Politika kolačića

Ovaj veb sajt koristi kolačiće kako bi pružio bolje iskustvo, dodatke za društvene mreže i za analizu saobraćaja. Saglasni ste sa korišćenjem kolačića ukoliko nastavite da koristite ovaj veb sajt. Pročitaj više o politici kolačića ovde
Potvrdi

Mate 20 Pro ažuriranja

11113151617

Komentari

• kutijagrehakutijagreha

^ E to je ono sto vredja inteligenciju. Svi mi znamo kakvih smo sve problema imali sa ekranima na pomenutom modelu, neki su po par puta vracali uredjaje, vise ga nisu koristili, nego sto jesu, i umesto da se iskupe koliko toliko podrskom, oni suprotno. Kao da su taj uredjaj pokupili sa ulice, stavili nalepnicu i u prodaju gurnuli, kao da nije taj uredjaj produkt njihove trenutne Mate flagship serije

0
  • dr_iggydr_iggy

@kutijagreha Ja stvarno ne osećam kao da imam uređaj pokupljen s ulice, generalno, veoma sam zadovoljan kako funkcioniše u najvećem broju segmenata. Istina je da poslednji update-i, 198, 206, 210, 238 nisu doneli poboljšanja, osim sigurnosnih zakrpa, poslednji 266 je doneo novu verziju kamere sa AI Color modom i podršku za VoLTE i VoWiFI, koji nama ne znače mnogo, s obzirom na to da ih naši operateri ne podržavaju. Naravno, postoji prostor za softverska unapređenja, npr. bolji video mod, posebno noću (ako je samo do softvera), kao i još neke stvarui, ali ja ne očekujem da kroz update dobijem novi telefon. EMUI 9.1 donosi ozbiljna unapređenja, od vizuelnog aspekta, do bržeg file system-a. Naravno, želeo bih da dobijem ažuriranje što pre moguće, ali ne patim nešto posebno što ću ga dobiti mesec dana kasnije od nekog drugog modela. I, ne znam, možda je to subjektivno, nemam osećaj da me je zbog toga kompanija napustila kao korisnika.

0
  • kutijagrehakutijagreha

@dr_iggy, mozda sam se i lose izrazio, ali zaista deluje tako. Od pocetnog problema sa ekranima, do jako loseg stereo zvuka, preko bas loseg video snimanja, do loseg audio segmenta (slusalica, zvucnika, audia u video snimanju), do same podrske, deluje mi kao da su na brzinu zurili da ga izbace.
    Puno mocnog hardvera ostalo neiskorisceno. Evo Mate 30 pro kuca na vrata, ostaje zal kakav hardver i koliko mesta su imali da skockaju, da ljudi cak i ne pomisle na konkurenciju, a kamoli da pazare drugi brend

2
  • dr_iggydr_iggy

Ne bih se složio s tobom vezano za zvuk sa slušačica, ako si na to mislio, meni je odličan. Što se zvučnika tiče, hardversko rešenje sa zvučnikom u USB portu je takvo kakvo je, meni ne smeta mnogo, mada tu ima prostora za unapređenje - npr, na Q beta verziji softvera za Mate 20 Pro je dosta jači i bolji. Nadam se da će ova situacija sa sankcijama pozitivno da utiče na učestalost i kvalitet update-a, videćemo.

0
  • kutijagrehakutijagreha

Zvuk na slusalicama. Otpakovao slusalice, probao i istog trena vratio u kutiju.

Ako budes imao prilike probaj akg na nekom Samsung flagship-u

Tesko da ce ove sankcije nesto da promene, daj boze da gresim, ali tesko.

Od nove godine, nisu se setili da nesto promene, tada im Tramp nije smetao, stavljao zabrane, cisto sumnjam da ce sada.

0
  • dr_iggydr_iggy

@kutijagreha Da, slažem se za slušalice koje dolaze u pakovanju, mislio sam da kažeš za audio izlaz. Ja odmah priljučujem svoje KZ Kineze, i žično i bluetooth zvuk je odličan. Mislim da će sankcije ipak uticati, ozbiljno su pogođeni, ne treba zaboraviti da su zaposleni u Huawei-ju i akcionari kompanije. Već se vidi da imaju novu strategiju, ozbiljno su pojačali komunikaciju s korisnicima, videćemo da li će biti neke vajde.

0
  • kutijagrehakutijagreha

Ozbiljno pojacana komunikacija, a jedini koji su se oglasili oko navodnog datuma izlaska 9.1 je Huawei Fillipini, cini mi se. Verujem da je taj nesretnik sigurno bio u bunilu cim je dao tu informaciju. Od kada je Emui 9.1 izasao, koliko je meseca proslo, i niko nije znao do pre 15 dana kada ce na M20 pro doci?

