Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Pitanje za Y330

ivanaY330ivanaY330
unete izmene juli 2018. Huawei Y330

Postovani, ne znam vise koga da pitam za pomoc i ....evo me ovde 🙂 Naime, imam vec nekoliko godina Huawei Y330 i prezadovoljna sam njime, ne zelim jos da ga menjam. Posto ima malo svoje interne memorije, juce sam dokupila karticu od 16GB class 10, ali i dalje mi ne dozvoljava da bilo sta skinem iz Google prodavnice......kaze nema dovoljno memorije. SD karticu je prepoznao, prebacila sam cak i da podrazumevana memorija bude SD kartica, ne dozvoljava da prebacim slike i neke aplikacije na karticu.... Molim za pomoc, hvalaaaa 🙂

0

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene juli 2018.

@ivanaY330 je rekao:
    Postovani, ne znam vise koga da pitam za pomoc i ....evo me ovde 🙂 Naime, imam vec nekoliko godina Huawei Y330 i prezadovoljna sam njime, ne zelim jos da ga menjam. Posto ima malo svoje interne memorije, juce sam dokupila karticu od 16GB class 10, ali i dalje mi ne dozvoljava da bilo sta skinem iz Google prodavnice......kaze nema dovoljno memorije. SD karticu je prepoznao, prebacila sam cak i da podrazumevana memorija bude SD kartica, ne dozvoljava da prebacim slike i neke aplikacije na karticu.... Molim za pomoc, hvalaaaa 🙂

@ivanaY330 Pozdrav i dobro došla na Huawei Forum! :smile:

Programi koje imaš u telefonu se "po default"-u snimaju na internu memoriju.

Prva stvar koju možeš da uradiš je da probaš da obrišeš (uninstaliraš) neke fabričke aplikacije. Pomoglo bi recimo da disable-uješ aplikacije koje su fabrički instalirane na telefonu ili zauzimaju dosta prostora.

Korak 1: Ideš na Settings (u padajućem meniju odabereš "zupčanik" u gornjem desnom uglu):

Korak 2: Odabereš stavku "Apps & Notifications"

Korak 3: Odabereš stavku "Apps" (prva stavka gore)

Korak 4: Odabereš aplikacije koje ne koristiš tj. najbolje u ovom slučaju fabričke aplikacije koje su ti stigle uz telefon (ne verujem da ih koristiš :wink: ) - moraćeš jednu po jednu. Ispod svake ćeš videti koliko zauzimaju prostora memorije. Mi smo kao primer kliknuli na aplikaciju "Backup".

Korak 5: Tapneš na "Uninstall" polje.

Korak 6: Ukoliko te upozori da će aplikacija da se vrati na fabričku verziju - odaberi "OK"

Druga stvar je da jednostavno probaš da prekopiraš aplikacije na SD karticu. Imaš i aplikaciju za to zove se "AppMgr" (samo tako ukucaš u Play Store-u), doduše i za nju će ti trebati prostora tako da ćeš svakako prvo morati da pribegneš prvoj soluciji... :neutral:

Iskreno se nadamo da ćeš uspeti - javi da li je pomoglo!

Ako imaš još neko pitanje, predlog ili sugestiju piši slobodno - tu smo!

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei foruma

P.S. Screenshot-ovi su napravljeni na telefonu Huawei P10.

0
  • BogarBogar

@>; @ivanaY330 je rekao:

I ja sam imao istih problema sa starijim telefonima,nisam nasao resenje. Sve na sta sam nailazio je to da samo neke aplikacije mogu da se prebace na SD karticu,ali nazalost vecina aplikacija zahtevaju da budu na glavnoj memoriji telefona.

Ono sto sam ja radio jeste da sam prebacivao slike i video( jer su mi zauzimale najvise prostora) na SD karticu tako sto sam citav folder DCIM koji se nalazi na glavnoj memori telefona kopirao na SD karticu. Veliki broj aplikacija se ne moze prebaciti na SD,ali zato slike, video zapisi, knjige, razni drugi dokumenti se mogu prebacivati.

@ivanaY330 tako da ti savetujem da sve slike,snimke,dokumente prebacis na SD,kako bi oslobodila prostora na glavnoj memoriji. Srecno!

1