Koristimo cookies zbog unapređenja korisničkog iskustva i funkcionalnosti sajta. Nastavkom pregleda naše web stranice slažete se sa upotrebom kolačića. Saznajte više.

Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Performanse i scrolling

Caos svima, zanima me kako ste zadovoljni sa scrolling-om i slicnim stvarima na ovom telefonu?
Meni google photos extremno seckaju dok menjam slike. Takodje scroll na instagramu, twitteru nije toliko smooth koliko bih ocekivao na ovakvom telefonu, odnosno na mom starom P9 je nekako vise smooth.

Ima li iko slicne probleme ili resenje? Ili jednostavno cekati update koji ce to da resi?

1

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum
    unete izmene juli 31

@Pictchwaiz Pozdrav i dobro došao na Huawei Forum! :smile:

Znam još nekoliko ljudi koji koriste isti model telefona i nisu do sada imali nikakvih problema, pogotovo sa scrolling-om... Za početak probaj da obrišeš keš telefona (ideš na settings, pa u storage, pa odabereš storage cleaner) Bilo bi dobro da pogledaš koje aplikacije ti "rade" u pozadini kao i da zatvoriš sve aktivne aplikacije (koje ti ne trebaju). Takođe bi mogao i da pobrišeš aplikacije koje ne koristiš: https://www.huaweiforum.rs/discussion/59/kako-se-osloboditi-bespotrebnih-aplikacija#latest

Ukoliko ništa od ovog gore ne pomogne, uradi factory reset (naravno obavezno pre toga odradi backup: https://www.huaweiforum.rs/discussion/32/kako-lako-sacuvati-podatke-sa-huawei-telefona-na-cloud#latest).

Svakako javi šta si uradio!

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei foruma!

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei Foruma

1
  • PitchwaizPitchwaiz

Nije ovo toooliki problem, samo nije smooth koliko bih ocekivao. Nisam pocetnik tako da mi ne trebaju ova detaljna objasnjenja :)

Pokusaj da swipe u google photos pa da vidis te ocajne animacije :smile:

Ne verujem da bi factory reset pomogao u ovome :/

1
    @Pitchwaiz Koliko dugo imaš telefon i jel ti se to manifestovalo od samog početka korišćenja?

Kažem ti za factory reset jer ne znam šta si sve instalirao i aktivirao na svom telefonu. Jedno znam sigurno - na svom Mate 10 Pro koji je star pola godine i napunjen svakakvim aplikacijama nikad nisam imao takav problem. Kolege sa P20 isto...

Svakako ne bi trebalo tako nešto da ti se dešava i verovatno je neki software-ski problem. Da li možeš da mi napišeš Build number svog telefona?

Ugodan dan želi ti

0
  • PitchwaizPitchwaiz

Pa kazem i ja da nisam imao problem na P9 :D I dalje taj P9 radi smoother u nekim stvarima nego ovaj.
    Pretpostavljam da je problem do EMUI 8.1 samo sam zeleo potvrdu od jos nekog.
    Build je 132 odnosno 8.1.0.132
    Oko 2 meseca ga imam (otprilike sam ga uzeo nedelju dana nakon sto je stigao u VIP), i da mislim da jeste od samog pocetka.
    Radi on brzo i multitasking itd. Samo scrollovanje u aplikacijama mi nije bas bas smooth, a google photos je uzasan. Mozda bi to neko nazvao cepidlacenjem, ali ja mislim da treba da radi bolje od ovoga.
    Nadam se da ce Turbo GPU u avgustu nesto da fixuje.

0

@Pitchwaiz GPU Turbo se uglavnom odnosi na performanse u igrama i sa 3D aplikacijama. Probaj preko Developer moda na telefonu sve u vezi animacija (pod stavkom Animation Settings – pa Windows Animation Scale, Transition Animation Scale i Animator Duration Scale) da staviš na 5x recimo (default je x1).

Svakako nadam se da će se javiti još neki korisnik koji je možda imao sličan problem. Ako se setim još nečega što može da pomogne - javljam!

pozdrav

Ugodan dan želi ti

1
  • PitchwaizPitchwaiz

Evo ga, ovako izgleda swipovanje na google photos :D

Mozda nekom ovo ne izgleda choppy, ali meni definitivno jeste

0

@Pitchwaiz Da li je to posle podešavanja u Developer modu? Jel si uključio animacije na 5x?

