Koristimo cookies zbog unapređenja korisničkog iskustva i funkcionalnosti sajta. Nastavkom pregleda naše web stranice slažete se sa upotrebom kolačića. Saznajte više.

Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

AOD (Always On Display)

Milanp20proMilanp20pro
unete izmene avgust 7 Huawei P20 Pro
Pozdrav,
Od juce sam vlasnik ovog prelepog telefona, medjutim imam pitanje u vezi always on display-a. Zanima me da li postoji mogucnost prikazivanja notifikacija vezane za whats, viber i ostale aplikacije? Da li ce to biti ispravljeno update-om ukoliko nema?
0

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum

@Milanp20pro Pozdrav i dobro došao na Huawei Forum! :smile:

Za sada ta mogućnost ne postoji, ukoliko bude bila u nekim budućim update-ovima, pisaćemo o tome.

Ako imaš još neka pitanja i neodumuce - tu smo!

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei foruma

0
  • zetrazetra

@Huawei Forum Pokušavam da dođem do nekih informacija ali još uvijek ništa. Da dodam komentar, ako je već OLED display na telefonu, koja je poenta AODa, ako je u suštini beskoristan? Da li ima neki dio foruma, stranice za preporuke ili nešto, jer ipak, telefon je premium flagship, i što se tiče tih sitnica, djeluje kao da je nepotpuno.
    Hvala

1
  • zetrazetra

@Huawei Forum @huawei @Huawei Admin danas je 31., Zna li se bilo šta? Hvala.

0
  • AlexAlex

@zetra je rekao:
    @Huawei Forum Pokušavam da dođem do nekih informacija ali još uvijek ništa. Da dodam komentar, ako je već OLED display na telefonu, koja je poenta AODa, ako je u suštini beskoristan? Da li ima neki dio foruma, stranice za preporuke ili nešto, jer ipak, telefon je premium flagship, i što se tiče tih sitnica, djeluje kao da je nepotpuno.
    Hvala

jesi li probao da skines Android 9 beta test? Ako ti je telefon dual SIM mislim da mozes I sam odmah da proveris da li ima promena za AOD ili ne a ne da cekas sta ce biti kada izadje zvanican update koji ako sam dobro razumeo nece jos mesec dana minimum :smile:

0
  • zetrazetra

@Alex ajde hvala bogu da neko procita ovo, nekada. Jeste dual sim ali nisam probao betu 9ku. Beta update-e sam imao na P9, ali nije mi jasno ako ima takav hardverski potencijal (AMOLED, OLED..), tolika problematika da bude tako neka sitnica...

0
  • AlexAlex

@zetra je rekao:
    @Alex ajde hvala bogu da neko procita ovo, nekada. Jeste dual sim ali nisam probao betu 9ku. Beta update-e sam imao na P9, ali nije mi jasno ako ima takav hardverski potencijal (AMOLED, OLED..), tolika problematika da bude tako neka sitnica...

ja imam P20 pa nemam tu opciju ali sam cuo da na Mate 20 Pro ima nekih notifikacija za AOD kao sto su SMS poruke, propusteni pozivi ali nisam siguran za Viber I Whats Up. Mislim da to mozda zavisi I do samih developera aplikacija jer sve sto je proizvedeno of strane google-a radi na AOD.

0
  • zetrazetra

@Alex Upravo, rade pozivi i sms-ovi (ko ih još korist... rijetkost) a sve ostalo, ne radi, mail, viber itd. itd.

