Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

5 mojih omiljenih igara na mobilnom - a koje su vaše?

Huawei ForumHuawei Forum
unete izmene februar 4 Aplikacije

Ne postoji korisnik modernih mobilnih telefona koji nema barem jednu igru instaliranu na njemu. Bilo da čekamo u redu u pošti ili banci, vozimo se prevozom ili prosto leškarimo, mobilne video igre su sjajna stvar za „ubijanje“ dosade. Malo ko ne zna za Angry Birds, Asphalt serijal ili Temple Run. Ipak ja sam odlučio da vam opišem 5 sjajnih igara za koje možda ne znate, a autoru ovih redova su omiljene, pa se možda pronađete u nekoj. Svakako nije na odmet da ih barem isprobate – u potpunosti su besplatne!

Volcano Tower

Svi se sećate Tetrisa zar ne? E pa ovo nije Tetris i nema nikakve veze sa Tetrisom, ali jedna stvar im je zajednička - beskrajno padanje „ciglica“ sa plafona na dole. U ovoj igri te „ciglice“ mogu da budu prepreka jer vi ste zapravo jedan nesrećni čikica koji nosi masku Vodoo šamana, nalazi se na dnu ekrana i može da ide levo desno, da skakuće i to je u principu to. Tim skakutanjem i skretanjem levo/desno izbegavate razna čudesa koja vam padaju na glavu i pa se čak i penjete po njima! Ponekad tu padaju i neki zlatnici, srebrnjaci i bakrenjaci pa i neke moći (privremeni štit npr.) koje možete skupljati i time dobiti dodatne poene i napredovati u igri.

Iz glavnog menija kupujete razne dodatke i unapređenja kojima možete duže opstajati na nivoima – i naravno skupiti još poena! Igra će staviti na test vaše reflekse i koncetraciju, a morate se naoružati dodatnim strpljenjem ukoliko nameravate da je pređete. Iako jako jednostavna, jako je zarazna!

Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.retrom.volcano

Prime Peaks

Možda naziv ove igre podseća na kultnu seriju („Twin Peaks“), međutim ubrzo ću vam razbiti bilo kakve zablude oko toga! Naime radi se o jednoj simpatičnoj vožnji - vi ste čovečuljak koji vozi autić sa leva na desno i prostim dodavanjem gasa ili kočenjem vi kontrolišete stabilnost vozila. Iako deluje jednostavno morate da pazite da ne prevrnete vozilo, jer tada čikica ispada i morate ceo nivo ispočetka! U početnim nivoima vozilo je autić, a kako budete napredovali moćićete da dokupite motor, džip, traktor pa čak i hoverkraft! Ekran je lepo centriran na vaše vozilo, igra ima jednostavnu, ali prelepu grafiku, često ćete iste nivoe prelaziti sa različitim vozilima jer je fizika same igre urađena perfektno!

Tako će motor lakše odskočiti, a traktor će lakše preći neravan teren. Uz sve to morate da pazite na skalu potrošnje goriva koje će takođe zavisiti i od vozila koje ste odabrali i od "kosine" tj. rada motora. Ako uz to uzmemo u obzir da svako vozilo možete da upgrade-ujete i da postoji desetak tematskih celina (zelena šuma, noć veštica, divlji zapad, pećine itd.) sa po pet nivoa shvatićete da pred sobom imate dosta sati zagarantovane zabave! Iako zahteva strpljenje igra je opuštajuća i zabavna, igram je ja i moj sin od 5 i po godina. 😊

Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a25apps.HillClimber

Sky Force Reloaded

Skrolujuće pucačine sam uvek voleo, tako da je meni barem jedna igra na telefonu ovog tipa. Valjda me vuče malo nostalgija na vremena kada smo na prvim PC-ijevima igrali čuvenog „Raptora“ ili čak još dalje u prošlost, u vreme arkadnih automata i čuvene „1942“. Eh kako smo drugari i ja trošili gomile žetona da pređemo samo još „ovaj nivo“. „Starije“ generacije će me razumeti (ja sam 80-to godište 😉). Svakako bilo da ste mlađi ili stariji, ova igru i nivoe ćete prelaziti u jednom dahu – akcija je na sve strane, muzika i specijalni efekti pršte, a svoju letelicu (avion, svemirski brod - šta li je, zar je važno?) ćete konstatno nadograđivati i „budžiti“ laserima, vodećim projektilima, štitovima itd. Tako će vam se otključavati sve teži i teži nivoi, a nagrade (lovu) ćete dobijati za spasavanje raznih ubogih čikica raštrkanih po nivoima, zatim ako pređete nivo sa 100% health-a, sređivanjem 100% neprijatelja itd.

Nivo se uvek skroluje istom brzinom na gore, a vi pokretima prsta po ekranu upravljate letelicom. Dobra stvar je da kada podignete prst sa ekrana vreme se uspori pa možete da „taktizirate“ – međutim, da budem iskren ovu opciju sam retko kada upotrebljavao. Što više love zaradite po nivoima vaša letilica će biti „moćnija“ tj. opremljenija upgrade-ovima. Ako volite stalnu akciju i skrolujuće pucačine onda ovu igru jednostavno morate probati!

Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.idreams.SkyForceReloaded2016

Mekorama

Možda ste do sada pomislili da na ovoj listi nema mesta nekoj logičkoj igri – i prevarili ste se! Logičke igre volim da igram, pogotovo kada želim da „odmorim“ mozak od svakodnevice. Retko koja logička igra će vas „uvući u svoj svet“, kao Mekorama. Barem je takav slučaj kod mene. Nivo po nivo, sve su teži, a vi ćete svog majušnog izgubljenog robota voditi kroz staze i bogaze do kraja lavirinta. Jer je ova igra upravo to – 3D lavirint! Stim što je pun raznih platformi, prepreka, rotirajućih elemenata itd. Dobra stvar je što možete da zumirate ekran u svakom trenutku (pinch to zoom), rotirate ceo nivo i „vidite“ možda skriveni prolaz koji ste propustili na „prvu loptu“. Dodirom na ekranu robot će se kretati – a ukoliko postoji prepreka neće se ni mrdnuti. Iako deluje jednostavno, zapravo ima mnogo mozganja, ali ne onog mučnog i frustrirajućeg.

Centri u mozgu za igranje šaha i ukrštenih reči će se preplitati dok igrate ovu igru, uz opuštenu i nenametljivu muziku. Grafika je prelepa i jednostavna, ko što bi rekli „ ne bode oči“ 😊 Ako baš naiđete na težak nivo možete uvek da zatražite pomoć (hint) – doduše određeni broj puta. Prelaskom svakog nivoa otključavate nekoliko sledećih, i tako do 50. Svaki nivo ima jedinstveni QR kod koji možete poslati nekom svom prijatelju npr. koji isto ima Mekoramu i zadati mu „domaći“ 😉

Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.martinmagni.mekorama

Jurassic World Alive

Poslednja igra koju bih ovde naveo će vas naterati da se krećete! Sećate se Pokemona? E sad zamislite da umesto Pokemona ubacite Spilbergove Dinosauruse, sa svim specijalnim efektima i podrškom za AR (augmentet reality). Mislite da je suludo? Ne volite Pokemone? E onda ćete voleti davno izgubljenu faunu i možda naučiti nešto o njoj! Posle ne baš sjajnog uspeha u bioskopskim dvoranama film „Jurassic World“ je ipak nekako uticao da pomama za ovim preistorijskim gmazovima bude epska. Možda zato što sam otac dvoje male dece, a možda zato što sam i ja nekad voleo ove živuljke, rekoh da isprobam ovu igru. Nakon toga bio sam „kupljen“! Dok čekate bus, ili jednostavno idete kroz grad pokrenete ovu igru i pred vama će se ukazati realna mapa prostora (Google mapa) u kojem sve vrvi od Dinosaurusa! Vaš zadatak je da ih „pohvatate“ pri čemu ih zapravo „uspavljujete“ sa strelicama koje ispaljujete iz nekih virtuelnih dronova (T-Rex se sada prevrće u svom grobu 😊). Pri svakom uspešnom „hvatanju“ osvajate određeni broj genetskog materijala (DNK) kojim unapređujete dotične živuljke i spremate ih za borbe. U borbi ih sučeljavate sa drugim igračima koji su online i žurka može da počne!

Toliko zanimljivih činjenica o realnim i fiktivnim dinosaurusima može da se nauči, a pritom da se lepo zabavi uz ovu igru! Jel ste znali da su dinosi imali perje? A da su njihovi direktni potomci ptice? E sad znate 😊 Kao šlag na tortu postoji opcija AR koja koristi kameru vašeg telefona i „lepi“ dinosauruse na okolinu! Tako možete da napravite i snimak sa vašim dinosima u realnom vremenu – teorijski. Zašto to kažem? Meni ta opcija iz nekog razloga nije radila – nisam uspeo da otkrijem šta je u pitanju, ali i pored toga to me svakako nije sprečilo da igram ovu fenomenalnu igru i silno se zabavim.
VAŽNO: Pošto je ovo igra predviđena da se igra na otvorenom (u gradu, na ulici), jako je važno da stanete u mestu kada „lovite“ dinose, gledate gde hodate, ne pravite nagle pokrete, a moja dodatna preporuka je da ne šetate sa partnerom/partnerkom ili društvom dok ovu igru igrate jer ćete ih žešće smoriti! :D Naravno kada ste u dobrom društvu telefon vam nije ni potreban za igre, tada ćete praviti neke sjajne fotke, ali to je sada druga tema... (da ne bude nismo vas upozorili!) 😉

Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ludia.jw2

Nadam se da vam se tekst dopao i da ste našli neku igru koja će vas možda zanimati! Da li vi igrate igre na mobilnom telefonu i koje?

Slobodno pišite koje igre su vam privukle pažnju i kako bi vaša lista najboljih igara izgledala!

1

Komentari