Ugodan dan želi ti

0
  • PitchwaizPitchwaiz

Prebacivanje animacija na 5x je neprihvatljivo, jer je mega sporo i izgleda ocajno :D

Ovako je od pocetka od kad sam kupio telefon :) I garantujem da nisam jedini, samo me interesovalo da li neko ima fix :D

0
    unete izmene avgust 2

@Pitchwaiz je rekao:
    Prebacivanje animacija na 5x je neprihvatljivo, jer je mega sporo i izgleda ocajno :D

@Pitchwaiz izvini moja greška, u pravu si, trebaju animacije da budu na off :smiley: :smiley: :smiley:

Svakako očekujem da se još neko javi, za sada zaista prvi put čujem i moje kolege i ja za takav problem...

Ugodan dan želi ti

0
    @Pitchwaiz Probaj i cash memoriju da obrišeš. Ako baš ne nađeš rešenje nosi ga u servis da pogledaju, al pre toga svakako uradi backup.

pozdrav

Ugodan dan želi ti

0
  • PitchwaizPitchwaiz
    Napokon mi je neko, nakon postavljanja ovog videa, na mobilnom svetu potvrdio da je i kod njega slicna situacija 😁. Nisam lud, my mother had me tested! 😂
    1
  • zox001zox001
    > @Pitchwaiz je rekao:
    > Caos svima, zanima me kako ste zadovoljni sa scrolling-om i slicnim stvarima na ovom telefonu?
    > Meni google photos extremno seckaju dok menjam slike. Takodje scroll na instagramu, twitteru nije toliko smooth koliko bih ocekivao na ovakvom telefonu, odnosno na mom starom P9 je nekako vise smooth.
    >
    > Ima li iko slicne probleme ili resenje? Ili jednostavno cekati update koji ce to da resi?

Definitivno nije fluidan, brz jeste ali fluidan nije, stuca i laguje skoro svuda.
    0

Definitivno nije fluidan, brz jeste ali fluidan nije, stuca i laguje skoro svuda.

@zox001 Ako govoriš o Google Photos, on ume da "zeza" i na mnogo jačim telefonima iz nekog razloga, ponekad... Dakle verovatno je do same aplikacije problem. To već nije do Huawei-ja, jer Galerija radi savršeno... :smile:

Ugodan dan želi ti

1
  • PitchwaizPitchwaiz

Dve neistine u jednoj recenici :D
    Na P9 google photos ni da mi stucne.
    Galerija je vrloooo slicna google photosu i chopy je :D

0
  • zox001zox001
    > @Huawei Forum je rekao:
    > Definitivno nije fluidan, brz jeste ali fluidan nije, stuca i laguje skoro svuda.
    >
    >
    >
    >
    >
    > @zox001 Ako govoriš o Google Photos, on ume da "zeza" i na mnogo jačim telefonima iz nekog razloga, ponekad... Dakle verovatno je do same aplikacije problem. To već nije do Huawei-ja, jer Galerija radi savršeno... :smile:kamo srece da je tako jdr lacuju i chrome i otifikacioni centar i galerija, cesto cela podesavanja stucaju kada kliknem na ikonicu podesavanja, itd. Morate imati na umu da je percepcija fluidnosti itekako zavisna od o onoga sta su korisnici imali od telefona:
    ukoliko su koristili samo huawei ili(i) samsung-njima ce mozda i biti fluidan, ali ovo nije ni blizu fluidnosti koju imaju Pixel, Sony, Htc, Oppo.
    0
    @Pitchwaiz Čemu takav ton? Pokušavam da ti pomognem, nema razloga za vređanjem.

Ti možda porediš samo sa P9 ali ja lično sam poredio i sa P20 Pro, P20, P10 i na Mate 10 Pro (moj lični tel). Recimo ni na jednom od tih problema sa galerijom nisam video, sve radi fluidno i bez "seckanja". E sad Google Photos jeste malo zezao (to sto kazes ima vidni lag) na par modela, ali opet kazem samo u Google Photos, e sad da li će to srediti update samog Google Photos-a ili telefona ne znam. Svakako ako problem postoji u većini slučajeva brisanje keša pomaže. Ako ti ništa od toga ne pomogne, a smeta ti nema razloga da širiš hejt, imaš sva prava da odneseš tel. u servis...

