Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Rotacija ekrana i velicina slika

mate10pro_bgdmate10pro_bgd
unete izmene juli 2018. Huawei Mate 10 Pro

Pozdrav , zanima me da li još neko ima problema sa rotacijom početnog ekrana jer posle nadogradnje telefona Huawei mate 10 pro na ver.BLA-L29 8.0.0.145(C432) prestala je da radi rotacija i hoće li se nekom sledećom nadogradnjom to ispraviti, i da li je moguće u pregledu slika menjati njihovu veličinu jer na nekim drugim telefonima (Samsung S8) to radi a imaju takođe android 8.0 ?

0

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene juli 2018.

@mate10pro_bgd Pozdrav i dobro došao na Huawei Forum! :smile:

Pričaš sa pravim čovekom, jer i ja posedujem identičan model telefona sa istim software-om. :wink: Na koju vrstu auto rotacije misliš? Ja kad pokrenem youtube ili kada gledam fotografije, okretanjem telefona u "landscape" automatski mi se zarotira ekran. Probaj da očistiš keš telefona i resetuješ ga (isključiš ga i ponovo uključiš) da vidiš da li će se nešto promeniti.

Što se tiče tvog drugog pitanja, ne znam na koju veličinu slika misliš? Ako misliš na "pinch-to-zoom" opciju (prstima kada povećaš sliku) u galeriji, to mi radi savršeno, Ako misliš na menjanje dimenzija slika tj rezolucije ili veličine idi na "edit" opciju (kad tapneš jednom na fotku u galeriji kada je u full screen-u, dobićeš na dnu tu opciju).

Javi šta si uradio!

Ukoliko imaš još neka pitanja i nedoumice - tu smo!

Ugodan dan želi ti Marko i tim Huawei foruma! :smiley:

0
  • mate10pro_bgdmate10pro_bgd

Zdravo, mislim na rotaciju samog početnog ekrana ovo što spominjete (youtube,kontakti, poruke, gledanje slika) tu radi landscape, a za drugo pitanje mislim na "pinch-to-zoom" u pregledu kad se vidi više slika konkretno u galerija-albumi-kamera ne može da se poveća broj slika na ekranu u pregledu, a pregled- zumiranje jedne slike radi normalno. Nadam se da smo se razumeli ;)

0
  • Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene juli 2018.

@mate10pro_bgd je rekao:
    Zdravo, mislim na rotaciju samog početnog ekrana ovo što spominjete (youtube,kontakti, poruke, gledanje slika) tu radi landscape, a za drugo pitanje mislim na "pinch-to-zoom" u pregledu kad se vidi više slika konkretno u galerija-albumi-kamera ne može da se poveća broj slika na ekranu u pregledu, a pregled- zumiranje jedne slike radi normalno. Nadam se da smo se razumeli ;)

Kod mene takođe nema rotacije početnog ekrana, a nema ni zumiranja u galeriji - doduše da budem iskren nikad mi to nije smetalo jer to nikad i nisam koristio. :smile: Verovatno kroz neke third party aplikacije možeš da dobiješ te features-e ako su ti baš preko neophodne :smiley:

pozdrav

0