0
  • HudinitedHudinited

@zetra To radi svakako a ovoga nema pa nema, cak ni na smart view futroli P20... Bas iz takvih razloga sam i zeleo u betu, gde su moguce sugestije i ispravke nekih stvari ali nista... Voleo bih da mozemo da dodjemo do nekog ko zapravo prima takve stvari k znanju ali nista :/ Kao sto sam pricao, hardverski, sistemski, i dizajnerski telefoni zaista jesu najbolji na trzistu posebno ako se gleda odnos cena-kvalitet (a u srbiji smo, gleda se :neutral: ) Problem nastaje onog momenta kada korisnici zele nesto da sugerisu ili unaprede.... Naravno jako malo korisnika uopste i zna znacenje toga tako da za 90 posto populacije to je sasvim u redu... Ali ko je imao 15-25 godina u vreme Galaxy Nexus-a,HTC explorera,LG optimus G i ostalih lag takmicara zna o cemu pricam.
    Zakljucan bootloader - prva mana, ne postoji vise mogucnost Custom recovery-a i root-a. (pored EMUI ne znam zasto bi neko zeleo neki AOSP ROM ili Vanilla android). Ali ne vidim ni razlog zasto nekome ne bi dozvolili Root telefona za XPOSED.LUCKY PATCHER,FROST itd. (Ako je sam korisnik spreman da se odrekne garancije a kupio je uredjaj, bez obzira na sumu novca, ON JE VLASNIK.
    Beta BUG -Beta softver, prilikom cijeg koriscenja imamo pravo i mogucnost da ukazemo na gresku/bug,testiramo performanse, sugerisemo prepravke illi nove stvari. I koji izlazi maksimalno 2 puta godisnje, ove godine na seriji P20 nismo bili u prilici da dobijemo zbog greske kompanije (bar za nas region), a da stvari budu sramotnije izbacili su update EMUI 8 koji je vec pusten beta projekat onemogucio korisnicima...
    Tehnicka Podrska -Bilo da se radi o podrsci sa foruma ili telefonskoj. Naime kada sam pozvao telefonsku (pre nego sto cu doci na forum ) u vezi odjavljivanja sa jednog beta projekta i prijavljivanja na drugi, rekli su mi da znaju za BUG i da ce biti reseno u roku od "par dana" pa cak i trazili broj telefona da me kontaktiraju. Kad nije bilo nista od toga, 24. oktobra sam se obratio @Huawei Forum u direktne poruke sa svim tehnickim podatcima nakon cega sam opet dobio nadu, kada sam dobio poruku da su kolege kontaktirane i da moram da se strpim, sto i nije bilo lako... Svakih par dana sam proveravao i dobijao isti odgovor, strpi se , strpi se, strpi se.. I sada ova vest da 10og dolazi stabilna verzija u kojoj neke stvari koje su morale biti ispeglane nisu...
    Naravno sve napisano za prosecnog korisnika ne znaci ama bas nista ali ljudi iz Huawei-a uz duzno postovanje treba da primete i drugu ciljnu grupu