Ugodan dan želi ti

0
    unete izmene avgust 5
    >
    > jdr lacuju i chrome i otifikacioni centar i galerija, cesto cela podesavanja stucaju kada kliknem na ikonicu podesavanja, itd. Morate imati na umu da je percepcija fluidnosti itekako zavisna od o onoga sta su korisnici imali od telefona: ukoliko su koristili samo huawei ili(i) samsung-njima ce mozda i biti fluidan, ali ovo nije ni blizu fluidnosti koju imaju Pixel, Sony, Htc, Oppo.

@zox001 Pazi ovako mobilni telefon koristim od 1999. godine, dakle prošlo mi je mnogo telefona kroz ruke. Znam dobro šta je fluidnost a šta "štucanje". Kada imaš pokret (animaciju) koja je manja od 25 sličica u sekundi "ne prija oku" i to skoro svako sa zdravim vidom može da primeti. E sad fluidnost tih animacija u programima na tel. zavisi naravno od developera tih aplikacija ali i od hardvera samog telefona. Kako ovde pricamo o P20 čiji hardver je sve samo ne slab, imaš varijantu sledeću - neki programi prave problem sve ostalo radi (problem do tih programa), vecina stvari pravi problem (problem u telefonu) i nije problem ni do telefona ni do aplikacija već do pogrešnog korišćenja telefona.

Ugodan dan želi ti

0
  • PitchwaizPitchwaiz
    Sorry, ono stvarno nije bio pokusaj vredjanja. A sto se odgovora na zox001 tice, "pogresnog koriscenja telefona" - ovakve apple like odgovore ne podnosim. I ne slazem se da je problem do mog koriscenja, radim kao programer, gejmer sam i vrlo dobro znam kako bi ovo trebalo da funkcionise. Pokusaj takodje da scrollujes recimo twitter i IG i videces da nije to to. E sad, ja sam poprilicno siguran da je problem do EMUI 8.. sad samo ne znam kako da dokazem osim da poredim sa P9 koji ima EMUI 5.* I fluidniji je od ovoga. I da, ne slazem se da ne treba da sirim hejt, jer na telefonu koji kosta 650+€ ne bi smelo ovako nesto da se desava. Ukoliko ovo ne fixaju u doglednom periodu, ovo ce biti, nazalost, moj poslednji huawei 😁.
    0
  • MAMACMAMAC

Potvrdjujem lagovanje kod skrola na ovakvoj masini. Mislim da nebi smjelo biti ovakvih propusta kao sto gore rece lik od telefona koji je tipa 600e. Xiaomi od 200e nema ovakav propust.

0
  • HudinitedHudinited
    Definitivno je EMUI 8, nije da "zabada" ali definitivno postoji FPS drop. Recimo da meni licno ne pravi neki ultra problem mada za izdvojen novac voleo bih kad bi Huawei ispravio to. Inace nista drugo nisam primetio za mesec dana koriscenja... Nisam video da tema vec postoji a nisam hteo da cepidlacim. Kako vreme odmice cini mi se da turbo boost nije nista drugo do popravke sistema. (S obzirom da su frame dropovi prisutni samo na EMUI 8) koji ce i dobiti nadogradnju. Steta. Mada se suska i o CPU turbo boost. Videcemo
    0
  • zox001zox001
    > @zox001 je rekao:
    > > @Huawei Forum je rekao:
    > > Definitivno nije fluidan, brz jeste ali fluidan nije, stuca i laguje skoro svuda.
    > >
    > >
    > >
    > >
    > >
    > > @zox001 Ako govoriš o Google Photos, on ume da "zeza" i na mnogo jačim telefonima iz nekog razloga, ponekad... Dakle verovatno je do same aplikacije problem. To već nije do Huawei-ja, jer Galerija radi savršeno... :smile:kamo srece da je tako jdr lacuju i chrome i otifikacioni centar i galerija, cesto cela podesavanja stucaju kada kliknem na ikonicu podesavanja, itd. Morate imati na umu da je percepcija fluidnosti itekako zavisna od o onoga sta su korisnici imali od telefona:
    > ukoliko su koristili samo huawei ili(i) samsung-njima ce mozda i biti fluidan, ali ovo nije ni blizu fluidnosti koju imaju Pixel, Sony, Htc, Oppo.
    >

