og Maja 2018-te, a ostali uredjaji mogu dobiti kod u narednih 60 dana (do 22. jula). P9 je izasao daleko pre spomenutog datuma, tako da je moguce preuzeti kod sa zvanicnog sajta koji cu ostaviti u prilogu. Zamolio bih nekoga ako ima odgovore na moja pitanja o "trajanju" koda da mi odgovori, ako ne idemo XDA.
    https://emui.huawei.com/en/unlock_detail

Pazi ovako, kodovi koji se dobijaju nemaju rok trajanja i možeš da ih iskoristiš kada god želiš. Samo u tom slučaju (ako iskoristiš kod) gubiš garanciju - i to moraš imati u vidu.

Svakako ću proveriti - da li uopšte možeš da dobiješ kod sada tj. u ovom periodu. Po zadnjim informacijama koje sam dobio nije ih moguće dobiti - ako je došlo do nekih promena, samo bih te zamolio za malo strpljenja kako bih proverio, pa javljam!

Tu sam na raspolaganju - ako te još nešto zanima slobodno pitaj.

1
    @filipsql Uspeo sam detaljnije da proverim - do 24. jula možemo da ti pošaljemo bootoader kod! :)

Ako hoćeš možeš mi u privatnoj poruci poslati IMEI broj tvog telefona, pa ćemo ti proslediti bootloader kod.

Samo da znaš ukoliko iskoristiš kod garancija na uređaj se ukida. :)

(naravno ukoliko zatražiš kod a ne iskoristiš ga, garancija ostaje validna)

Ako imaš još neko pitanje ili nedoumicu - tu sam!

Pozdrav
    1
    @filipsql Možeš da pišeš i na mejl: servis@huaweiforum.sr ukoliko želiš da ti pošaljemo kod.

Pozdrav!
    1