Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Delimicno resenje za Huawei kamere

BogarBogar
Huawei P20 Pro

Iako,slozicemo se svi, zadnji modeli Huawei telefona imaju fantasticne kamere,imaju i velike nedostatke. Pre svega mislim na nemogucnost neutralizovanja Beauty moda na selfi kameri i nedostatak stabilizacije prilikom vecih rezolucija i broja frejmova po sekundi. Ovo se odnosi na telefone P serije,a verujem i na Mate seriju.

Cackajuci po internetu naisao sam na delimicno resenje za ove probleme. Jednostavno Google Photos,aplikacija koju svi imaju a malo nas koristi (bar je ja do sad nisam koristio).

Sto se selfija tice,jednostavno kada se ulikate otvorite sliku,idite na tri tackice i u meniju izaberite opciju Advanced edit i izaberite Google Photos. Zatim kliknite na ikonicu koja lici na tri vodoravne linije. Povecajte Pop do kraja i Color po svom ukusu (do kraja) i rezultati ce biti vise nego ocigledni.

Sto se tice stabilizacije videa,udjite u Google photos i u njemu izaberite video koji zelite da obradite. Otvorice vam se video,i opet kliknite na ikonicu koja lici na tri vodoravne linije,i tu izaberite opciju Stabilize.

Koliko sam uspeo da primetim pri obradi videa,cini mi se da se malo gubi na kvalitetu kao i broju frejmova,ali stabilizacija je prisutna.

Ovo sam okacio jer verujem da predstavlja problem ljudima koji su dali velik novac,dobili vrhunski telefon,ali ne i potpun proizvod. Shvatam da HW ima vrlo dobar hardver,ali u softveru dosta zaostaje. Nadam se da ce uspeti da isprave nedostatke preko firmvera.

Tagovano:
1

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene juli 2018.

@Bogar Hvala puno na predlozima za unapređenje!

Uvek volim da čujem mišljenja korisnika i da unapredimo korisničko iskustvo jer - mi smo tu zbog vas :smile:

Napiši mi u privatnoj poruci svoj broj telefona i koji model telefona koristiš - čeka te jedno iznenađenje! :smiley:

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei Foruma

0
  • BogarBogar

@Huawei Forum Poslao :D

Nema na cemu,drago mi je da je forum otvoren za korisnike iz Srbije,i nadam se da ce zaziveti. ;)

2
  • Rasa85Rasa85
    P20 pro se savrsen. Imam ga nekoliko dana i fenomenalan je. Posebno baterija i kamera. Apsolutno vredi svaki dinar 😊
    4
  • BogarBogar
    > @Rasa85 je rekao:
    > P20 pro se savrsen. Imam ga nekoliko dana i fenomenalan je. Posebno baterija i kamera. Apsolutno vredi svaki dinar 😊

Svakako fenomenalan telefon! Uživaćeš u njemu 😁
    0
  • gogi81gogi81
    > @Rasa85 je rekao:
    > P20 pro se savrsen. Imam ga nekoliko dana i fenomenalan je. Posebno baterija i kamera. Apsolutno vredi svaki dinar 😊

Ja sam ga uzeo pre dva dana,i nisam nesto odusebljen kamerom,pogotovo prednjom a i glavna nije bog zna sta 🙂Nadam se da ce biti update kamere
    0
  • BogarBogar
    unete izmene juli 2018.

@Rasa85 Ne znam sa kog telefona si presao na p20 pro,ali mu je kamera zaista vrhunska. Ima nedosatke ali je odlicna.

Update na prvi post: Sto se tice videa,primecuje se frame skipping nakon obrade u Guglu.

Stigao i apdejt! Cini mi se da je video FHD 60fps dobio stabilizaciju! Sto je odlicno. Ali kao da se stabilizacija izgubila na FHD+. Zaista cudno,nadam se da se varam.

0