Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Problem sa baterijom / kamerom

lukaluka
Huawei P9
Jako često se dešava da prilikom pokretanja kamere telefon "zabaguje" (ekran se zamrzne, ne reaguje na dodir), pa se nakon nekog vremena restartuje i onda prijavi praznu bateriju, pa se ugasi.
Nakon uključivanja na punjač, baterija instant pokazuje 20 - 30%, ali bez toga je nemoguće upaliti fon.
Ovo se dešava i kada je baterija >40%.
Moja sestra ima isti telefon (6 meseci mladji) i njoj se više puta desila ista stvar.
Da li je još neko iskusio ovaj problem?
Zanima me i da li ima smisla slati din na servis zbog ovoga?
Luka
0

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene juli 2018.
    @luka Pozdrav i dobro došao na Huawei Forum! :smiley:

Pre svega probaj da uradiš Hard Reset telefona (vraćanje na fabrička podešavanja) i update software-a na najnoviju verziju: https://huaweiforum.rs/discussion/50/update-software-a-na-telefonu#latest

Ukoliko imaš bitne podatke na telefonu **OBAVEZNO** uradi Backup pre toga: https://huaweiforum.rs/discussion/32/kako-lako-sacuvati-podatke-sa-huawei-telefona-na-cloud#latest

Ukoliko i to ne pomogne, najbolje da se obratiš servisu.

Ako imaš još neka pitanja tu smo!

U svakom slučaju javi šta si uradio... :smile:

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei foruma
    1
  • BogarBogar

@luka Ja sam zadnje 2 godine koristio p9,nikakvih slicnih problema nisam imao. Dva puta mi se telefon zamrzao u dve razlicite situacije,i posle toga nikad vise. Sve mi mirise na problem sa baterijom... Ako gore navedeni saveti ne pomognu,kladim se na bateriju.

2
  • mickomilmickomil
    Ja imam isti problem, kada uključim kameru ekran se zamrzne, telefon se resetuje nakon čega pokaže 0% baterije bez obzira koliko je bila napunjena baterija(bila je od 20% do čak70%). Kada se priključi na punjač pokaže prethodno stanje baterije. Da se razumemo, ovo se ne dešava pri svakom korišćenju kamere, ali se u poslednjih mesec dana desilo 10-ak puta. Pozvao sam liniju za podršku, predložen mi je hard reset koji na žalost nije rešio problem. Vidim i na drugim svetskim forumima da se javlja sličan problem? Šta da radim?
    0
  • mickomilmickomil
    unete izmene novembar 2018.
    Ako je neko rešio problem neka javi kako?
    0
  • Huawei ForumHuawei Forum

@mickomil Odnesi telefon na servis da ga provere.

0
  • HudinitedHudinited
    @mickomil Kao sto rece @Bogar kladio bih se na bateriju a cak i oni u servisu moraju da se klade ... Naravno bolje opremljeni i ovlasceni servisi ce resiti problem bez muke tako da moj savet ne trazi najjeftiniji nego kvalitetan servis. U svakom slucaju, posle par godina koriscenja na svakom telefonu se mogu ocekivati freez-ovi, bagovi, restarti a glavni krivac je baterija... Jednom kad se promeni telefon je kao nov
    1
  • mickomilmickomil
    Odneo u ovlašćeni servis, konstatovali problem, zamenili bateriju i problem rešen u istom danu. Naravno sve pokrila garancija. Sve pohvale za Huawei.
    2