> @Huawei Forum je rekao:
    > >
    > > jdr lacuju i chrome i otifikacioni centar i galerija, cesto cela podesavanja stucaju kada kliknem na ikonicu podesavanja, itd. Morate imati na umu da je percepcija fluidnosti itekako zavisna od o onoga sta su korisnici imali od telefona: ukoliko su koristili samo huawei ili(i) samsung-njima ce mozda i biti fluidan, ali ovo nije ni blizu fluidnosti koju imaju Pixel, Sony, Htc, Oppo.
    >
    > @zox001 Pazi ovako mobilni telefon koristim od 1999. godine, dakle prošlo mi je mnogo telefona kroz ruke. Znam dobro šta je fluidnost a šta "štucanje". Kada imaš pokret (animaciju) koja je manja od 25 sličica u sekundi "ne prija oku" i to skoro svako sa zdravim vidom može da primeti. E sad fluidnost tih animacija u programima na tel. zavisi naravno od developera tih aplikacija ali i od hardvera samog telefona. Kako ovde pricamo o P20 čiji hardver je sve samo ne slab, imaš varijantu sledeću - neki programi prave problem sve ostalo radi (problem do tih programa), vecina stvari pravi problem (problem u telefonu) i nije problem ni do telefona ni do aplikacija već do pogrešnog korišćenja telefona.
    >

imam telefone duze druze, puno brendova sam promenio, to o cemu ti govoris je tek sekundarna stvar vezena za performance i tu je najbitnija optimizacija softwera, tj, softwera i hardwera, ovde je to lose izvedeno a plus p20 je daleko od cistog androida-sve ovo rezultiralo je slabim performansom, konkretno-lagovanjem svuda. Dakle, to veze nema sa radom pojedinih programa jer isti rade fluidnije i na nekim slabijim modelima od ovog, pa i starijim modelima.
    0
    unete izmene avgust 13

Moj telefon je sada "star" već pola godine (Mate 10 Pro), dakle on je u klasi P20 Pro po performansama. Snimio sam oko 10ak minuta realnog rada. Od kupovine sam ga napunio programima, igrama, widgetima i temama - koristim ga baš intenzivno, nijednom nije urađen factory reset, sigurno sam 50ak aplikacija obrisao i dodao do sada, evo kako radi:

Ugodan dan želi ti

0
  • PitchwaizPitchwaiz

Koji EMUI je na mate 10?

I dalje nisam ubedjen :)

0
    unete izmene avgust 19

EMUI verzija je 8.0.0 - nije mi ni namera bilo koga da ubeđujem bilo šta, samo sam postavio video snimak kako meni radi, pošto je tema "Performanse i scrolling"... Ja sam zadovoljan... :smiley:

pozzz

Ugodan dan želi ti

0
  • KelermanKelerman
    I kod mene secka kod skrolovanja... performanse ovog telefona nisu na nivou njegove cene...Nadam se da ce softverski to popraviti. Pre nego mi predlozite brisanje kes memorije, factory reset ili odlazak u servis reci cu vam da sam iskusan korisnik. Lose je optimizovana ova verzija emui-a...ili je jednostavno Kirin 970 sa Mali grafikom taj koji pravi problem.
    0
  • PitchwaizPitchwaiz
    Ja mislim da je problem do ovog emuia. P9 i nema ovoliko problema, nije savrseno smooth, ali je daleko fluidniji od P20 sto mi je skroz nelogicno.
    0
  • KelermanKelerman
    To si u pravu, P9 radi fluidnije. Bas me nervira ovo...ne menja mi se brend ali ukoliko uskoro ne poprave moracu. Izgubice mnogo korisnika zbog ovakve p20 serije, barem one korisnike koji znaju za bolje korisnicko iskustvo. Drug koji radi u Kini bio par dana i doneo meizu 16th. 3x fluidniji od p20. Prosto je milina koristiti ga i gledati one animacije.
    0
  • HudinitedHudinited
    > @Kelerman je rekao:
    > To si u pravu, P9 radi fluidnije. Bas me nervira ovo...ne menja mi se brend ali ukoliko uskoro ne poprave moracu. Izgubice mnogo korisnika zbog ovakve p20 serije, barem one korisnike koji znaju za bolje korisnicko iskustvo. Drug koji radi u Kini bio par dana i doneo meizu 16th. 3x fluidniji od p20. Prosto je milina koristiti ga i gledati one animacije.

Istini za volju meizu deluje fluidnije svakako, ali kvalitet zvuka i kamere su daleko ispod p20 kao i brzina punjenja pa s tim u vezi negde ne mozete da se zalite na gallery aplikaciju s obzirom da je sve ostalo fluidno 😃
    1
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.