Koristimo cookies zbog unapređenja korisničkog iskustva i funkcionalnosti sajta. Nastavkom pregleda naše web stranice slažete se sa upotrebom kolačića. Saznajte više.

Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Problem sa nocnim modom

StefiiStefii
unete izmene juli 25 Huawei P20 Pro
Kada slikam u potpunom mraku u nocnom modu i u auto modu u auto modu dobijem bolju sliku vise se vidi da li je to normalno i da li ima neko problema sa nocnim modom? Kao i kakva su vam iskustva i primecujete li drasticnu razliku u nocnim uslovima izmedju nicnig moda i auto noda? Kod mene su veoma uporedljive tj slicne dok po neka slika ima primetne razlike ne svaka.
Tagovano:
0

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene juli 26
    @Stefii Pozdrav i dobro došao na Huawei Forum! :smile:

Fotografije koje dobijaš na telefonu zavise od gomile faktora pa naravno i okolnih uslova osvetljenja. Moj savet je da eksperimentišeš sa manuelnim modom i da gledaš da ti telefon bude što mirniji ukoliko želiš dobre noćne fotografije. Ako slikaš iz ruke uglavnom su noćne slike mutnije, probaj neki stativ da nabaviš ili uključi odloženo slikanje (ono na 2, 5 ili 10s), pa prisloniš telefon negde da se ne mrda.

Probaj tako pa javljaj da li se nešto promenilo!

Nije na odmet da postaviš ovde neke noćne fotografije koje si slikao iz ruke i sa statičnim telefonom.

Ukoliko imaš još neka pitanja ili nedoumice tu smo!

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei foruma! :smiley:
    0
  • StefiiStefii
    unete izmene juli 26
    Znam to nego sam vas pitao da li je normalno da u potpunom mraku ili sa veoma malo svetla pri slikanju iz ruke dobijem svetliju sliku (vise se vidi) u auto modu sa iskljucenim blicom pri 102400 iso nego u nocnom modu?
    0
  • gogi81gogi81
    U potponom mraku u sobi,nocni mod ne vidi se slika nista kod mene!
    0
    unete izmene juli 27

@gogi81 je rekao:
    U potponom mraku u sobi,nocni mod ne vidi se slika nista kod mene!

Ne vidi se ako nisi uključio blic, proveri za početak da li ti je blic uključen. Noćni mod automatski predefiniše određene vrednosti na osnovu AI-ja telefona tj. on procenjuje koja podešavanja da "podesi", ali to ne mora uvek da bude 100% tačno. Zato ti predlažem ili automatska ili manuelna podešavanja - sa blicem. Moraš malo da eksperimentišeš sa kamerom, P20 Pro jeste smartphone sa vrhunskom kamerom, ali nije profesionalni foto-aparat. :smile:

Inače ja posedujem i poluprofesionalni Nikon fotoaparat (P510) za koji je izazov slikanje u potpunom mraku (bez blica) zato ti kažem iz sopstvenog iskustva, uvek je potrebno barem malo svetla senzoru da bi napravio fotografiju.

Pozdrav i javi da li si uspeo - možeš i postaviti primere fotografija slobodno :smile:

pozdrav

0
    unete izmene juli 27

@Stefii je rekao:
    Znam to nego sam vas pitao da li je normalno da u potpunom mraku ili sa veoma malo svetla pri slikanju iz ruke dobijem svetliju sliku (vise se vidi) u auto modu sa iskljucenim blicom pri 102400 iso nego u nocnom modu?

ISO vrednost kontroliše svetlinu na slikama, ali znatno povećava šum! Naravno da sa toliko velikom ISO vrednošću dobijaš svetlije fotografije, ali su zato pune "šuma". Sa manjim ISO dobijaš oštrije slike, ali tamnije pa to moraš da kombinuješ sa ekspozicijom i otvorom blende. Tražiš neku idealnu "vagu", a to dosta zavisi od spoljnih uticaja (čitaj svetla). Ekspozicija ti utiče na vreme koliko će dugo senzor biti osvetljen, a otvor blende (F vrednost) koliko će kamera primiti svetla.

Eto nadam se da sam ti razrešio određene nedoumice. Javi šta si uradio - i okači neke fotke slobodno! :wink:

pozdrav

0
  • HudinitedHudinited
    unete izmene juli 31
    @Stefii da li bi mogao da okacis sliku nocnog i auto moda? Ja licno koristim P20 i nocni mod radi savrseno, na P20 pro brat nema tih problema ali nikad mu u auto modu iso nije otisao tako visoko.. da li si mislio potpuni auto mod ili auto sa tvojim podesavanjem iso osetljivosti? U koliko ti iso ide tako visoko, normalno je... Jer nocni mod funkcionise tako sto okida veliki broj slika i postepeno povecava osetljivost pa sve to spoji u jednu sliku, znaci nadje zlatnu sredinu... Ali u prostorijama ili situacijama gde ima i malo svetla night mode je neprikosnoven.. poredio sam obican P20 sa S9 + i dosta je P20 bio bolji, pa pretpostavljam da je pro i tu cak i bolji. Zato ako mozes molim te okaci sliku u auto i u nocnom modu. Hvala
    1
  • gogi81gogi81
    Kada stavim na rezim noc nema opcija da se ukljuci blic,jedino ako ne mislite na profesionalni rezim
    0

@gogi81 Ne treba ti blic za noćni mod, već stativ. Ponovo pročitaj gore šta sam napisao.

0
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.