To za mene nije pojacana komunikacija nikako

0
  • dr_iggydr_iggy

Ako se ne varam, EMUI 9.1 je došao s P30 serijom u aprilu, dakle pre neka dva meseca, nije bilo baš tako davno, a normalno je da je P30 serija neko vreme imala ekskluzivu zbog prodaje. Na zvaničnom sajtu je najavljeno koji modeli kada dobijaju ažuriranje, pogledaj u dnu stranice: https://consumer.huawei.com/my/emui/

1
  • kutijagrehakutijagreha
    unete izmene juni 23

26-og marta ako se ne varam, P30 serija i Emui 9.1 predstavljen. Ceo april, ceo maj, ceo jun i sudeci po podrsci ceo jul da dodje bar kod 80% korisnika. Puna 4 meseca ekskluziva da traje? Previse cekanja za uredjaj koji mu je i dan danas redovna cena 109k dinara.

Ispratio sam sve moguce modele, sve brendove, ali na takvu nadogradnju jedan flagship nije cekao.

0
  • dr_iggydr_iggy
    unete izmene juni 23

OK, P30 serija je na tržište stigla 05. aprila, 9.1 je na ostale uređaje počeo da stiže početkom ovog meseca, ako se ne varam, dakle dva meseca je trajala ekskluziva. Istina, Mate 20 serija nije prva dobila, ali će, nadam se, među prvima dobiti Android Q.Koliko znam, EMUI 9.1 za Mate 20 Pro se trenutno testira, ipak je bolje malo sačekati, nego dobiti bug-oviti softver. Skoro smo imali primer da je Google stopirao Q Beta 4 rollout, koji je javno pušten, zbog problema sa boot loop-om kod određenog broja korisnika.

0
  • kutijagrehakutijagreha

Mozda sam trebao da uzmem uredjaj od 200e da bi imao noviji, brzi, fluidniji sistem?

Sta to znaci naspram 5x vise para sto sam dao?

Zasluga, postovanje?

Kolko para toliko muzike?

Ps. Na malim stvarima se vide veliki igraci. Da ne duzimo vise

1
  • dr_iggydr_iggy

Ja se s tobom slažem u nekim stvarima, ali upravo kažem da je Mate 20 Pro brz, fluidan, premium telefon po izgledu, izradi i funkcijama uz poneku manu. Ima npr. dosta korisnika koji su zbog tih mana prešli na S10, pa su se ozbiljno pokajali i vratili. A da može i treba bolje, naravno.

0
  • kutijagrehakutijagreha

Slazem se da je brz i fluidan, ali za te pare zelim da bude jos brzi. Ne zelim da vidim da telefon od 200e dobije pre nadogradnju i to bas vidno poboljsanu nego njihov trenutni flagship iz mate serije. Daj navedi mi molim te da li je neki brend u istoriji tako nesto uradio? Da prica jos bude smesnija Kirin 980 7nm i na mejt i na P30 pro.

Vidim da si pametan covek, da lepo razmisljas, kazi mi sta ti mislis povodom toga? Sta li se desilo u njihovim glavama da sve korisnike pocev od njihove oficijalne strane na fejsu, preko reddita, do xda, blago receno sokiraju i okrenu korisnike da menjaju brend?

Nemoj samo oko tih zabrana i Trampa, taj isti Tramp ih nije sputao da od nove godine ostanu nemi po pitanju icega vezano za M20 pro?

0
  • dr_iggydr_iggy

U, pravu si, nema mnogo logike, ništa mi ne pada na pamet osim to vezano za Trampa, jeste neobično. Mada, iskreno, osim novog file system-a, ono što dolazi u 9.1 paketu mi ne znači baš mnogo. Mislim da je ipak stvar u tome da su još "zeleni" u odnosu na npr. Samsung, na brzinu su izrasli, valjda će sazreti.

0
  • kutijagrehakutijagreha
    unete izmene juni 23

Daleko su oni od zrelosti, nazalost. Slava ih je brzo ponela, maltene preko noci su digli cene u nebesa, ne radi se to tako. Konkurencija vec ima spremljen odgovor, Oppo za sada ima 10x opticki zum, cak ni u brzom punjenju nisu vise prvi. Xaomi ih je prestigao. Stereo zvuk da ne pominjem. Ekran onako. Samsung se trgo, uveliko rade na senzorima, optickom zumu i svemu ostalom.

Treba sto pre da se trgnu, slava ih je ponela, sreca njihova pa Xaomi, i ostali se jos nisu probili do nas, inace, ne znam sta bi bilo.

Ps. Negde sam procitao da Samsung uveliko razmislja za Evropu da uvede zmaja (snapdragon)
    Ako se to desi, morace dobro, dobro, dobro, dobro, namerno tako pisem, da se osveste, otkljucaju sistem zbog xda zajednice i krenu da rade, rade, rade na softveru koji im tamo jos uvek "luta" negde u 2017-oj godini

0
  • valdyvaldy
    unete izmene juni 23

Ја ту причу причам од кад сам узео Хуавеи. Не може модел од 200е да има маску у продајном паковању, а да модел од 1000е нема. Не иде то тако.