0
  • AlexAlex

@Hudinited je rekao:
    @zetra To radi svakako a ovoga nema pa nema, cak ni na smart view futroli P20... Bas iz takvih razloga sam i zeleo u betu, gde su moguce sugestije i ispravke nekih stvari ali nista... Voleo bih da mozemo da dodjemo do nekog ko zapravo prima takve stvari k znanju ali nista :/ Kao sto sam pricao, hardverski, sistemski, i dizajnerski telefoni zaista jesu najbolji na trzistu posebno ako se gleda odnos cena-kvalitet (a u srbiji smo, gleda se :neutral: ) Problem nastaje onog momenta kada korisnici zele nesto da sugerisu ili unaprede.... Naravno jako malo korisnika uopste i zna znacenje toga tako da za 90 posto populacije to je sasvim u redu... Ali ko je imao 15-25 godina u vreme Galaxy Nexus-a,HTC explorera,LG optimus G i ostalih lag takmicara zna o cemu pricam.
    Zakljucan bootloader - prva mana, ne postoji vise mogucnost Custom recovery-a i root-a. (pored EMUI ne znam zasto bi neko zeleo neki AOSP ROM ili Vanilla android). Ali ne vidim ni razlog zasto nekome ne bi dozvolili Root telefona za XPOSED.LUCKY PATCHER,FROST itd. (Ako je sam korisnik spreman da se odrekne garancije a kupio je uredjaj, bez obzira na sumu novca, ON JE VLASNIK.
    Beta BUG -Beta softver, prilikom cijeg koriscenja imamo pravo i mogucnost da ukazemo na gresku/bug,testiramo performanse, sugerisemo prepravke illi nove stvari. I koji izlazi maksimalno 2 puta godisnje, ove godine na seriji P20 nismo bili u prilici da dobijemo zbog greske kompanije (bar za nas region), a da stvari budu sramotnije izbacili su update EMUI 8 koji je vec pusten beta projekat onemogucio korisnicima...
    Tehnicka Podrska -Bilo da se radi o podrsci sa foruma ili telefonskoj. Naime kada sam pozvao telefonsku (pre nego sto cu doci na forum ) u vezi odjavljivanja sa jednog beta projekta i prijavljivanja na drugi, rekli su mi da znaju za BUG i da ce biti reseno u roku od "par dana" pa cak i trazili broj telefona da me kontaktiraju. Kad nije bilo nista od toga, 24. oktobra sam se obratio @Huawei Forum u direktne poruke sa svim tehnickim podatcima nakon cega sam opet dobio nadu, kada sam dobio poruku da su kolege kontaktirane i da moram da se strpim, sto i nije bilo lako... Svakih par dana sam proveravao i dobijao isti odgovor, strpi se , strpi se, strpi se.. I sada ova vest da 10og dolazi stabilna verzija u kojoj neke stvari koje su morale biti ispeglane nisu...
    Naravno sve napisano za prosecnog korisnika ne znaci ama bas nista ali ljudi iz Huawei-a uz duzno postovanje treba da primete i drugu ciljnu grupu

Hej a sta je problem za prijavljivanje? Meni radi bez problema na P20. Koji telefon ti imas? Moras prvo da ides na sign out sa GMS projekta I onda kada se odjavis (to moze da traje dan-dva) onda se prijavis za Android 9. Ja sam tako uradio. Cekao sam par dana ali je na kraju proradilo.

Za ciljne grupe imaj u vidu da mi "napredniji" korisnici smo manjina. Velika vecina ljudi ne koristi ni 30% mogucnosti svojih telefona. Po meni je glupost menjati android na neku nezvanicnu verziju pogotovo kod premium telefona. To je opet moje misljenje I ne mora da znaci da se ostali slazu :smile: Sve u svemu ne postoji savrsen telefon ni savrsen proizvodjac. Svako ima po neku manu, valjda tako mora :smiley:

1
  • HudinitedHudinited

@Alex I ja sam napisao da je glupost menjati sistem ali greenify,frost,chrome dark,playstore dark modovi su dobrodosli bez obzira na LCD jer na darku cak i LCD daje manje nita (jacine osvetljenja i stedi bateriju) pa je root dobrodosao... Recimo na MIUI (xiaomi) postoji opcija u sistemu da se dozvoli root, bez otkljucavanja bootloadera, menjanja recovery-a itd... Kao mali update... A sto se bete tice bio sam prijavljen (jos uvek sam... Vec 2 meseca) Na EMUI 9 FUT koji je greskom dosao kod nas, pa me nisu ni odbili ni primili i nisam mogao da se odjavim a onim malim updateom (.165 cini mi se) su obrisali taj projekat iz dostupnih projekata a ja sam i dalje prijavljen... Znaci nisam imao sanse da se odjavim i prijavim za nas region.. kao ni mnogi drugi.... I tehnicka podrska nije uspela da mi pomogne a s obzirom da sam kupio telefon visoke klase, proizvodjaca koji vazi za jednog od najboljih
    malo sam ogorcen a i strahujem da me nikad nece ni odjaviti sa tog projekta pa necu moci ni za neki naredni da konkurisem... :neutral: jer beta radi preko IMEI-a a ne preko HUAWEI ID... :disappointed:

0
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.