Koristimo cookies zbog unapređenja korisničkog iskustva i funkcionalnosti sajta. Nastavkom pregleda naše web stranice slažete se sa upotrebom kolačića. Saznajte više.

Notifikacijski zvuk na P20

MAMACMAMAC
Huawei P20

Pozdrav, pisao sam vam i na fb no evo ovde zavnicno da obrazlozim problem. Naime imao sam mnoge telefone od xperie samsunga xiaomia do eto p6 i sad p20 huaweia. Problem jedini sto sam primjetio do sada (2 mjeseca koristenja) je notifikacijski zvuk koji je jedan te isti za sve, (sms, skype, email, gmail, steam, viber, facebook, messenger... itd itd). Nikako ne mogu da podesim da mi neka aplikacija i notifikacija od te aplikacije zvoni drugacije do sistemskog notifikacijskog zvuka. Vidim zalili su se mnogi na raznim stranim forumima oko istog problema i vidim da smatraju da je bug u softwareu. Da li je to bug, da li ce se popraviti to ili imate li neko resenje jer ja stvarno kad vozim i cekam poruku na viber ili skype a meni zvoni ono email ili zvoni nesto lijevo moram svaki put da vadim telefon jer nikako ne mogu da raspoznam sta mi dolazi na telefon. Ako je to tako nastimano da brze bolje prodajem telefon dok mu nije cijena opala jer mi ovo nikako ne pase. LP

0

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum

@MAMAC Pozdrav i dobrodošao na Huawei Forum! :smile:

Da li si probao da instaliraš ovu aplikaciju: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.zedge.android&hl=en ?

Iz nje mozes direktno da skidaš ringtonove i notifikacije i da ih asociraš za određene kontakte. Naravno kada je instaliraš moraš da joj dozvoliš pristup imeniku i zvučnim notifikacijama u telefonu. Probaj prvo tako pa javi da li si uspeo.

Ukoliko imaš još neka pitanja ili sugestije - tu smo!

Ugodan dan želi ti
    Marko i tim Huawei foruma! :wink:

0
  • MAMACMAMAC

Pozz to imam godinama, mislim da niste razumili ne treba meni za kontakt ton nego za aplikaciju. ja samo hocu da svaka aplikacija ima svoj ton kao sto je od kako postoji android... a ne da imam samo 1 ton za sve aplikacije i sms i sve...

0
    unete izmene avgust 7

@MAMAC Svaka aplikacija ima podešavanja za svoje notifikacije. Za Viber recimo uđeš u podešavanja Viber-a i imaš opciju menjanja tonova (odabereš sistemske zvukove i onda možeš da biraš od tonova koje imaš u ponudi u telefonu). Za Facebook messanger ista procedura, kao i za sve aplikacije koje si gore naveo.... Dakle problem koji imaš nema veze sa telefonom nego podešavanjem aplikacija koje koristiš :smile:

Po "default" (podrazumevanim) podešavanjima svi zvukovi su isti dok ih ne promeniš. Mada meni Viber i FB messanger imaju svoje default tonove koje im nisam menjao, navikao sam :wink:

0
  • MAMACMAMAC

Uzmite p20 pa probajte. Zena mi ima p10 i sve radi ok ja imam p20 i svi tonovi su sistemski default ton notifikacije, nema sta nisam probao i kako nisam probao promeniti jednostavno ima bug i svi tonovi svih aplikacija su ton sistemskih notifikacija settings/sound/notification, gde pise u zagradi (Default ringtone for Messaging, Email and Calendar) a ustvari to je ton za sve moguce notifikacije svih mogucih aplikacija koje skinem tj posjedujem. na p10 je tako kako ste vi opisali i to je ok i viber ima svoj fabricki ton dolazne poruke. na p20 to nije tako i ima sistemski notifikacijski ton za poruku. Kada idem ovako gore kako ste opisali u viber pa settings pa notifikacije pa notification sound dobijem ovo gde samo mogu upalit zvuk i ugasit zvuk

0
  • MAMACMAMAC
    unete izmene avgust 8

@MAMAC Proveriću pa javljam, znam da opcija za ringtonove postoji tj. mogu da se menjaju (i u Viber-u i drugim aplikacijama...), za notifikacije moraću da proverim. Sada gledam i kod mene na Mate 10 Pro je ista varijanta, moguće da je do software-a...

0
  • MAMACMAMAC
    Da nasao sam resenje nakon dana i dana trazenja. Naime postoji tajna opcija za to i moze se doci preko nova laucnhera mozda i preko jos nekih. Citiram post da i drugim pomognem :)

All you need to do is create a shortcut with your launcher to the App notifications activity in the settings app. When it runs you'll get a list of all your apps and you can then click on Gmail or Messages to customize the notifications for the app's channels.

For example, follow these steps using Nova Launcher:
    1. Long press or pinch on the desktop, then choose Widgets.
    2. The Nova Launcher widgets are at the top of the list, drag the Activities Shortcut to the desktop.
    3. Scroll the Activities list down to Settings and click on it to expand it.
    4. Scroll down until you see "App notifications" and click on the 1st one (I have 3 for some reason).

Now you have a shortcut that will launch this hidden setting!
    1
Prijavite se ili registrujte da biste komentarisali.