1000е телефони нуде комплетан производ, а Хуавеи половичан-одличан хардвер, кршина од софтвера. То могу да раде телефони од 500,а не неко ко јури сам врх.

Нека узму Ћаоми, Опо, 1+ као пример. Телефони који коштају 500е имају софтвер који лети, стално нешто измишљају, побољшавају, редовне надоградње... а мени на Хуавеиу не стижу нотификације у 2019 години.

0
  • crushercrusher
    unete izmene juni 24

Ja mislim da se korisnik @bane666 malo zeznuo i da je dobio verziju 9.0.1 a ne 9.1
    Pa ako je dobio stvarno 9.1 neka uslika ekran čisto da budemo sigurni. Ja neću da komentarišem toliko konkurenciju nego samo da kažem beežite od iPhone telefona.

EDIT: hmmm a možda je čovek upravu https://www.teknoburada.net/2019/06/07/huawei-p-smart-emui-9-1-guncellemesi-dagitima-sunuldu/

Huawei Mate 20 Pro

0
  • bane666bane666

@crusher Bas taj.

0
  • bane666bane666

Nije da mi je hitno kao, sljaka sve i na mateu, predobar je stvarno, ali bilo bi lepo da ispostuju to sto smo pukli tolike pare. Jer treba da nas navuku da ih puknemo ponovo. Mene bas i ne privlaci to da telefon ispod 200e trenutno ima bolji softver od ovog koji kosta 900. Naravno pricam o cenama po radnjama, ne po KP oglasima.

0
  • dr_iggydr_iggy

Ma, dobro, mi imamo Pie od početka, oni su ga dobili tek sada, i to sa EMUI 9.1, da mogu malo da se prave važni. :)

0
  • valdyvaldy

Ulažu u apsolutno sve,al u softver ne.Reklame su mi ludilo,hardver,socijalne mreže...

0
  • crushercrusher
    unete izmene juni 24

Ma razumemo te, ali oni se ogradili na svom sajtu da za M20Pro izlazi 27.06 tako da očekujemo uskoro. Ne znam koja će poboljšanja biti, ali važno da ferca kako treba. Ja čekam M30Pro i nadam se da će da izbace nešto senzacionalno ili možda uzmem MateX ma da mi ti fold telefoni ne ulivaju nadu.

Huawei Mate 20 Pro

0
  • crushercrusher

@valdy vidim da se dosta žalite na SW, ali kod mene sve radi kako treba. Meni je važno da ne baguje i da radi brzo i za sada sam prezadovoljan. Pošto vidim da svako ima zamerku na ponešto npr. ti vezano za notifikacije, onda neki za AOD i td. Doći će sve u svoje vreme, jer ipak ima nešto tu pa su zato spori da ne kažem da Tramp kriv. Ja samo ne znam što iPhone ne izbaci AOD već jednom.?

Huawei Mate 20 Pro

0
  • valdyvaldy
    unete izmene juni 24

@crusher kapiram ja sve to što ti kažeš,al iphone ne treba da bude merilo u Android svetu i pogotov ne za SW novine,već na primer Pixel,1+,Samsung i ostali brendovi koji redovno rade na svom SW.Huawei se predstavlja kao najjači brend,najskuplji...a nema kompletan proizvod.O tome ja pričam.Uvek im nešto fali,sem HW i marketinga.

Reci mi,da li je normalno da u 2019 godine,1 top model,ima problem sa notifikacijama?Ja mislim da nije i da je to postalo standard davne 2011 godine.Takve stvari jednsotavno ne smeju da se dešavaju,NIKADA,ako misliš da zaista budeš top.

0
  • crushercrusher

@valdy ja to podržavam sa tvoje strane, jer dao si pare i hoćeš da radi sve kako treba. Ja pričam za moj slučaj da sve radi kako treba, a ne sviđaju mi se notifikacije jer bih želeo da radi kao na iPhone npr. sve googl-ove notifikacije ne vidim na ekranu a ni na samim ikonicama. Nadam se daće se srediti to u skorije vreme.

Huawei Mate 20 Pro

1
  • Bane192Bane192
  • dr_iggydr_iggy

Ni jedan ni drugi fajl nisu izvorno za naš region. Ovaj fajl sa Mega-e, koji je za australijski Optus, navodno radi i za naš region, tj. ne menja ga.

0
  • crushercrusher

Ja se ne žurim tako da ću da sačekam update po default-u. Nadam se da će pustiti za sve u isto vreme.

Huawei Mate 20 Pro

0
  • dr_iggydr_iggy

Ako budem probao, javljam za nestrpljive kakvi su rezultati. :)

0
  • Bane192Bane192

Ja se iskreno razmišljam da probam, ne znam samo da li gubim garanciju ako instaliram sam ovaj update

0